• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr M900

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
To je membranski hidroakumulator. Namjena mu je "peglanje" tlaka pri naglim promjenana položaja, odnosno ne poskakivanje istog pri naglom aktiviranju ručice razvodnika za podizanje.
Logično bi bilo imati ga uključenog pri svakom prijelazu preko neravnina.
Po cesti ga bi trebalo zatvoriti ak se heder vozi u skroz dignutom položaju, jer onda nema funkcije.
Pravilno bi bilo spustiti heder do kraja, zatvoriti njegovu slavinu i onda ga podići.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Vrtio sam to u jednu i drugu stranu i nema tu kraja. Moreš vrteti koliko oćeš. Vidi se dolje komadić naljepnice, slike. Kako to onda podesiti ? Neku ručicu nije problem napraviti. Jedino onda neke oznake napraviti.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Ak dobro vidim ima zarezanu oznaku.Okreni ju okomito na smjer ventila i zatvoren je .Nema nilakvi graničnik. Ak je hidroakumulator prazan ili probušena membrana isto ko da je zatvoren ventil.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Sve je do sad odrađivalo kako treba. Onda je valjda sve kako treba. Kad sve ovo šta sam raskopao sastavim budem probao se igrati malo sa tim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ima okruglih s mjehom koji se da mjenjati.
A nije to danas više ni skupo novo.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Valjda mislite na one za vodu, onaj s moje slike je klipni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja imam doma, a i otvaral sam hidrauličnog membranskog potpomognutog plinom.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Ja nisam otvarao,ali sam ga izvadio jer je prestao raditi. S donje strane skinuo plastični poklopac ispod kojeg je, mislim križni šeraf ispod kojeg je gumica. Pošto nije na šeraf izlazio pritisak,a ni ulje, upuhnuo sam zrak iz kompresora. Čuo se tup udarac ko da je klip udario u kraj cilindra,a na ulazniu cijev izbacio nešto ulja. Nova gumica, namontiran natrag i gle radilo. Sad je nakon tri sezone počeo zezeti opet.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Ako je o ovom riječ, 99% je membranski.
Klipni izgledaju ko didraulični cilindar (zapravo to i je) samo nema klipnjače.
Možda si u pravu ali napisao sam svoja iskustva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Malo toga možeš s kompresorom. Tlakovi unutra mogu biti 10...200bar i.mora bti dušik, jer se po temperaturi određuje tlak punjenja.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Bio je skinut,a ne na instalaciji. Zatvorio sam ga bez pritiska, kompresorom sam samo isprobavao dali propušta,a ne pumpao ko na centralnom grijanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Pa ionak se uvijek puni rasterećen.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Da, i na centralnom i na prskalicama, atomizerima,itd.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
922 i kukuruzni adapter 4 reda DF. Kak bi to išlo ? Jel radio tko s tom kombinacijom ? Jel mu diže zadnji kraj ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh