• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BCS kosilica

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Od mrtvog ču je probat opet oživit,stajala je nekih 10let
i zbog potrebe po svečici je ostala bez i tak je i klip bio blokiran a je pomoču nafte popustio.
Stala je vani samo pokrivena polivinilom tak da za pogledat je bila ružna ali ja volim takvim starim simbolima vračat život.
Kolega, jebemu vraga, ja bi te rado s interesovanjem pratil, ali mi u napisanom fali neka riječ ili par slova, ne kužim te - kaj si htel napisati?
Slike su ti OK, ali tekst mi je nepotpun.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa malo mašte bi pogodio šta sam mislio.:eek::E tak-bivši vlasnik od kojeg sam je dobio ima još jednu takvu bcs i ona ga nešt je..la pa je izvadio svečicu iz ove i stavio u onu i tak je ova ostala bez svečice.Kak je ova stajala vani pod vedrim nebom i sa rupom u glavi je kondenzacija uradila svoje.Cilindar je malo zarđal,zalepili se obručki tak da se motor nije okrenul nit malo.Kad sam ja tu šklopociju dovuko kuči sam prvo nalio nafte u cilindar i ostavio dva dana.Onda sam skinuo glavu i sa komadom drvenim polako kuco po klipu pa je on lepo popustio.Sva rđa sa cilindra se je lepo počistila sa vodobrusnim šmirglom tak da se je mogo skinut cilindar i klip da sam sve očistio pa onda sastavio nazad.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Možda ja nemam dovoljno mašte - u redu, hvala ti na dopuni informacije, sada mi je jasno. To je lijepi izazov za "obnovu". Želim ti da uspiješ u potpunosti i da se veseliš kad ju budeš koristio.
(Prije nekoliko godina, je otac od mojeg starijeg zeta dovukao jednu jako uništenu strižnu kosu. Oživio sam ju za dva tri dana i ona i dan danas "veselo" radi. Bivši korisnik ne može vjerovati da je to bilo moguće - ali eto s njom se unazad par godina redovito kosi 11.000 kvadrata lješnjaka :smile:)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
To je petrolejka, vidi se rezrvoar sa dva odvojena tanka. Jedan manji za benzin i drugi veći za petrolje, na benzin starta i kad se malo ugrije onda se prebaci na petrolej (u radu zna ponekad pucati, tako do to ima svoje prednosti, istjerivanje zečeva i mladih fazana iz trave).:fiery:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a...ležeči ventili , sad vidim .

..ja bi se odrekao tog motora , ne isplati se trošiti živce na njega
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
puknuti priča gluposti...

ovo je jedan najboljih motora ACME. (dali je AL480) ? U SLO nema više petroleja, pa ja na svojoj koristim bezolovni benzin sa dodatim dizelom u omjeru 15 do 20 %. Sa ovom smesom puno ljepše radi nego sa samim benzinom. Za sam rad na benzinu bi bilo potrebno promijeiti diznu za manju. Ove kosilice su skoro pa nepoderljive sa redovnim održavanjem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
komar , samo reci kad ti mogu dopeljati jednog , ali nije ovo nego lombardini ..kad ga posložiš javi da ga isprobam ..samo nemoj da cjena popravka prelazi cijenu novog ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za sad je to još 0 takt motor sa tim da sam dobio dobru kompresiju pa i iskru ima dobru.Palit ču ga kad sve sredim a i fali mi nešto delova kod fergazera tak da taj užitak dođe za kraj.Što se kose tiče neče se montirat jer mi ne treba pa če ič na kilu KPL sa pogonom.Sad se čisti i menja ležaje na menjaču i ostalo da bude mehanski ispravna.

picture share
free image hosting
upload images free
images upload
free pic
upload
image hosting over 5mb
adult image
windows screenshot
image sharing
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozadi če bit onaj vozičak sa nožnim upravljanjem da se može vozit i ak če bit potreba ču zakačit avto prikolicu.Uglavnom sređujem bečejku iz gušta jer labinac je otišo a ovo malo liči na kultivator pa nek bude makar za prevoz do birtije.:icon_jook::icon_rofl:
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
puknuti priča gluposti...

ovo je jedan najboljih motora ACME. (dali je AL480) ? U SLO nema više petroleja, pa ja na svojoj koristim bezolovni benzin sa dodatim dizelom u omjeru 15 do 20 %. Sa ovom smesom puno ljepše radi nego sa samim benzinom. Za sam rad na benzinu bi bilo potrebno promijeiti diznu za manju. Ove kosilice su skoro pa nepoderljive sa redovnim održavanjem.

Ot kada nema petroleja u Sloveniji, ja sam proslo ljeto kupovao?
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
komar , samo reci kad ti mogu dopeljati jednog , ali nije ovo nego lombardini ..kad ga posložiš javi da ga isprobam ..samo nemoj da cjena popravka prelazi cijenu novog ?

pa vidi, da se ovdje radi o ACME makini a ne lambordini.....
Puknuti, dje su ti naočale (sa dioptrijom a ne za švajsanje) ....

Ot kada nema petroleja u Sloveniji, ja sam proslo ljeto kupovao?

Reci ti meni, gdje si ti petrolej kupovao. Pričamo o motornom petroleju ili petroleju za kamin ? Jer ovaj drugi se može kupiti skoro na svakoj benzinskoj ali je po litru skuplji nego benzin. Dali se može u CRO još kupiti motorni petolej ? Nekad je cijena bila nekdje između dizela i benzina, pa se izplatilo ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pričamo o motornom petroleju, ja sam kupovao na Petrolu u Vinici, 06.2015., 1,311E/l.
Ovdje još ima popis Petrolovih pumpi koje toče petrolej
http://www.petrol.si/bencinski-servisi/zemljevid#Točenje petroleja#
E sad, ti kažeš da ga više nema u Slo, pa me zanima otkada ga nema više, jer na Petrolovim stranicama još uvijek stoji taj popis?
Kod nas ga već odavno nema u prodaji.

E sad ja još uvijek koristim petrolej, jel znam da su kod mene neki prerađivali motor da bi stalno radio na benzin, jer je kao sadašnji benzin prejak za stalni rad na benzinu.
I ovo ljeto mi je čovjek na benziskoj rekao da stavim 30% benzina u petrolej, ali nisam ga pitao zašto sad to.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Poslikam jednog dana svoju. Dan danas za grive kosit rođenda :)

Već 15 god ni vidla petroleja, samo benzin. Sva je crna zbog prevelike dizne al nema veze. Koliko treba nikom se neda zezat s njom...

Što se tiče motornog petroleja večina Petrolovih benziski ga ima ili može nabavit. Pakiran je u kanistere od neznam 10 ili 20 lit
 

Najnoviji postovi

Na vrh