• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Evo i mojega zvrka.[emoji6]
8c89c885e557abccc281996ed4a2041d.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@sanjič, to tvoje psetance čini mi se nekako naglo raste.

Moja sada spava na dvosjedu, malo joj pomognem da se popne.
Pojela je jedan parizer jutros od pola kile i jednu mačju riblju konzervu od pola kile, napila se vode - a dok je buši pun, lakše se spava.
Bila je vani na pet minuta, sišle smo sve do ograde, morala sam je pustiti, navaljivala je i molila. Pazila sam je, bila sam stalno uz nju, htjela je i na vrt, ali joj nisam dopustila. Hvala Bogu što će sada biti kišovito vrijeme, po takvom vremenu spava, spava......može cijeli dan prespavati, tako da bude na miru. Bitnoj e sada ovih prvih nekoliko dana da kost počne sraščivati, ne dođe do kakve upale i da se pločica i šarafi ne pomaknu. Ali bez lajne nakon skidanja gipsa jedno tri tjedna ne bude išla. Na zatvorskom režimu ju budemo neko vrijeme držali, za svaki slučaj.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
nimrennermin

to ti mislis samo da su daleko najpametniji - jesu na top ljestvici najinteligentnijih pasmina pasa ali ne pri vrhu-pudlica ti je ispred German Shepherd-a :) Eto moram reci meni se taj pas po izgledu ne svidja i zadnji je koji bi bio izbor. Ima ljudi kao ti koji kad kazes pas vide samo "Vucjaka " :icon_lol: Dobar je pas kome se svidja ali ne mozes reci da je daleko najetniji-to nikako !
 
E

el pibe

Guest
Ja sam odrastao uz Njemačkog ovčara i bio sam jako vezan uz tog psa.Sve najbolje mogu reći o toj vrsti.Kod šetnje nikad nisam trebao koristiti uzicu ili biti u strahu da će doći do sukoba sa drugim psom.Nije bio vezan,poslušan,odličan čuvar.Samo je okončao život na ne baš lijep način i zbog toga više neću imati tu vrstu psa.Toj pasmini je urođena degenerativna bolest(degenerativna mijelopatija)koja zahvaća stražnje noge i neizlječiva je.Javlja se u dobi kad pas ima više od 7 godina.Ovisi o psu može se razvijati godinama a može i brzo uznapredovati i dođe do stadija da pas ne može stati na svoje zadnje noge.Imao sam dva takva slučaja,tamo gdje sam izučio zanat i nedugo zatim ista bolest je pogodila i mog psa.Čak su se psi isto zvali (Aro)Doduše kod mog psa bolest nije bila tako jako izražena.Tako da više ne želim gledati takvu agoniju.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,294
Tu je već stvar ukusa, Njemački ovčar je vrsta psa koji se najviše koristi u službene svrhe, i sam sam nekada davno u JNA radio sa službenim psom, na granici, samim time se priznaje da je to vrsta koju je najlakše obučiti.
Njemačkog ovčara je imo i Tito i Hitler.
Pibe, to kod tvog ovčara je bila bolest Štenećak, nisi ga vakciniso protiv Štenećaka u dobi do tri mjeseca, poslije je ja mislim kasno.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Psi su inteligentne životinje, neke pasmine više, neke manje, i ako se sa njima sustavno radi, priča, svaka pasmina može iskazati svoj potencijal. Ako psa tretiraš kao niže biće i pustiš ga da živi u svome psećem svijetu bez osobnog kontkta sa tobom - svedeš taj kontakt samo na hranjenje - nijedna pasmina neće pokazati što može naučiti.
Moja bernardinka je nešto posebno, jako je pametna, ma baš me još uvijek zna iznenaditi dok shvatim šta sve razumije.
Ali je ipak bedasta - ne shvaća da je ne mogu razumjeti i čuti dok ona otvara i zatvara usta bez glasa ako je ne vidim. Naučila je da mi se javlja dok je zovem, ali nikada ne laje - samo mahne glavom i par puta otvori -zatvori lampetinu, i misli da je napravila svoje. Zato je često puta zatvorena u plasteniku, mi se deremo po dvorištu i tražimo je, a ona se bezglasno javlja i maše repom i glavom, ali glas pustila ne bude. Dok je spazim kroz polikarbonmat kako se trudi reći - tu sam - uvijek se nasmijem.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da?
A pazi malo, mogao bi se ti iznenaditi kolko toga gazdarica vidi ispod žita.:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Pibe, to kod tvog ovčara je bila bolest Štenećak, nisi ga vakciniso protiv Štenećaka u dobi do tri mjeseca, poslije je ja mislim kasno.[/QUOTE]

Nisi u pravu štenećak je nešto sasvim drugo.Pogledaj hod svakog starijeg njemačkog ovčara i vidjet ćeš taj problem.Samo nije kod svakog isto izraženo.Kao što sam i napisao to je degenerativna bolest.A štenećak ima vidljive simptome i vidi se da je pas bolestan.Pas kojeg sam imao moram pronaći papire mislim da je rođen 90 god ili 91 plaćen 700 DEM sa svim papirima znači bio je cijepljen i pamtim da nikad nije imao neku bolest.Bez uvrede nije bio neka džukela.A i veterinar je potvrdio o čemu je riječ.Prije svega njemački ovčar je pastirski pas i njegova vrlina je da je jako privržen svome gazdi.Zato ga koriste vojnici i policija. Branit će svog gazdu do smrti.Sjećam se jedne zgode došao je prijatelj kod mog oca nakon dužeg vremena pozdravili se onako žeščim stiskom ruke i jačim zagrljajem čovjek je bio podosta glasan.Pas je to vidio i valjda je to shvatio kao opasnost ili da čovjek napada mog oca. Zaletio se,skočio i srušio čovjeka na pod.Veoma teritorijalni i odani psi.I ono što je najbitnije taj pas za svog života nije nikog ugrizao iako je imao predispozicije da lako rastrga nekog.Ono što sam ja primjetio da je jedna od najpodmuklijih pasmina hrvatski ovčar i dalmatiner.Takvome ne okreći leđa NIKAD jer su veoma ćudljiva karaktera.Sa psima se treba baviti svakodnevno nisam pobornik da velike pasmine pasa hodaju po kući jer im to nije prirodno.Pas mora biti na otvorenome.Kod mene su psi vani znači kreću se slobodno i svaki dan idu u šetnju eventualno ako je kiša ne vodim ih nigdje.A i meni dobro koristi svakodnevna šetnja od nekoliko kilometara.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Ja sam odrastao uz Njemačkog ovčara i bio sam jako vezan uz tog psa.Sve najbolje mogu reći o toj vrsti.Kod šetnje nikad nisam trebao koristiti uzicu ili biti u strahu da će doći do sukoba sa drugim psom.Nije bio vezan,poslušan,odličan čuvar.Samo je okončao život na ne baš lijep način i zbog toga više neću imati tu vrstu psa.Toj pasmini je urođena degenerativna bolest(degenerativna mijelopatija)koja zahvaća stražnje noge i neizlječiva je.Javlja se u dobi kad pas ima više od 7 godina.Ovisi o psu može se razvijati godinama a može i brzo uznapredovati i dođe do stadija da pas ne može stati na svoje zadnje noge.Imao sam dva takva slučaja,tamo gdje sam izučio zanat i nedugo zatim ista bolest je pogodila i mog psa.Čak su se psi isto zvali (Aro)Doduše kod mog psa bolest nije bila tako jako izražena.Tako da više ne želim gledati takvu agoniju.

Razumijem jer sam i sam imao kao dijete neponovljivog psa a bio je NLT :)
Sto se tice Nj.Ovcara sa tim selekcijama su bar meni unistili ljepotu tog psa upravo tim spustenim zadnjim krajem. Eto i zdravstveni problemi toj pasmini od toga.
Ja sad ima Bordera ovog na slici avatara i mladog HO - oba su odlicni psi no meni osobno je nesto drazi HO zbog privrzenosti i bolji je cuvar dvorista -citaj agresivniji .
Border je mirniji mozda podobniji cak za kucu ili setnju gradom dok je HO vise zivahan pas. Border nikad nije radio stetu ni kad je bio mali dok HO sve raznasa i grize slicno malo NLT-u cak voli i kopati po dvoru :)
Border nikad nije skako po meni ili kojem ukucanu dok HO to radi stalno naravno to proizlazi iz ljubavi do mene jer on je ko sjena...gdje sam ja tu je i on dok Border jedan dio ide za tobom ali dok ocijeni da ga ne trebas ostane negdje sjediti i gledat za tobom, HO stalno zeli kontakt.
Za kucanstvo mislim da su opcenito ovcari najbolja pasmina pasa.
Ne kolju kokosi ne kopaju tunele kao lovacki i dobro cuvaju sve oko kuce pa i ukucane :)
Tu spada i NJemacki ovcar ali po statistikama upravo je on pas koji je izgrizao najvise djece i ljudi....samo za razliku od recimo rota ili pita ne otkida dijelove tijela pa nije na tako losem glasu !
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pibe, to kod tvog ovčara je bila bolest Štenećak, nisi ga vakciniso protiv Štenećaka u dobi do tri mjeseca, poslije je ja mislim kasno.

Nisi u pravu štenećak je nešto sasvim drugo.Pogledaj hod svakog starijeg njemačkog ovčara i vidjet ćeš taj problem.Samo nije kod svakog isto izraženo.Kao što sam i napisao to je degenerativna bolest.A štenećak ima vidljive simptome i vidi se da je pas bolestan.Pas kojeg sam imao moram pronaći papire mislim da je rođen 90 god ili 91 plaćen 700 DEM sa svim papirima znači bio je cijepljen i pamtim da nikad nije imao neku bolest.Bez uvrede nije bio neka džukela.A i veterinar je potvrdio o čemu je riječ.Prije svega njemački ovčar je pastirski pas i njegova vrlina je da je jako privržen svome gazdi.Zato ga koriste vojnici i policija. Branit će svog gazdu do smrti.Sjećam se jedne zgode došao je prijatelj kod mog oca nakon dužeg vremena pozdravili se onako žeščim stiskom ruke i jačim zagrljajem čovjek je bio podosta glasan.Pas je to vidio i valjda je to shvatio kao opasnost ili da čovjek napada mog oca. Zaletio se,skočio i srušio čovjeka na pod.Veoma teritorijalni i odani psi.I ono što je najbitnije taj pas za svog života nije nikog ugrizao iako je imao predispozicije da lako rastrga nekog.Ono što sam ja primjetio da je jedna od najpodmuklijih pasmina hrvatski ovčar i dalmatiner.Takvome ne okreći leđa NIKAD jer su veoma ćudljiva karaktera.Sa psima se treba baviti svakodnevno nisam pobornik da velike pasmine pasa hodaju po kući jer im to nije prirodno.Pas mora biti na otvorenome.Kod mene su psi vani znači kreću se slobodno i svaki dan idu u šetnju eventualno ako je kiša ne vodim ih nigdje.A i meni dobro koristi svakodnevna šetnja od nekoliko kilometara.[/QUOTE]

slazem se sa tvojim iskustvom :)
 
E

el pibe

Guest
tihi05 trenutno imam dva psa.Ženka mješanac border collie nju sam predstavio prije nekoliko stranica.Jako zaigrana i umiljata.A tu je i labrador retriever tome nikad dosta pažnje jednostavno mora biti u prvom planu.Njega već dugo pokušavam uslikati ali taj jednostavno ne voli kamere i opire se slikanju.Uz kamere ne podnosi ni poštare:mad:Pokušat ću ga nekako uhvatiti ne spremnog pa postavim neku sliku gdje se ne ljuti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prekjučer smo bili u šoku -



Danas sam dami bolesnici napravila apartman sa pogledom na dvorište - malo leži -





malo sjedi -





A bili smo i vani malo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Longeta skinuta, noga se pomalo oporavlja, iako budu mjeseci propšli prije nego bude sve dobro.







Ovo je bilo na nogici

 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A baš uživa, jel?

Moju su ovih dana obilazili dečki, od seksa nije bilo ništ jer su joj svi bili do gležnjeva ili koljena, ali je zato zaradila buhe - već se tri dna češe i struže - treba opet ampulu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dobro da ga ne odnese mlaz od miniwasha heh ja se ipak ne usudim tak ih prati jer sam imal lijepo iskustvo kad sam si prek bosog noznog prsta presel s mlazom od miniwasha,3dana bil naoteceni i crven
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Nemam ja vremena koliko bi on mogao, srecom potok je iza kuce pa ga navecer pustim, za pola sata se vrati mokar. Bitno da ne skita.
Moj bi joj bio dobar par, barem po velicini.
Ne ide blizu mlaznice, ipak sam ga samo usputno hladio dok sam mu prao beton ispred kucice.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,294
Kod mene prijatelj ima Zlatnog Retrivera,, ma zlato od psa,,
al ima ogromnu manu, gdje god je kakva baruština, bilo čista prljava,, zavali se.
Ja ih kritikovo da treba da rade sa njim po tom pitanju,,, al mezimac je pa sve mu tolerišu.
Ih kako bi ja njega odučio tom prljanju..
 

Najnoviji postovi

Na vrh