• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EKO- SCHEME - OBRASCI i obaveze

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Zanimljiva eko shema. Samo nigdje ne nađem onu tablicu dozvoljenih kombinacija. Ali mislim da se neće moći s ekološkom kombinirati.

Ali muk + ta eko gnojidba dolaze jako blizu po potporama full eko proizvodnji.

Ako budem šljive sadio to je dobitna kombinacija.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
Ma ja imam u vinogradu to. Neisplati se. Ak ces radt kak treba nemas dosta tu potporu da kupis gnojivo. Makar meni
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
To se isplati samo baciti minimalno a ostalo podmirit sa konvencionlnim ako ćemo biti iskreni :)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,134
Pitanje je koliko je to minimalno ako se mora napraviti plan gnojidbe prema izvršenoj analizi zemlje?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
Ja sam redovno baco koliko su mi u savjetodavnoj izracunali prema analizi. I suma sumarum nakon 4 godine je 0 ili ispod nule nakon poskupljenja tih eko. Jedino sto imam osjecaj da nisam imo problema sa susnim djelovima sezone. Kao da se malo bolje odrzao i to podnio.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Pa bilo bi grijehota da se stanje nije popravilo barem u nekom pogledu.

Ja iskreno, u voćnjaku. Osim dušika ne vidim smisla u umjetnom gnojivu.

Probao sam u šljivi i umjetno i paletirani stajnjak i prinos je isti iako stajnjak u teoriji ima manji npk broj. Ali drugi benefiti i više nego nadoknade...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
Ja sam do prije 6-7 god obavezno svake god jednu tablu dubrio stajnjakom. I onda odusto. Ubijala me trava kojekaka sta dode sa sjenom. Reko fala ne vise
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Iskreno. Kod nas nema stoke pa od organskog imam iskustva jedino sa kompostom i peletiranim stajnjakom.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,134
Krajem prošle godine sam dao napraviti analizu zemlje. Svi parametri su donekle u redu osim nedostatka fosfora. Sada sam kupio peletirana ekološka gnojiva sa povećanim postotkom fosfora da probam popraviti stanje zemljišta.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Krajem prošle godine sam dao napraviti analizu zemlje. Svi parametri su donekle u redu osim nedostatka fosfora. Sada sam kupio peletirana ekološka gnojiva sa povećanim postotkom fosfora da probam popraviti stanje zemljišta.

Koji ti je ph u kcl-u?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,134
Radio sam kalcizaciju u više navrata. I kod mene je zemljište bilo kiselo. Idealno za borovnicu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Tolike količine materijala bi kod mene trebalo da smo agronom i ja zaključili da je neisplativo.

Prilagodili smo kulturu tlu i posadio šipak. Njemu oko 5 čak i odgovara. Smanji mu bujnost 🤣😁
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,134
Kod nas je grad financirao ulaganje u kalcizaciju do 4.000 kuna u toku jedne godine. Uvjet je bila analiza zemlje sa preporukom gnojidbe.
 
Na vrh