• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CIJENA MLIJEKA - prijedlog rješenja problema

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ma kakve dozvole! pa šta je tebi!? odeš i ostaviš negdje i neka ga netko proba maknit!!
nema kontrole, pa dovoljno je da te vide da ga sa šlauhom pršpricaš kad sipaš novo mlijeko.
Pa naravno da ima poticaj, kažeš kolko si prodo i gotovo!

Što ne prodaš danas, sutra samo nadoliješ, pa neš valjda bacat!

:weedman:

Ako je tako onda je super!! :supz: :p :lol: :lol:
Neznam zašto onda uopšte predajemo mlijeko ovim gulikožama i lopovima koji se predstavljaju kao otkupljivači.
Neznam šta smo čekali do sad!? Ja već sutra idem u nabavku jednog ili možda dva mljekomata :supz: :weedman:

A šta je sa priključkom na vodovodnu, kanalizacionu i električnu mrežu? :scratch
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Sudeći po komentarima teško da će ti mljekomati još dugo opstati. Da bi bilo isplativo, kako kažu, cijena treba biti 6 kuna a to je ljudima jednostavno preskupo.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
dal se ti baviš proizvodnjom ili dilaš mljekomate da znamo na čem smo
i mene zanima to isto.
ja sam prije godinu -dvje dobio ponudu za mljekomat ali su te cijene bome masne sve zavisi što želiš tj. kakav mljekomat evo slike te ponude a ako nekog zanima mogu mu prosljediti tu ponudu.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uf dane bolje da nisi ovo stavio pred spavanje,pa za te novce ja ostavim sebi samo 5 simentalki i prodajem u ilegalnom pokretu,nek si ovi prodavači okače svoje mljekomate u stanicu za sekundarne sirovine,pa tu ima više dodatne opreme nego na luksuznom automobilu:weedman::weedman:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
neznam samo od kud je artu izvukao da je investicija za mljekomat 30000-40000 kn,da se za tu cijenu može nabaviti mljekomat pa u hrvatskoj bi bilo više mljekomata nego stanovnika.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Možda je mislio na polovan :scratch
Uvežen iz Italije :mrgreen: :lol:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Možda je mislio na polovan :scratch
Uvežen iz Italije :mrgreen: :lol:
nože biti da je mislio na uveženi obično sve to smeće iz dične evrope završi kod nas.
Puna mi je kapa ljudi koji nama daju neke savjete, riješenja a ti isti ljudi nemaju nikakve veze s poljoprivredom čak ni poljoprivrednu školu a i ako imaju koji komad zemlje onda na njemu raste korov.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Neznam dali i po kojoj cijeni se može nabaviti pasterizator, to bi možda bilo dosta isplativije nego mljekomat? Takvo bi se mlijeko moglo prodavati na pijaci ili jednostavno na ulici. Koliko vidim, ovo sirovo može se prodavati ili na farmi ili putem mljekomata. Osim toga sirovo mlijeko treba prije upotrebe kuvati što mnogima možda predstavlja problem. A i trajnost sirovog mlijeka je dosta manja nego pasterizovanog, pa i to odbija neke kupce.
Po mom mišljenju ako bi se već išlo na samostalnu prodaju mlijeka, onda bi neki mini pasterizator možda bio bolje riješenje nego mljekomat. Jedino je pitanje cijene i naravno pakovanja...
Vjerovatno tu ima još dosta troškova i izdataka tako da neznam šta bi bilo najpametnije uraditi s tim mlijekom :scratch
Možda raspodati krave :weedman:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Prije jedno dva mjeseca razgovarao sam s čovjekom koji je radio u mljekari u gospiću 80-90 godina oni su samo radili kratkotrajnu pasterizaciju mljeka i takvo prodavali.To nije neki problem i za to netrebaju neki posebni strojevi ovisno o količini mljeka s kojom se raspolaže, pasterizacija se vrši na taj način da se mljeko zagrije na 80 stupnjeva takvo se pakuje može u obične čiste boce ili u vrećice Ovakvo mljeko zagrijano na 80 stup.ima kratak rok trajanja mislim do 3 dana.
Ali to nije riješenje za proizvođače mljeka šta će onaj tko ima dnevno preko 300-400litara mljeka a da ne govorim onaj tko ima preko 1000l mljeka.Kolega je otvorio mini siranu u nadi da će prodavati sireve da će riješiti probleme ali neide na malo nemože toliku količinu prodati a za veće tržište napr. trgovine nema količinu i opet mora višak mljeka predati u mljekaru.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa onda izgleda da nam nema druge nego predavati mlijeko u mljekaru. A gospoda iz mljekare to dobro znaju, zato nas ovako i je*u sa otkupnom cijenom. :madmana: :madmana: :madmana:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
neznam samo od kud je artu izvukao da je investicija za mljekomat 30000-40000 kn,da se za tu cijenu može nabaviti mljekomat pa u hrvatskoj bi bilo više mljekomata nego stanovnika.

neznam ni ja odakle možda to on more nabaviti za nas forumaše ali danas se nije javil pa neznamo dal ih dila ili nam oče pomoči ali čim im tolko vjeruje nezna mnogo tj nikaj o našem problemu
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
neznam ni ja odakle možda to on more nabaviti za nas forumaše ali danas se nije javil pa neznamo dal ih dila ili nam oče pomoči ali čim im tolko vjeruje nezna mnogo tj nikaj o našem problemu

nemoguće da je tak jeftin??mislim da je šolčića sve skupa došlo preko 120 tisuća kuna....:?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
neznam ni ja odakle možda to on more nabaviti za nas forumaše ali danas se nije javil pa neznamo dal ih dila ili nam oče pomoči ali čim im tolko vjeruje nezna mnogo tj nikaj o našem problemu
Znaš kako vele nikad zdrav nije vjerovao bolesnom tako ni ovi naši tajkuni zajedno s našim dičnim ministrom nevjeruju i neznaju kako nam je teško.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Znaš kako vele nikad zdrav nije vjerovao bolesnom tako ni ovi naši tajkuni zajedno s našim dičnim ministrom nevjeruju i neznaju kako nam je teško.
gle DANE ja sam upoznao ministra i nije on za sve kriv,on pleše kak todorić svira..inače je sasvim o.k čovjek i najviše mi se sviđa što je iskren kad kaže da nema love,bar nedaje lažne nade,kao recimo čobi,taj je sve obećao a od love ni l...:rolleyess::supris:nije da sam zbog toga sdp-eovac jer nepodržavam nijednu stranku ni vladu,po meni netreba tog višestranačja,premala smo zemlja za toliko stranaka,bilo bi pametnije da se iz svih stanki skupe stručnjaci koji bi udruženim stranama nešt i uspjeli,ovako samo pljuju jedni po drugima,a siguran sam da u svakoj stranci ima kvalitetnog kadra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh