• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrolux 95

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
pozz miladin,
vezano za kardan , moj ima blokadu tj nemogu traktor upaliti dok je ručica kardana u položaju 450 ili 750 tako da moram uključiti dok je traktor u radu.

počeo mi je hidraulik "cukati" kad je recimo dižem nešto teže na hidrauliku ali vidim da je malo zauljeno na desnoj strani poluge od hidraulika kao i na ventilu od kipe ,
neznam da li je to razlog cukanja ?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nerazumijem to cukati šta znači dali nešto lupka kad diže ili skakuću poteznice dok diže.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
dok je podignut hidraulik onda skakuće tj.svakih 7-8 sekundi napravi mali ¨skok¨ kao da mu fali ulja .

komentar na kabinu što ti je majstor iz Modriće napravio ; kabina izgleda odlično pogotovo što je čep za sipanje goriva ostao van kabine.
na mom je isto naknadno uagrađivana kabina (neka turska) ali je neka proširena verzija tako da je čep ustao unutar kabine što je jako loše tehničko rješenje!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Mislim da su neke gumice u hidrauliku amortizovane pa skakuće, taj slučaj sam imao na Torpedu kad je malo ostario ali mi nije pravio problem u radu osim što je malo hidraulika oslabila na podizanju većeg tereta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Znači da ili popušta regulacijski ventil ili curi cilindar (većinom ovo drugo).
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Upravo tako, negdje malo propusta ulje pa pumpa stalno popravlja pritisak. Ako nije previše radi tako dok ne počne smetati. Ja sam prodao Torpeda sa 8000 rs i tako radi dan danas.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Mislim da su neke gumice u hidrauliku amortizovane pa skakuće, taj slučaj sam imao na Torpedu kad je malo ostario ali mi nije pravio problem u radu osim što je malo hidraulika oslabila na podizanju većeg tereta.

pozz Miladin ,

daj mi reci kakav imaš izvod za kipu na svom agroluxu tj kako upravljaš ?

ja ima dva izvoda kipe sa malom ručicom odmah pored izvoda
morao bih napraviti nekakvu preinaku da mogu upravljati iz kabine jel ovako nemogu dohvatit.
moram li mjenati cijelu kipu sa ručicom i ugraditi novu,

potrebna mi je za malčer koji ima hidro pomakom tj planiarm kupiti takav pošto imam INO star 15god koji se skoro raspao.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
hvala na odgovoru,,,
ajd ako nije problem kad budeš stigao pa da uslikaš izvod i ručice pa da vidim kako izgleda kod tebe ..

stavim i ja sliku danas kad dođem kući

sa ta dva izvoda može se pokretati malčer sa hidro pomakom i slični priključci sa dva izvoda?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ručica je jedna mislim da možeš raditi sa mulčerom. Poslaću slike samo dok se snađem oko slanja slika.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
ok ,super hvala na slikama
meni ce trebati takva ručica koja ide prema kabini
jesi kupio ručicu ili si sam pravio ?
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
blago tebi ,,
kad uslikam vijet ces"inteligentno" rješenje na mom izvodu.
šta pokrečeš sa izvodima mislim na mehanizaciju.

ja dosada nisam to koristio pa zato pitam da li se može priključiti bilo koji stroj sa dva izvoda, malčer sa hidro pomakom ,kiperica i sl..
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Koristim samo kiperku na jedan izvod, nisam nijednom koristio obadva izvoda ali rođak ima dva dajca pa kaže da mogu koristiti mulčer sa hidrauličnim pomijeranjem ili crtala na sijačici koja imaju hidraulični klip.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Evo vudis kako izgleda kod mene ,rucica ja van kabine . Ja bi trebao ugraditi neku L ruci 20cmx20cm da mogu upravljati iz kabine..
 

Najnoviji postovi

Na vrh