• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Pa to skipaš na prikolicu i prodaš u zrnju. Mi ga sad sušimo na jednoj maloj prikolici, jedno 200 kila smo skupili..
Daj mi reci imaš ti možda u elevatoru koji nosi u bunker već navaren taj flah kud vozi lanac ili to samo t40 ima?
Moreš sliknut i premjerit, ak ima?
@Ivan KC meni nisi odgovoril 🤭
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Dok dojdem doma onda izmjerim, danas moram polako terati, jer sunce pici od ranog jutra.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
More, bil bi ti super zahvalan.
Pa da si to odrežem na laseru i zavarim na berač 🧑‍🏭
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Da ne odgovaram svakomu posebno, budem napisal sve od jednom.
Kod nas ne postoji njiva da bi imala put sa obe strane, tak da moram sijati uvratine, a negdje sijem uvratine i na dvije strane, jer je jako uzak put.
Znaci, sijem po 8 redi uvratina, i od toga poberemo 2 rucno, da more traktor prejti.
Tak da nema šanse da berem po sredini dva reda i da od tuda krecem branje.
I onako mi je tesko ulaziti u redove dok bi lijevo motal berača (tu bi trebalo barem 12 redi uvratina da kompozicija uđe u red bez puno manevriranja napred nazad).
A i na sredini ostavljam uklinke, tak da ne znam koje uopce dva reda bi tu pobral.

Imam kardan sa duplim zglobom i to je preporod naspram obicnog, vecinom gasim berača samo dok idem kipat.

Jedino kaj me ponekad spasi je da netko ima strniste uz mene ili je prije pobral, a i tu se vecinom mora pobrati barem jedan red rucno, zbog jaraka uz među.
Ako je međas odoral od međe, ja mogu prvog svojeg reda pobrati, drugog vec ne mogu, jer mi lijevi kotac od berača upadne u jarak i heder vecinom samo valja drugi red.
Tak da smo osuđeni na rucno branje sastrane, al nadam se da nebu to jos dugo, bude klip polako otisel u proslost, ponajprije zbog nedostatka radne snage.
A evo, sad je 4:50 h, idem polako odpeljati prikolice na polje, vrnuti se po beraca i pegljaj.
Sve pet..sad si pojasnil..Kad budeš prodaval berača..ja sam kupac za kardan :ppozdrav:
 

darko966

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
4
Drugari imam problemcic na velikom reduktoru radi se o Sip 3500 raketa ispala čivije sam promenio stavio nove.... ali me buni jedna stvar da li sme da ima lufta napred nazad ova osovina što izlazi iz reduktora, mogu da je uvučem i izvučem 4-5mm tako isto i druga osovina. Zanima me da li je taj luft dozvoljen ili ne? Takodjer zanima me da li je okey da raketa hvata ove čivije sa vrha samo ili mora da bude na sredini slica ako me razumete? Nadam se da ćete pomoći jer mi je hitno... veliki pozdrav IMG_20231007_180422.jpg

Da li je uredu da raketa samo ovoliko hvata ove čivije ili mora da bude navučena još
 

Prilozi

  • IMG_20231007_180422.jpg
    IMG_20231007_180422.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20231008_004453.jpg
    IMG_20231008_004453.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 32

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ako ispada,krivnja je na bolcni koja drži kučište lagera, dolje,gdje se podešava razmak raketa,ili na samoj rupi vijka za podešavanje ,gledano od strane kučišta rakete.
 

darko966

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
4
Ne smije ići nikud naprijed, nazad i mora hvatati na sredini. Tak je barem na mojem T40.
Kada sam otvorio reduktor ima lufta izmedju lagera i zegera mogu li ubaciti tu plotnu da popunim taj luft
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Mislim da je tu problem u kućištu ili osovini ili oboje. Moraju biti zegeri koji drže ležaje za kućište i osovinu za ležaj da ne može šetati nutra van. Kako budeš to iskemijao neznam. To najbolje odluči sam. Ali opet sa gornje strane te dvije osovine ide poprečna osovina sa zubčanicima. Ako to toliko šeta kako se uopće prenosi prijenos sa poprečne osovine na te dvije male. Pripazi da ti se to sve ne podrobi zbog kemije ako zubčanici nasjednu jedan na drugi.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Da li se zna.tko od koga i za koga je kopiran berač takvog tipa?
Gledam sad neka videa, vidim da i talijani rade sa t-40.
Čini mi se bolje odrađen t-40. t-35 ima one povišene limove prije ulaza na komušački stol, što nema potrebe jer se one gumene lopatice vrte prema dolje i nema klip kud odletit van. I te gumene lopatice na t-35 bi trebale biti široke sroz do limova onda se nebi smeće i korov i ostalo , motalo oko osovine, itd.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Kak se rješava ovo? Zamjena. Karike na transporteri ili varenje?
 

Prilozi

  • 20231008_185321.jpg
    20231008_185321.jpg
    63 KB · Pregleda: 39

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Gledam sad neka videa, vidim da i talijani rade sa t-40.
Čini mi se bolje odrađen t-40. t-35 ima one povišene limove prije ulaza na komušački stol, što nema potrebe jer se one gumene lopatice vrte prema dolje i nema klip kud odletit van. I te gumene lopatice na t-35 bi trebale biti široke sroz do limova onda se nebi smeće i korov i ostalo , motalo oko osovine, itd.
Nemoj se ljutiti,imao sam Tornado 35. Original lopatice su kraće , za otprilike dva centimetra,u odnosu na ove koje se nalaze na tržištu. Probajte ih skratiti za tu mjeru,pa javite rezultat. Masa problema oko čišćenja i zagušivanja se javlja tu ili nepravilno podešeni okidački dio hedera.
 

darko966

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
4
Mislim da je tu problem u kućištu ili osovini ili oboje. Moraju biti zegeri koji drže ležaje za kućište i osovinu za ležaj da ne može šetati nutra van. Kako budeš to iskemijao neznam. To najbolje odluči sam. Ali opet sa gornje strane te dvije osovine ide poprečna osovina sa zubčanicima. Ako to toliko šeta kako se uopće prenosi prijenos sa poprečne osovine na te dvije male. Pripazi da ti se to sve ne podrobi zbog kemije ako zubčanici nasjednu jedan na drugi.
Zeger u kućištu stoji kako treba.... izmedju prvog i drugog ležaja ima odstojnik od 2cm od prilike ali nisam uspeo da vidim imaju li zegeri na osovinicama.... da se razumemo taj luft je isti i na jednoj i na drugoj osovinici. Ležaji takdoje dobri zubi na zubcanicima su u extra stanju, nisu nigde

Možda bi mu naj jednostavnije bilo, da nadovari jedan prsten na raketu,napravi šliceve za čivije... Normalno ako je u reduktoru sve u redu.
Rastavio sam reduktor zupčanici su svi okey, jedino što moram to je da stavim novu pogonsku osovinu i da zamenim samo lezaje i osovine od lančanika okidackih valjaka.... jedino je to problem i da vidim kako da resim ovaj luft, i meni je palo na pamet da isečem od starih raketa pracad i da nabavim po malo

Mislim da je tu problem u kućištu ili osovini ili oboje. Moraju biti zegeri koji drže ležaje za kućište i osovinu za ležaj da ne može šetati nutra van. Kako budeš to iskemijao neznam. To najbolje odluči sam. Ali opet sa gornje strane te dvije osovine ide poprečna osovina sa zubčanicima. Ako to toliko šeta kako se uopće prenosi prijenos sa poprečne osovine na te dvije male. Pripazi da ti se to sve ne podrobi zbog kemije ako zubčanici nasjednu jedan na drugi.
 

Prilozi

  • IMG_20231008_180843.jpg
    IMG_20231008_180843.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20231008_180841.jpg
    IMG_20231008_180841.jpg
    19.3 KB · Pregleda: 15

darko966

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
4
Tako ću i učiniti napraviću podloške/plotne koje popunjavaju taj luft i rešiti problem kućište kao kućište je dobro klatko nigde nije zarisano

IMG_20231007_214033.jpg ajde sutra na pivo kada budem sklapao 🤣🤣🤣🤣🤣

Ja da radim sebi stavio bi distance da smanjim luft i to onda mora biti dobro.
U svakom slučaju hvala na pomoći i savetu
 

Najnoviji postovi

Na vrh