• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brojevi šasije

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ma ja nisam nigdje pronašao. Interesantno je da isti ispitivač lani nije radio nikakav problem a sad odjednom drama oko toga. Ne znam kako je onda prošle godine znao gdje je br šasije 🤷🏻‍♂️
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Jeli možda netko zna gdje se nalazi br šasije na imt 558. Osim na pločici jer me na tehničkom zezaju zbog toga. Navodno pločica im ništa ne znaci nego treba biti na šasiji
Taj kome treba broj šasije na tehničkom treba da zna gdje se nalazi broj. Ti netrrebaš da znaš, ali iz znatiželje da. Lice koje radi na tehničkom pregledu treba da bude osposobljen i da posjeduje stručnu literaturu u kojoj je opisano gdje se upisuju brojevi sasije i brojevi motora. Gdje se nalazi kartica a gdje skriveni broj. Neka motorna vozila imaju više mjesta za kucanje brojeva. Takođe lice na tp. Mora znati i kako se vrše prekucavanja brojeva i koji brojevi se prekucavsju i koje konbinacije.
Dok su stanice tp bile u vlasništvu države imali su obavezu praćenja potrage kradenih vozila, te da upoređuju konbinaciju broja šasije, godinu, model itd.. te ako se više parametara posloži zatraži detaljan pregled.
Nažalost taj nema pojma o poslu ali zna druge zajebavati. Nije tvoje da njemu dokazuješ ispravnost već je njegov pisao da utvrdi.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Tako sam i ja njemu rekao pa me samo srušio i bas ga briga
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ma jasno svoje neznanje je predočio u bezobrazluk. Nažalost to je realna slika rada službi. Nije bolje ni kod mene, nažalost. Ma ima i onih koji uzmu šarafciger i grebu brojeve.
Nemogu naći a imao sam za nekoliko najčešćih proizvođača radnih mašina , kamiona i auta upostvo gdje se kucaju i nalaze brojevi.
Koji je traktor u pitanju ?
 
  • Like
Reactions: ZJ

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Trebali bi ga nalupati na prvom tehničkom. Obično je kod mjenjača gdje ide traktor na pol. I to na prvoj polovici
Da se nadovežem može još biti na koljevki ili na zadnjem djelu kučišta, diferencijala.Kak god bilo taj na tehničkom je žešči kreten.Ak se s njima nemreš dogovorit onda
Zovi u cvh ili još bolje pošalji mail pa se nek oni izjasne gdje kako i što, i kak je traktor mogao biti godinama prije registriran a da nitko nije obavio svoj posao kak se spada.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Meni su na skuteru treće godine zaključili da nije upisan cijeli broj šasije u prometnu. I onda majstor skuži da je njegov potpis na prometnoj. Piši novi prometnu o svom trošku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
IMT nije lupal broj šasije.
Kolega je imal 549 iz 90-tih i nikad nisu nalupali broj nigdje več su se držali pločice.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
IMT nije lupal,al su većinom kontrolori na prvom tehničkom natukli broj s pločice na šasiju. Kolega čak ima duplo nalupano jer je prvi put na zadnji dio polovice. Drugi put mu je vdrapil na prvi dio spoja uz obrazloženje da su ovo iza kola,a traktor je prvi dio 😂
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ma jasno svoje neznanje je predočio u bezobrazluk. Nažalost to je realna slika rada službi. Nije bolje ni kod mene, nažalost. Ma ima i onih koji uzmu šarafciger i grebu brojeve.
Nemogu naći a imao sam za nekoliko najčešćih proizvođača radnih mašina , kamiona i auta upostvo gdje se kucaju i nalaze brojevi.
Koji je traktor u pitanju ?
Imt 558. Jednom sam skidao kiler i sjećam se da su ispod bili neki brojevi ali mi ne pada na pamet raskopati traktor zbog njihovog neznanja. Uglavnom ja sam rekao da sam kod njih prošle god registrirao traktor pa neka onda vide gdje su bili brojevi prošle godine. Dođe mi da kupim one brojeve za metal i sam nalupam br šasije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
sjećam se da su ispod bili neki brojevi
Nema šanse da ih je netko tam nalupal jer ko bi skidal kiler zbog udaranja brojeva.
Kod nas su brojeve tukli ili na spoj kučišta mjenjača i kučišta diferencijala ili otraga na ona pojačanja gde prolazi preklopni klin.

Dođe mi da kupim one brojeve za metal i sam nalupam br šasije
Nemoj ni da ti dođe.....
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
17
Sry na kasnom odgovoru, evo slike di je mojem osmaku. Iz nekog razloga imam 2 broja na traktoru, ovaj pokraj hladnjaka pise u prometnoj, a ovaj drugi je gore na zvonu/trubi, koja mu je svrha neznam, ima vise brojki od prvog, al eto mozda nekome pomogne nekad.
 

Prilozi

  • IMG_2306.jpeg
    IMG_2306.jpeg
    35.7 KB · Pregleda: 15
  • IMG_2305.jpeg
    IMG_2305.jpeg
    30.4 KB · Pregleda: 15
Na vrh