• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
70
Prva potisna ploča dotegnuta, u jednom trenutku i previše pa je napravilo mali ris na kosi. Nitne stoje čvrsto, na radilici svi vijci dotegnuti. Probati ću još podmetnuti nešto na kuglu kose. Kad podignem kosu ona samo šuška ali kad spustim u travu pa dobije otpor krene lupati. Negdje ima lufta koji mi promiče.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Provjeri si i ovu osovnicu na zamajcu, mozda je dobila lufta, pa dok dode u opterecenje, nabija.
023.jpg
Inace, nije ju problem zamjeniti, skine se tlacnjak, odsarafi se zamajac s osovine, mislim da je desni navoj.
I onda obrusis s brusilicom ovaj straznji dio i izbijes ju van.
Novu dok stavljas, nabijes ju unutra, a potom velikim cekicom rastuces ovaj straznji dio, ko neka velika nitna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo podgrij zamajac..duže bude trajao..tj trpio bude više izmjana ako bi trebalo..
Obična kartuša je dosta,može i plinski štednjak ..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Zaglavi s necim remenicu od kose.
Ja sam znal dok su bili remeni gore, jako ih napeti i onda uglaviti komad drveta izmedu remena i remenice da se vise ne moze okretati.
Onda uzmi jednu letvu od pola metra, prisloni ju gore na tu malu osovinicu na zamasnjaku i lupaj s cekicom dok ne popusti.
Dok popusti, odvrnes ga s rukama.
Nadam se da si skuzil, znaci nekak uglavi da se glavna osovina ne okrece.
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
70
Hvala momci, nadam se da ću sutra pred večer uloviti koju minutu vremena da to skinem pa u subotu ujutro u nabavu.
Stavit ću i novi dio s ležajem koji ide na zamašnjak.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
I preporucam ti dok budes onaj dio gdje ide lezaj spajal s tlacnjakom, da to spojis sa sarafima i sa sigurnosnim maticama, mislim da bolje i duze drzi nego nitne.
I ugradi si mazalicu na onu kapu, ako je vec nema tvornicki tamo.
Ovako je kod mene.
20230714_114656.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Daj bar ubaci drvo kao ležaj u tu poteznicu!
Ili hoćeš da ti utrapim cijelu kosu!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel imate mozda za prodati greben za tu kosu, znaci samo ono gdje ide list kose, ali da su klizaci i ribice u dobrom stanju?
Moje ribice su gotove, a za to malo kaj ju jos koristim, neda mi se cijeli greben prepakiravati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Ne znam što sve imam, niti u kakvom je stanju. To sam dobio kao plaću (500 HRK)
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
70
@IvanKc Taj dio s nitnama (na deklaraciji piše vezni lim) sam uzeo novi i na poklopčiću već ima ugrađenu mazalicu a nitne će malo pričekati jer sad samo želim završiti košnju jer sam razvučen na 5 strana.

@MUHA Treba se toga sjetiti! Dosad još nisam imao potrebe koristiti kardan preko pogona.

Sad kad sam dirnuo u kosu imam još više upitnika nad glavom. Vidim da je stari vezni lim zapinjao po zaštiti oko zamašnjaka dok se nije poderao taj dio koji je zapinjao. I novi vezni lim sad zapinje.
Prije je vezni lim stajao "labavo" na osovini zamašnjaka pa se cijela radilica mogla klimati u svim smjerovima. Sad kad je sve knap radilica dođe ispred kugle kose pa je moram nategnuti prema natrag da nasjedne na kuglu. Pretpostavljam da je ta zategnutost u jednu stranu razlog što se ležaj na osovini sad jako grije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
radilicu moraš nategnuti u smjeru vožnje ili kontra kako bi nasjela kugla?
da j ubaci neku sliku krupni plan , sitni plan ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
A gdje ti je onaj ekscentrični feder koji napinje ovaj T šaraf?
 

Najnoviji postovi

Na vrh