• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Auto-prikolice

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,950
Tražio sam prikolicu dvoosovinski zbog sigurnosti ako guma pukne.
Odabrao sam njemačku firmu Blyss.
Dobio sam upit što želim. Ispunio i poslan. Prikolica došla i plaćena i registracija u tih 2300€.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,060
Tražio sam prikolicu dvoosovinski zbog sigurnosti ako guma pukne.
Odabrao sam njemačku firmu Blyss.
Dobio sam upit što želim. Ispunio i poslan. Prikolica došla i plaćena i registracija u tih 2300€.
Kolega nemoj se ljutiti. Ali malo sam gledao tu "njemačku" firmu i nešto mi bile poznate prikolice.


Ta njemačka firma je isti prekupac od poljaka kao i auto prikolice, centar moharic i takvi.

Znači doslovno iste prikolice. Čak sam ih i našao u katalogu kod poljaka

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,060
Ne znam za koleginu, ali vidim da je moja 2000 kn jeftinija 😁😂.. Sad jedino ne znam koliko bi za transport iz poljske uzeli.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,950

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Osma godina, puno prevezenih km (u sezoni prevezem samo oko 20t kuruze samo) stanje skoro ko novo.
Meni nije zao kune za nju sta sam dao.
Tek sam ove godine malo piksirao luftove na fordu nakon 8g.
Prijasnja pongratz 206x108 rastepe svake druge godine iza sve, nikak povozna i jako losa za voziti.
 

Prilozi

  • 20220831_180834.jpg
    20220831_180834.jpg
    70 KB · Pregleda: 69

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Koje su unutarnje dimenzije sanduka?
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Došlo je vrijeme da se razmišlja o novoj prikolici, stara je u još super stanju ali su dimenzije postale premale. Razmišljam o dvoosovinskoj pa ako imate prijedloge ili savjete samo pišite.
Ne trebam ju svaki dan ali kad treba onda su uglavnom duže ture. Teret bi bio do 1t pa ne znam jeli se isplati riskirati sa pretovarom ili da uzimam odmah sa naletnom kočnicom i veću kategoriju.
Obavezno povišene stranice i cerada.
Ima li netko iskustva sa ovom markom

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,950
Ajde guglaj BLYSS prikolice!
Kad sam kupovao veću prikolicu, mislim da je (1,5mX3m) nekako sam došao do te Njemačke firme.
Poslali su mi upit da odgovorim što želim.
Nemam dozvolu za težu prikolicu.
Prikolicu sa ceradom i registracijom platio sam 2300€
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,167
Za tonu tereta trebaš 2 osovine. Naletnu ne trebaš za taj teret, regaš je na B kategoriju. Samo malo lakše kod kočenja..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,060
Uf... Auto barem 2+ tone ako ćeš bez naletne tonu tereta. Iz iskustva pričam. Preko 500kg tereta je s lakšim autom već zeznuto...

IMG_20231231_152012.jpg
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Kombi je u pitanju, prazan je 1800kg ali nikad nije prazan jer ima uvijek alat i ja cca 600-700kg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,060
Kod autoprikolice s 2 osovine je problem što s jako malo sile pritišće auto.

Npr. Samurai. 1 osovinska prikolica s jedno 300 kg tereta. Popnem se bez problema uzbrdo u voćnjaku.

2 osovinska... Sa 200 kg tereta nema šanse uz isto to brdo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,950
Dvoosovinska je kupljena samo zato da se ne mora guma mijenjati, npr. u tunelu!
Navozila se namještaja u okolicu Zadra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh