• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bolesno tele

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
ovako ..imam bolesno tele...sada je staro oko 20 dana.....
....prije 13 dana neće sisat, upala pupka, veterinar mu dao i sve ok sisa normalno, ne boli ga pupak....
... prije 8 dana ujutro (ponedjeljak) ga nađem, ne diže se, poteram ga ajd digne se i neće sisat...skužim tvrd mu trbuh.. dođe veterinar ogleda ga i kaže peritonitis-upala trbušne ovojnice tako nešto...40 % šanse da će ostat živo...i dao mu neke lijekove... u utorak mu dao opet, te u četvrtak i u subotu i kaže dalje ne vrijedi liječit...cijelo vrijeme sam mu pupak mazao rakijom i malo krpom umasirao.....i više nisam zvao veterinara
tele je i dalje živo, no osjeti se u dahu teleta miris kao po farbi, po razrjeđivaču tako nešto teško mi je raspoznat...

za temperaturu neznam jer mu nije mjerio temperaturu

jel imao tko sličan slučaj??
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
tele i dalje sisa ali ne puno...kad se ga vidi nije nešto neraspoloženo, nekad dok sisa zna baš ić onak glavom gore dolje i mahat repom ali kratko vrijeme..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Obično loša iskustva većinom uginu poberu bakteriju.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kole, izmeri mu temperaturu ako ti nije tesko. Ako ima neku upalu, bice veca temperatura, ako nema, onda je neki problem u varenju.. Da nije spavalo na hladnom betonu?
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Nije spavao na hladnom betonu....danas popodne kaže mi jedan stariji čovjek da teletu kad tako smrdi dah po farbi, acetonu i sl. da tele ima gliste.... i jbga dao mu ja mililitar i malo jače biomectyna negdje oko 15 sati i večeras je posisao sigurno duplo više nego jučer.... jbga budemo vidjeli
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Koliko sam ja čitao taj miris acetona je posljedica poremećaja probave odnosno došlo je do kvarenja hrane u predželucu jer tele još nije preživač.To obično ne završi dobro.Ima ovdje na forumu dosta stručnih osoba,čudim se da netko već nije objasnio i pokušao pomoći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh