• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Folija za plastenik

  • Temu pokrenuo vladimirec
  • Datum prvog posta
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Pšeno Josipovac kod Osijeka. Naručiš 200 mikrona antiorošavajuću i miran si nekoliko godina.
Hvala ali ja sam u hercegovini pa mi nije baš usput 😁
Mislio sam više ako bi netko mogao reći kakve karakteristike folije i koje proizvođače gledati pa da vidim tko u blizini prodaje nešto od toga.

Ovako meni kao laiku čini mi se da oko folija ima dosta lažnog oglašavanja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
uzmi foliju barem 6 sezona (to je neki minimum) i ako bude sreće izdržat će 10...više me brine kaj misliš samo jedan mali dio plastenika krpat, to nebu išlo...morat ćeš riskirat cijeli.
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
uzmi foliju barem 6 sezona (to je neki minimum) i ako bude sreće izdržat će 10...više me brine kaj misliš samo jedan mali dio plastenika krpat, to nebu išlo...morat ćeš riskirat cijeli.
Kakva je folija od 6 sezona?
Vecinom vidim da se reklamira 4 sezone.

A mislio sam zamijeniti čeoni dio folije na plasteniku jer ju je neka seoska životinja rasparala. A plastenik je relativno mlad (2god) i folija na njemu zasad dobra tako da nema potrebe da ga čitavog presvlačim.

Kakve su karakteristike tih 6-osezonskih folija da znam što tražiti?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa za čela plastenika, kao i za bočnice, ne treba neki super fini najlon...dobar je svaki za plastenik, jer tak nema nekog opterećenja, i duže traje nego na samom plasteniku...imaš folija raznih proizvođača, jedino ti nebi preporučil onu kaj Cipro dila, ta se raspada po preklopima ubrzano...
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Novo pitanje... Zasjenjivanje plastenika u ljetnim mjesecima krečenjem izvana? Da ili ne? Može li oštetiti foliju? Viđam redovito po južnijim krajevima okrečene plastenike. Valja li ta metoda? Ima li negativnih strana?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nikad to radio nisam...postoje ti mreže za zasjenjivanje koje možeš postaviti u ili po plasteniku (ja bi preporučio u)
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Bolje je farbanje, bolje obara temperaturu.
Po Hercegovini to većinom rade, meni je nažalost komplicirano pa koristim mrežu.
Da, i ja sam vidio da po hercegovini kreče plastenike izvana i da super obori temperaturu za vrijeme najvećih žega.
E sada me samo interesira može li kreč skratiti vijek folije? Reagira li kemijski kreč sa folijom da je na neki način oštećuje?
Pretpostavljam da nije jer se ne bi toliko masovno radilo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh