• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolesti i štetočine Vinove loze

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,466
Da nema takvog grožđa nebi po trgovackim centrima bilo za 39.90 pet litara. A takvo ide najbolje...
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
neznam kako kod vas ali ja doma na pragu ovo što trenutno imam stolnog po 10 i ni lipe dole:icon_jook:
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Re: Graševina - vinograd(općenito).

Ja danas malo obišo vinograd i ima tu svega. U roku 5 dana na Kardinalu 50 ÷ trulo. Matilda nešto manje. Kako danas opet pada, sutra ćemo svo trulo porezati i baciti. Imam toga 50 trseva.
 

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
Re: Graševina - vinograd(općenito).

nikako prijatelju nikako, 75% trulo....
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
pozdrav forumasi ja sam novi na toj temi imam pitanje neko veli ove godine puno bolesti pa treba spricati odmah poslje berbe dali je to pametno spricati sa cime
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
pozdrav forumasi ja sam novi na toj temi imam pitanje neko veli ove godine puno bolesti pa treba spricati odmah poslje berbe dali je to pametno spricati sa cime

ubit će te Breskvar, Kontam a možda i ja koji sam nula prema njihovom znanju.
Osnovna pravila, 1. prvo pročitaj sve postove na temu na kojoj se javljaš
2. pošalji privatnu poruku s pitanjem
3. dobro došao na forum a ovo za ubijanje je šala/mala kritika :(y):
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
ja sam neznalica kak funcionira forum samo su me interesirale neke stvari u vezi zastite:=:)
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pitanje za znalce. Imam nešto malo vinove loze u dvorištu. Sorta - sve neko domaće koje ne treba puno prskati. Pojavilo mi se nešto što ne znam jel bolest, štetnik ili nešto treće i s čim bi trebalo poprskati. Evo slike:






 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Pitanje za znalce. Imam nešto malo vinove loze u dvorištu. Sorta - sve neko domaće koje ne treba puno prskati. Pojavilo mi se nešto što ne znam jel bolest, štetnik ili nešto treće i s čim bi trebalo poprskati.

Tek prije nekoliko dana skužio u svom vinogradu da to što mi napada vinograd već nekoliko godina,da je to lozina stjenica.
A mislio da je to grinja,krivo sredstvo itd...
Sredstvo protiv toga je Actara,itd....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Grinja nije ! Ona ne popapa tak list. Doduše ne znam kaj je, al znam da grinja nije no s nekim insekticidom, vjerujem, da budeš riješio problem. Na kraju krajeva, u Poljoapotekama znaju od čega je to i s čime pošpricati. Pokaži im fotke i sve ti budu rekli.
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Grinja nije ! Ona ne popapa tak list. Doduše ne znam kaj je, al znam da grinja nije no s nekim insekticidom, vjerujem, da budeš riješio problem. Na kraju krajeva, u Poljoapotekama znaju od čega je to i s čime pošpricati. Pokaži im fotke i sve ti budu rekli.

Kao što rekoh,to je LOZINA STJENICA....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pokušavam pronaći sliku te napasti. al mi ne uspjeva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh