• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Moram sutra probati. Ali mislim da mi neće spustiti ako mi je crvena dignuta... Znači mogu samo crvenom raditi, ali mi žuta mora biti spuštena
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na 3050 crvenu koristim samo kod oranja za podešavanje dubine (vučne sile). Za sve ostalo je u donjem položaju, a žutom (bliže blatobranu) podižem i spuštam priključke. Kod malčiranja koristim hidraulični bočni pomak malčera. Ako za vrijeme dizanja priključka uključim bočni pomak, dizanje se zaustavi dok ne odradi bočni pomak, a nakon toga digne do zadanog položaja.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Probao sam danas... Znači nešto definitivno ne valja...

Ako dignem crvenu. Sa žutom ne mogu spustiti priključak... Ako dignem žutu. Ne mogu sa crvenom spustiti.

Znači žuta mora biti spuštena do kraja. Skroz dolje i onda crvenom dižem i spuštam..

A prije sam mogao i jednom i drugom ovisno o poslu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Iskreno ne znam ni koga ni cijenu ali to ti je jedina opcija jer po hr ne vjerujem da ces ih nac cak i za italiju je upitno...
A Darijus to je potrosni materijal hehe dogodi se :LOL:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Probao sam danas... Znači nešto definitivno ne valja...

Ako dignem crvenu. Sa žutom ne mogu spustiti priključak... Ako dignem žutu. Ne mogu sa crvenom spustiti.

Znači žuta mora biti spuštena do kraja. Skroz dolje i onda crvenom dižem i spuštam..

A prije sam mogao i jednom i drugom ovisno o poslu


Znači ne radi mi uopće kontrola sile, fini hidraulik ili kako već se zove ta žuta ručica.

Ako ju stavim na 0 onda ne mogu spustiti priključak crvenom. A kada s gruberom idem namjestiti dubinu i onda silu sa tom žutom uopće ne radi... Znači gdje god da ju stavim ne funkcionira...

Jel moguće da je nešto poštopano? Da zamjenim ulje sad kad završim? Ulje ima 500 sati unutra... Na 800 ga mijenjam.. Do čega to može biti?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Jesam. I kažem da meni žuta ne radi... Nije nikakva vanjska hidraulika spojena... Jednostavno žuta ne radi.. Mora biti u donjem položaju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pročitaj još jemput, ali polakše. Napisal sam koji model Goldonija imam i za kaj je koja ručka. Ponavljam još jemput.
Žuta je bliže blatobranu i koristi se za kontrolu položaja, Crvena se koristi samo za kontrolu vučne sile. Ako je podigneš bez opterećenja vučnom silom, podignu se podizne ruke. Dakle kad nema vučne sile (povratne reakcije topliga), crvena treba biti dolje.
Dakle, probaj obje ručke prema dolje i onda podiži žutu pa javi kaj se događa.
P.S. Koji Goldoni imaš? Možda pričamo o različitim modelima, ili je kod tebe nekaj mijenjano na hidrauliki.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Goldoni star 3070

Meni je bliže blatobranu crvena, a žuta mi je za kontrolu vucne sile.

Kad su obje dolje. Onda mogu crvenom dizati i spuštati.

A kada dignem crvenu gore onda mi draft control ne radi (žuta) . Ili kada stavim gruber u zemlju namjestim dubinu crvenom i onda žutom ovisno o zemlji silu. Ali mi to sad ne radi.


Prije sam malčirao sa tim draft control kako piše u priručniku. Za priključke koji plivaju na površini.

Znači crvenu digao skroz gore, a žutom određivao dubinu


Floating operation Screenshot_2022-04-28-15-40-54-636_com.dropbox.android_1.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Meni se čini da su tebi boje na ručicama izmješane
Nemam goldoni,ali kako je kolega iwanho napisao vi imate iste ručke na različitim mjestima,njemu je žuta bliže blatobranu,a tebi crvena
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Gle. Nebitno koja je boja...

Floating operations i position control mi je radi.

Ručica na kojoj piše sforce ne radi...

I ko da iza traktora čujem zujanje. Jel moguće da je nešto zaštopano u pumpi?

Kolega isto ima istog goldonija i on me uvjerava da je njemu isto jednom sforce ručica prestala raditi i da je odjednom proradila 🤣🤣...

Ne bi me toliko smetalo da ne radi dok je na 0.tj isključena u gornjem položaju..

Ali radi mi hidraulika jedino ako je u donjem položaju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Vozi to nekome tko zna sta radi i kako radi i problem riješen, sam očito ne možeš ili ne znaš napravit...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Ma nije problem odvesti. Ali znam sve majstore u krugu i znam da ću ostati bez traktora na barem 2 tjedna... Ali to minimalno...


Zanima me jer mogu sada nastaviti raditi tako pa onda tamo negdje na ljeto odvesti kod majstora? ako se zna koji je kvar onda se zna i na šta se mora paziti i jel se smije dalje raditi :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ma da bolje ti je raditi tako , jer je očito da je hidraulika neispravna, i na taj način rada i razmišljanja možeš samo napraviti više štete i da te popravak košta više (što više odugovlačiš) sa rješavanjem nastaloga problema.

Isto tako je očito da ti sadašnji odgovori n a tvoj problem neće pomoći riješiti (dosadašnji ) odgovori forumaša!
Ja sigurno NE jer nemam blagog pojma o tom problemu.
Ali moraš biti uporan, možda baš poslije mog posta se javi netko ko poznaje problematiku i pomogne u rješavanju tvog problema.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iako je problem dosta detalno opisan, meni nije baš sve jasno.

Meni od početka, kak sam kupil novi traktor hidrauliku na prazno (bez opterećenja) podizne ruke podigne kad potegnem jednu ili drugu ručku prema gore. Nikad mi nije palo na pamet kod malčiranja bilo koju ručku potezati prema gore, uvijek su obje dolje. Kod oranja ručkom bliže sicu (kod mene je crvena) reguliram dubinu oranja i to funkcionira dobro. Čim je ručka više prema gore, pliče ore. Ručku do blatobrana (kod mene žuta) koristim isključivo za podizanje i spuštanje priključaka. Kombiniranu opciju kod oranja, nisam imal potrebe koristiti, jer mi je zemlja na pojedinoj parceli dosta ujednačena, a ta opcija je predviđena ako postoje dijelovi koji pružaju bitnije različit otpor kod obrade.

To je moje iskusto, ako ti nekaj znači. Nažalost ne mogu dokučiti razlog tvojih problema.
 
Na vrh