• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirka JD 342A - molim pomoć

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Bok svima.

Trebao bih savjet / pomoć kako srediti problem.

Problem: (izvinjavam se na opisu, ali ne znam nazive dijelova)
Kupio sam balirku JD342A , balirka dobro radila, ali nakon cca 2000 bala, počela je raditi predugačke bale.
Malo sam nadzirao njen rad i skužio da pri sabijanju sijena i izlasku bale iz balirke tj okretanja one osovine s "zvjezdom" koja šeće po bali da se ona ruka ne podiže tj preskače zbog istrošenih ricni.

Malo sam to očistio ali nije to riješenje.

Pa pitam gdje se to može kupiti ili kako riješiti. Ako mijenjam promjer na osovini tih ricni onda će se mjenjati i dužina bala.

Hvala.

PS nadam se da sam bio jasan ako nisam, stavim slike ovaj vikend.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dali si dobijo odgovor na pitanje?Ako jesi,kaži ga i nam.Lp!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Malo mi je to smotano. Na welgeru je puno jednostavnije. Na ruku se ubaci dio sa zubovima na dva sarafa i u ovaj tockic sto okrece zvijezda ubaci zubcanik. Samo zubcanik i ovaj dio na ruci moraju imati isti hod. Eto ako mozes sta od ovog iskoristit.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod moje nema na ruki ništa.Gladka je a onaj kotač je napravljen na obodu iz jako malenih oštrih zubova i sa njimi se uzpenja po ruki.Ali ruku do njega vuče jaka feder.
Al da sam iskren,nisu baš potpunu iste dužine bala.odvisno od količine uvlačene mrve,fine ili grube mrve itd.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Da upravo takav je mehanizam....

Jel može netko pomoći????

Imas jednu oprugu sa strane koja ide na dole i povlacenjem okidaca automatski zateze nazubljenu letvu na valjcic ona ti je oslabila otvori lim sa strane i sve ce ti se kazati
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Svaka čast levak malo ima takvih dobrih ljudi da nema tebe kako bi se mi snalazili
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ljudi trebam pomoc. Nov sam na forumu,zivim u bosni,bavim se poljoprivredom. Moze li mi neko pojasniti kako se fazi na zupcanicima balirka JD 336?
 

Najnoviji postovi

Na vrh