• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razmjena ZOOLIT UNIVERSAL-ZEOLIT U PRAHU, DODATAK STOČNOJ HRANI

• Temu pokrenuo Linda
  • Datum prvog posta
L

Linda

Guest
VEČ SAM PISALA O ZEOLITU, ALI MISLIM DA JE TO OBRISANO KAO REKLAMA, I IAKO NIJE TAKO BILO NEMJENJENO
ja sam nova na forumu, pa ne znam gdje da smjestim temu

Zeolit specijalni mineralni kompleks se dodaje stočnoj hrani u količini 10%, sadrži 50 minerala i hranjivih rijetkih elemenata. Može se irazbaciti po štali, upija amonijak i vlagu, sprečava mikotoksine, bakterije itd.

Ishodila sam sve dozvole i obavili smo prvu isporuku na referentno gospodarstvo u ZAgorju, za cca 60 krava. može se pogledati. A bojim se sad više napisati, da mi ne obrišu topic, samo sam se htjela pohvaliti, jer smo odvalili komad posla s papirologijom i super je za stoku, rentabilno

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
shvačam kaj se buniš ali i drugi stavljaju svoje proizvode pa nikom ništa ali opet s druge strane kako saznati za nešto novo a pogotovo kad ne znaš ni da postoji. Osobno sam za zeolit prvi put ćuo tu na forumu i odlučio se isprobat ga i što se tiče ove verzije oko upijanja amonijaka stvar je super i mogu ju svima preporučit. Što se tiče primjene na zemlji za kukuruz to če se možda najbolje vidjeti kad se formiraju klipovi i kod samog prinosa mada i sada kukuruz izgleda odlično .

tine

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
759
Slažem se s brezom.

A treba bit u nekim normalnim okvirima.
Stoga bi Lindi predložio da o svojim proizvodima 'održava ' jednu temu, jer se slanje tih informacije na sva moguća mjesta može slobodno tumačiti ko spam.

A normalno da je dobodošla da poda i svoj prilog u diskusijama, kud može s svojim iskustvom i praksom biti od velike koristi.

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
da se javim kao moderator:

ovdje oglas pripada i tu je sloobodno da piše i hvali svoj prozvod.no treba ograničiti oglašavanje kako je rekao tine na samo one prostore koji su tu namijenjeni.

L

Linda

Guest
tine kaže:
Slažem se s brezom. -BREZA se je prijavio za Referentno gospodarstvo to tje bio Topic u Ratarastvu, jer se ne radi o jednom proizvodu, za poljoprivredu imam ukupno oko 10 različith proizvoda, tamo sam tražila Referentna gospodarstva za ZEOGRANULU (anorgansko zeolitno gnojivo i poboljšivač tla). Slučaj je htio što se je osim Breze javio i Željko koji iosim polja ima i muzne krave ( a i Branko ima prasce), pa je ZOOLIT Universal drugi proizvod. Administrator za Stočarstvo mi je rekao da mogu opise stavljati tu, naime ne radi se o klasičnim proizvodima pa me je oko 50 ljudi sa Foruma pitalo za princip djelovanja, sastav, pakiranja, aplikaciju itd. Tražili su imješaone hrane (članovi foruma), pa ljudi koji drže koze, i tako, pa nisam svima htjela posebno sve otpočetka pisatina PP, zato sam nadodavala informacije na forum.

Radi se o novim proizvodima na HR tržištu, i drugi imaju, ali svaka zeolitna žila ima drugi kemijski sastav pa je za neko drugo područje primjene, Tako naprimjer Zeolit iz Turske je najbolji za ljuske jajeta.

Održavat ću temu tu, jer takav dogovor s administratorom.

Breza je probao Zeogranulu a Zoolit upija još više amonijak (mikronizacijom ima veću aktivnu površinu) a kao dodatak stočnoj hrani -njegova mikrobnizacija je 0-200 mikrona, za razliku od Zeogranule koja je slična umjetnom gnojivu pa se može aplicirati i sijačicom i rastepaćem (na polju)
1. blokira aflatoksine i mikotiksine iz žitarica, i gljivice isto
2. povećava konverziju hranjivih tvari iz stočne hrane -za 10% (više dušika se veže u aminokiseline, stvara se veća mišićna masa a manje dušika ostaje za amonijak uprobavnom traktu pa izmet manje smrdi-potvrdit će Željko, njegove krave već troše)+ako se pospe po štali 0,3-0,5 kg/m2 klima u štali postaje prihvatljiva
(to znači da hranjiva iz premiksa će biti bolje iskorištena min. za 10% i neće toliko odlaziti u izmet)
3. djeluje antibakterialno i anparazitno
4. nema anemije
5. životinje neće imati acidozu (pomiće im pH u probavnom traktu na blago bazično na 7,3)
6: Mineralni sastav (osim klinoptilolita) je: Fe, Mg, Ca, Na, K rijetki elementi: Li, B, J, Cl, BR, Si, Ti, Mn, Co, Cu, Zn, Se, Mo, Br, V, Rb z aregulaciju hormonalnog sustava i endokrinološkog sustava-zato kod peradi prestaje naprimjer kanibalizam
7. Bitno popravlja apetit životinja (dozira se do 10% stočnoj hrani)
8. Jaći imunitet i općenito bolje zdravlje životinja je rezultat svega prethodnog
-djeluje sasvim drukčijim principom (principom ionske razmjene, zato imam jedan opis principa djelovanja, ali to je PDF file a ne znam ga staviti na forum, imam u jpg-u isto)
9. Kod životinja za tov, na zdravi način se dobiju veći i brži prinosi mesa
10. Ima i proizvod za osobnu upotrebu (za ljude) pa se može probati i na sebi

Molim Brezu da stavi opet slike gore, ovdje-to se tiće nanošenja Zeogranule na polja kukuruza.
Evo i Željko će napisati svoja iskustva, rekao je danas, jer su u gužvi sa sjenom.

Sada kod krava u Zagorju kombiniramo Glicerol (tekući) i Zoolit (za svu stoku+perad, zećeve, lisice, itd.) iako naprimjer za Perad je ZOOGRITT-to je u zrncima (isti sastav kao Zoolit). Za Glicerol ću tu na Burzi otvoriti drugu temu.
Mislim da tema u Ratasrtvu može ostati, jer pak nemaju svi i stoku, koji imaju polja. Onda pak za travnjaštvo je Meliorit+, ako netko hoće slobodno pogleda arabske stranice www.zeoplant.com -imaju i dio na engleskom sa dosta slika u videogaleriji kako oni nanose, a oni stavljaju u prahu. Štedi im vodu 50% (osim hranjivih svojstava).

Na Ruđeru Boškoviću su osnovali 2007 Hrvatsku Zeolitnu Udrugu, pa su izdali knjigu u New Yourku (web Udruge: www.zeolit.hr), ja sam isto član, imamo moralni kodex u Statutu o popularizaciji zeolita kao posebnog mineralnog kompleksa, stvarno ne reklamiram. Prije dva mjeseca je bio i dokumentarni prilog u Znanstvenom prohramu na HRT1.

L

Linda

Guest
Slike sa referentnih gospodarstva su u sekciji ratarstvo. Stavio ih je Breza i Željko, tamo gdje sam tražila Referentna gospodarstva u proljeće (samo je dosta ukucati Referentna gospodarstva na Search, pa će se pojaviti tema). Na slici se vidi aplikacija Zeogranule kod proljetne sjetve.

Najnoviji postovi

Na vrh