• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brusilica sa regulatorom brzine

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Molio bih pomoć oko razmišljanja da neispravni regulator brzine na maloj brusilici"premostim"-brikam.Je li to neko radio i iskustva. Metabo.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Ako je zaseban sklop od šaltera, i na njega idu dvije žice, samo ga premosti.
Ako je "u komadu" sa šalterom ili kupi istog ili kupi samo sklopku od brusilice nez regulacije. Vjerujem da bi pasal.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
U sklopu je sa prekidačom i ima 4 žice,lako mi je za premošćavanje.Palo mi je napamet jer vlasnik je samo jednom slučajno sa njom radio u kamenu i smanjio je brzinu i poslije je nastao kvar.On stalno radi sa željezom i regulacija mu nije ni potrebna.Zanima me jer sam od majstora u ovlaštenom servisu dobio odgovor da most nije dobar jer elektroniku koristi i za "Meki start".Zanima me jel to netko radio i kakve su posljedice-znam da većina brusilica nema regulaciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Koristi, ali 90% njih to nema. Malo zaiskri na početku i povleće veliku struju, ali to je mala brusilica. Ak se toga bojiš, kupi originalni sklop (bojim se da košta pol brusilice).
Moja 230 je direktno startala s metalnom šajbom za kamen fi305...zamisli kak ta trzne
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Rekoh nije moja brusilica ,ali ako nešto napravim moram imati i razlog za to za to.Znaš ono kad je tenk letio- pa kad je bilo tko je rekao -"jeste leti ali nisko!"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Takav model postoji i s običnim šalterom? Ako postoji, onda nemaš brige.

Ako pak gazda ima sumnje, nek kupi originalni šalter s regulacijom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja sam nekad davno svoju bušilicu black decker premostil na direktno bez potenciometra i radi dan danas jer je (kak veli kolega ZJ) prkidač sa potenciometrom bezobrazno skup.
Tak da, na tebi je odluka ali ja imam dobro iskustvo sa izbacivanjem potenciometra.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Najljepše Hvala obojici,(Znalci su svoje rekli)gazda će biti izvješten pa neka odluči. Čudno mi je da forumaš Plus nije dao svoje mišljenje? a i može biti koji drugi skriveni znalac.
 

Pcelar123

Novi član
Tu od
16 Ožu 2024
Poruka
1
Napravi samo neku kutiju sa uticnicom i regulisi AC struju sa ovim pwm regulatorom kako pozelis

Regulator brzine AC motora

Screenshot-19-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh