• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Branje žireva..

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Pošto nisam našao temu,postavljam je ovdje..da li tko bere,kakve trebaju dozvole,koliko košta?
Našao sam da plaćaju 5kn bruto po kilogramu te nakon svih odbitaka dobiješ 3kn/kg čiste love..
Pala mi je na pamet jedna ideja,iako je žena rekla da bi netko zvao policiju od beraća kad bi me vidio,ali mislim da ideja i nije tako loša...
Naime radi se o tome da se investira u onaj usisavač za lješnjake i laganini po šumi sa tim čudom provozati...mislim da bi se moglo prikupiti dosta žireva, na taj način i otplatiti stroj barem:)
Mišljenja?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vidim ja nisi ti nikad brao zireve a niti si ikad vidio kako se beru ljesnjaci,,,
a ako si i vidio kako strojno beru ljesnjake tad si vidio idealne uvijete a sumsko tlo je, vjeruj mi, sasvim nesto drugo,,,

Nekad davno prije dok sam ih sakupljao za to je trebala dozvola sumarije na cijem terenu planiras skupljati zir a prije nego li dobijes dozvolu oni ce ti reci trebaju li taj sortiment i u kojim kolicinama,,,
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Imaš prako kolega,nisam nikad brao niti žireve,niti vidio kako se lješnjaci beru strojno..sječam se prije dok smo išli u vrganje,žireva je bilo ko pljeve,a teren sa jako blagim nagibom tako da za stroj nebi bilo problema..sad kako bi to bilo neznam ni sam,zato i pitam za mišljenje,neko iskustvo itd...
 
Na vrh