• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fordson

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Morem poslikati tek za vikend, trenutno sam u Zagrebu.
Što se tice ovog štifta bas sam gledal na svome i ima neki štift ali kada ga pritisnem unutra vraća se odmah van, nisam nikad to koristil kod paljenja.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak i napravim. Onda v pumpi nekaj "škljocne" i vužge ko zmaj.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Morem poslikati tek za vikend, trenutno sam u Zagrebu.
Što se tice ovog štifta bas sam gledal na svome i ima neki štift ali kada ga pritisnem unutra vraća se odmah van, nisam nikad to koristil kod paljenja.
Prvo daj gas, stisni štift nutra i okreni na desno i ostal bu nutra. Kad vužge bu za dve-tri sekunde skočil van.

se si vražji


to s gasom sam predložil fordsonu

Je, velečasni, tak mi svi u kraju govoriju. Onda je valjda tak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Tak i napravim. Onda v pumpi nekaj "škljocne" i vužge ko zmaj.

Ako je to zamišljeno za lakše paljenje hladnog motora, na kojem bi principu radilo, tj. kako to točno funkcionira, što se s tim "štiftom" dobije? :icon_pidu:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Najbolje odgovore su nam obrisali jer (ni)su bili predobri.
knjiga veli da mu poveća količinu goriva.

Nego...
Da zdignem malo temu.
Poslije zimskog sna, reko, da zbudim svojeg dedeka pa napilim malo "drf".
Denem nutra akumulator malo gasa "škljoc čok" 40ak sekundi grijača malo drukam gorivo, anlaser okrene par put i streli dedek na auspuh mišje gnezdo skupa s vlasnikom (mala šala)
i zabrunda. Nakon kratkog zagrijavanja napravim đir po selu da se malo zvrti i podmaže, skapčim cirkular i pljunem v šake i deri Jurek po bukvi.
Kad sam delal čik pauzu, dedek je brundal na leru, ja hodim oko njega kad zagledam da kroz iberlauf kilera curi antifriz. Bilo je skidanja sveci i bogova, korištenja glagola seksualnih radnji s imenicama familije kombinirano sa životinjama.
Zvadim van termostat i vraga ftopim u vruću vodu i cigan ne dela. Vrnem bogove i svece na nebo i još jim se zahvalim, zrežem novi dihtung sve zmontiram z novim termostatom i sve 5.
Evo ljudi, da vas malo zabavim sa svojim dogodovštinama.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@fomoco
Pozdrav kolega. Si završil svojega Majora? Već dugo nikaj ne kačiš da vidimo kak sad zgleda.

Poslano sa mog LG-H650 koristeći Tapatalk
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pozdrav. Išćem Fordson Major ili super Major ne mora biti lepi niti ispravan. Samo da je kompletan najbolje s originalnim motorom. S Dextom special sam zadovoljan pa bi sad malo prčkal po većem bratu, pa ak neko zna za kakvoga da čkomi negde v škednju ili pod kakvom hruškom, lepo bi prosil da me informirate. Plaćam paripol kobasic i liter i vodu.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Malo da dignem temu.
Evo moj dedek se vrnul s posla
 

Prilozi

  • 622A1B2E-77F7-4B65-990F-C83F8E265FD6.jpeg
    622A1B2E-77F7-4B65-990F-C83F8E265FD6.jpeg
    203.5 KB · Pregleda: 24
  • B2ED1F2C-2FB8-4AB9-ABC3-F97798C5C138.jpeg
    B2ED1F2C-2FB8-4AB9-ABC3-F97798C5C138.jpeg
    212 KB · Pregleda: 24

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Hrast se zarušil preko ceste, deblo otpilil, a panj s gurtnom stegnul jer je visilo na cestu, pa eto vidljivog rezultata na cesti :)
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Imam i ja fordsona super major iz 1964 godine ima oko 2250 radnih sati i ima rockringerovu vuču za prikolicu podesivu po visini, jedino mu je hladnjak strul od stajanja pa jel neko zna gdje bi se mogo u hrvatskoj kupit drugi ili od cega pase
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Danas od dosade nisam znal kaj bi, pa reko, ajde da raskopam dedeka, da vidim koji semering radilice trebam da mi više ne kaplje ulje okolo.
I tak rasturim haubu, nos i kiler i začuđujuće dosta lako skinem remenicu.
Kad, imam kaj i videt!
Lepo pozdravljam onoga ko ju je montiral na traktor.
Ništ čudno da je puštalo.
 

Prilozi

  • 7E7FD537-DDEB-4930-AEAE-5D1846BC72DA.jpeg
    7E7FD537-DDEB-4930-AEAE-5D1846BC72DA.jpeg
    27.8 KB · Pregleda: 18
  • D897AEF6-2561-4833-99CA-7113CAF3F9E1.jpeg
    D897AEF6-2561-4833-99CA-7113CAF3F9E1.jpeg
    28.6 KB · Pregleda: 18
Na vrh