• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DOLMAR motorne pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ima čvrstoču u oklopu i ručkama i ako je cjenom u konkurenciji sa vodečim pilama,onda je dobra i može poslužit i za više od vlastitih potreba.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Aco 93 znam sve po meni za domacinstvo koje bi ju koristilo samo za svoje potrebe sigurno bi dugo posluzila a po meni estetika manje bitna bitno da sluzi sad da ju ti koristis na lageru neznam kolko bi izdrzala trebo si pitat na prezentaciji jel ti ju daju na test mozda bi i sluzila!!
@TorpedoTD45 svako iznosi svoje misljenje i savijete i pomoc u nekim stvarima to je bit foruma ti iznio svoje misljene i dobro!!
@oficir ona je dosta povoljnija!!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pitao je kolega da mu daju jedan komad dva mjeseca pa su rekli da moraju kontaktirat tvornicu inače ima 14 sjekača.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znaci malo veci mestar kad ima tolko ljudi s kakvim strojevima se on koristi??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Bučo ako je povoljnija i donekle izdržljiva ja bi si ju kupil novu naravno nebi puno razmišljal,pošto radim do 60m godišnje misčim da bi mi dugo služila.
Stihl ne dolazi u obzir nova!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To sam i ja reko za moje potrebe sigurno bi ju uzeo da sad moram kupovat motorku jer za tu razliku u cijeni mogu uzet jos jednu manju al to je moje misljenje!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moje misljenje je da je dolmar kvalitetna testera. znam za stare tipove koji su jako dobro sluzili bez kvarova. slaba im je dostupnost delova bila i nestale su. sad ih je cini mi se makita kupila tako da bi trebale biti jako dobre. ako ih samo kosooki nepocnu stancati kao fus dobro ce biti.ako bih i mogao da odvojim novaca sad za novu testeru bila bi dolmar. nebih razmisljao pa makar i pogresio. gora od ove sto imam sigurno nije kvalitetom a i ova me dobro sluzi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Aco 93 stvarno pravi mestar tog ja nebi htio u svojoj sumi za tjedan dana bi on nju maknuo!!
@vica imamo ista razmisljanja al sve dalje sta odlazi tehnologija desavat ce se sve vise fus nesamo kod nje nego kod svih!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Danas sam na mojoj dolmarki zeznuo amortizere , ja seljak je zaglavio i siledžijski je povukao nazad , normalno amortizeri su bili slabiji :(devil):

A taman joj i membrane zamijenio , radi kao časovnik :cool2:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
moje misljenje je da je dolmar kvalitetna testera. znam za stare tipove koji su jako dobro sluzili bez kvarova. slaba im je dostupnost delova bila i nestale su. sad ih je cini mi se makita kupila tako da bi trebale biti jako dobre. ako ih samo kosooki nepocnu stancati kao fus dobro ce biti.ako bih i mogao da odvojim novaca sad za novu testeru bila bi dolmar. nebih razmisljao pa makar i pogresio. gora od ove sto imam sigurno nije kvalitetom a i ova me dobro sluzi

Dobro ti se čini.
Fichtel i Sachs je kupil Dolmar i Solo.
To sve skupa je kupil Manesmann.
A njih pak japanski Makita.
Solo i Dolmar imaju tri klase pila. Hobi,semi profi i profi.
Makita koliko ja znam samo jednu. "bauštelsku" kao.
Tak se razlika na nijanse svodi a proizvodnja.... Svi po malu.
Stim da bi pila iste klase trebale dolazit sa iste trake.
Meni se osobno Solo največ dopada!
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
...
"neki njemački časopisi, znanstveni tekstovi..." bla bla, to mogu i ja napisati, zaboravite, ili priložite.
.....

U časopisu Agrartechnik iz lipnja 2004 u usporedbi između Dolmar 7300, Husqvarna 372XP, Shindaiwa 757 i Stihl MS 440 navode slijedeće:
....
"With its 7000 series chainsaws Dolmar re-entered the professional market last year in style – as the placements in the German forestry championships attest. The PS-7300 is a brand-new product featuring state-of-the-art engine technology, which translates into superior performance and impressive torque delivery. Put simply, it has real „bite”. And it combines this with very good fuel economy. At 6.3 kilos it is not the lightest saw in its class, but it does have the best power-to-weight ratio. The air filter cover is in two sections, so only the rear section needs to be removed when cleaning the air filter – a feature that the smaller PS-5000 would benefit from. The factory engine setting was in order, as expected. Chip clearance in the rip cut test was good. The cold start performance is also very creditable, with two plus two pulls. The subjective appraisals of the four-man test team with regard to vibration and noise more or less matched the laboratory measurements. They compare well with other saws that use steel spring damping systems. The controls are simple The PS-7300 delivers the „bite“ that the professionaluser needs. There were no complaints about access to the servicing points. to use, although the testers disagreed as to whether two buttons with separate functions are simpler to use than just the one. We liked the handling though. The oil flow adjustment for the chain oiler is located on the underside of the saw, as with all the models tested, but we thought the positive ratchet settings made it somewhat easier to find the correct position. In fact we can confirm that the PS-7300 is a state-of-the-art machine in just about every technical respect. The same could be said for the design – with some reservations. The latest generation of saws from the same manufacturer does make the 7000 series look slightly dated, it has to be said..."


Ako slučajno nekog zanima da mu pošaljem u pdf-u cijeli članak nek mi se javi na PM, mada mislim da je to već cirkuliralo po forumu.

Inače buraz mi ima Dolmar 7300, ali nekao od Buče nego s dekompresorom i grijanim ručkama. Nabavio je novu za cijenu koliko je inače kod nas koštala Husky 365 SP. Pošto ja imam Husky 365SP moram priznati da je Dolmarica puno jača i brža. ( i dosta ružnija :icon_lol:).
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Čitam po forumima da u njemačkoj jako faliju dolmar i solo.
I da ih puno prelazi s stihla i huskya...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Koja je razlika između 111 i 115tice? Ista kubikaža.... Koji imaju korak lanca???
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pitao je kolega da mu daju jedan komad dva mjeseca pa su rekli da moraju kontaktirat tvornicu inače ima 14 sjekača.

Koliko taj kolega ima traktora i sveukupno ljudi kad ima samo sjekača 14 :icon_question:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Koliko taj kolega ima traktora i sveukupno ljudi kad ima samo sjekača 14 :icon_question:

4 traktora, timberjack 450 x 2,camox,farmer 17 ljudi i on vozi jedan traktor i jednog inžinjera/tehničara. to ti je ludilo koje kubike dižu dnevno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Koja je razlika između 111 i 115tice? Ista kubikaža.... Koji imaju korak lanca???

Ja mislim da je korak 3/8 , imam 109 i 115 i među njima razlika koju sam primijetio je jedino karburator i starter paljenja , ostalo je čini mi se isto

Sjetih se da ni kvačilo nije isto , uljna pumpa je ista , paljenje isto , za motor neznam njega nisam rasklapao
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto moje Dolmar 115. Prezadovoljan sa njom.
Ako usporedim naspram današnjim pilama snaga/težina ona je več tad kad su je napravili bila za svoju snagu dosta lagana. U tom smislu čak mislim da današnje pile nisu nešto puno osetljivo naprednije. Ako su snažne onda su i teže. Eto ova Husky pored Dolmara je nešto jača ali zbog toga i nešto teža.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Jedino što me na toj 115ici mučilo je da se filter dosta brzo zaguši sa prašinom. OK, u šumi ne toliko ali kad se pili suvo drvo od bukve za lož onda to treba čistiti inače nije to to, gubi snagu... Sa ovom novom husqvarnom nema toga problema, a normalno ipak je to novo pa se to i tako očekuje.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
... Sa ovom novom husqvarnom nema toga problema, a normalno ipak je to novo pa...

Nije to zato kaj je nova, već radi centrifugalnog predfiltera.
Naš Jonsered 670Champ to nema, i za čas ne radi dobro, dok na 2152-jki neznam kad sam čistil fiter (novija generacija, s centrifugalnim predfiltriranjem).
Eh da se na baku 670 da ugraditi predfilter, bila bi djed :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh