• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hranilica za svinje ručni rad

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Hranilica odrađuje svoje drugi dan :)
sutra radim novu ali os pocinčanog lima tako da ju ne moram poslije slati na cinčanje
susjed ima limarsku radnju radimo kod njega mislimo ju tačkasto zavarivati samo još neke stvari moramo doraditi
ovu "staru" sam samo pofarbao sa temeljnom bojom
odojci jedu cak i malo previse....

Jesi to počeo serijsku proizvodnju:)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jesi to počeo serijsku proizvodnju:)

nema ovdije neke potražnje svi hrane u koritima limeni od bojlera ili betonski popločeni keramikom ustvari sve manje ljudi ima zivotinje na selu... tužno...:(

danas kupio tri lima 1mx2m 700kn vidjet cemo koliko ce mi susjet uzeti za rezanje savijanje i varenje:scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Odlično urađeno i vrlo precizno, baš lijepo!! Koliko ste ukupno napravili ovih hranilica? Koliko sad imaš svinja, jesi to za sve pravio hranilice? Jesi li računao koliko te je otprilike koštao materijal i rad po jednoj hranilici?
Kako se pokazala ona prva što si pravio, ima li šta popravljati, mislim na dimenzije otvora, koliko si stavio one "A i B" mjere iz prvog posta, jesi li morao šta prepravljati? Kako su svinje zadovoljne sa hranilicama? :D
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Fino napravljeno,bas onak kak treba.
Slicnu malo je moj susjed iskemijo tj. napravio pa smo je mi jedno vrijeme koristili,ali meni se to nesvida.
Pa su oni dalje dobivali u kopanj obrok po obrok i sve pet samo reno cetri. :roll:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Odlično urađeno i vrlo precizno, baš lijepo!! Koliko ste ukupno napravili ovih hranilica? Koliko sad imaš svinja, jesi to za sve pravio hranilice? Jesi li računao koliko te je otprilike koštao materijal i rad po jednoj hranilici?
Kako se pokazala ona prva što si pravio, ima li šta popravljati, mislim na dimenzije otvora, koliko si stavio one "A i B" mjere iz prvog posta, jesi li morao šta prepravljati? Kako su svinje zadovoljne sa hranilicama? :D


ono A i B:
5cmod zadnje stijenke i u visini kose stranice nekih 10cm sa regulaciom do skoro 0
sad momentalno imam svinja 7 kom tovljenika od 130-200kg 10 odojaka 3 krmače i 1 nerist
hranilice 3 dvije pocincane za jednu krmacu (mogu i 2-3) i jednu za odojke ove stare svinje neznaju da piju iz poilica a i tako sad ce kolinje pa za dva mjeseca ih ne bude, za sada sam zadovoljan iako cu imati problema sa neristom jer se on ne odvaja od hranilice, bude se brzo udeblja.....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kako da ne znaju piti na pojilicu? Svinje su baš radoznale i sve hoće zagristi i staviti u usta, čudi me da neće pojilicu. :scratch Jesu kod tebe nipl pojilice? A nerastu manje sipaj u hranilicu, stavi ga malo na dijetu, :mrgreen: ako se udeblja bojim se da neće htjeti skakati na krmače ili će biti pretežak za one mlađe. Probaj mu sipati samo koliko treba za obrok ili da pokušaš da mu smjesu razblažiš sa mekinjama. Mislim da se od mekinja nebi trebao debljati ili bar ne tako brzo.:scratch
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kako da ne znaju piti na pojilicu? Svinje su baš radoznale i sve hoće zagristi i staviti u usta, čudi me da neće pojilicu. :scratch Jesu kod tebe nipl pojilice? A nerastu manje sipaj u hranilicu, stavi ga malo na dijetu, :mrgreen: ako se udeblja bojim se da neće htjeti skakati na krmače ili će biti pretežak za one mlađe. Probaj mu sipati samo koliko treba za obrok ili da pokušaš da mu smjesu razblažiš sa mekinjama. Mislim da se od mekinja nebi trebao debljati ili bar ne tako brzo.:scratch

neznam sto zanci "nipl poilice".....

ako manje sipam nerastu onda mu moram davati jesti dva puta na dan pa to baš zelim izbijeci stisnuo sam mu je do kraja sad je malo ljut ali sta cu mu ja na kraju cu odluciti da mu dam duplu porciju navecer u korito pa nek si sam odluci kad ce to pojesti......
i ja sam mislio mu dodati mekinje (posije) ali mi poskupljuje smjesu!...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
nipl pojilice su one bez posude a izgledaju kao ukoso zasječena cijev.
Svinje kod takve pojilice ne piju nego sisaju vodu.

Nerastu daj ujutro koliko ga sleduje za cijeli dan, pa on ako hoće nek pojede odjednom ili u dva, tri puta, nemoj mu više davati. U početku će se malo ljutiti al će se vremenom navići i smiriti. Neznam kako će ti posije poskupiti smjesu ako njima zamjeniš jedan dio žitarica, pa one su puno jeftinije i od žita i od kukuruza.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nipl pojilice su one bez posude a izgledaju kao ukoso zasječena cijev.
Svinje kod takve pojilice ne piju nego sisaju vodu.

Nerastu daj ujutro koliko ga sleduje za cijeli dan, pa on ako hoće nek pojede odjednom ili u dva, tri puta, nemoj mu više davati. U početku će se malo ljutiti al će se vremenom navići i smiriti. Neznam kako će ti posije poskupiti smjesu ako njima zamjeniš jedan dio žitarica, pa one su puno jeftinije i od žita i od kukuruza.

imas pravo samo sto ja neristu dajem jecam i zob meljeno a mekinje moram da kupim (jecam i zob imam svoj) i mislim da su cijene mekinja blizu cijene kukuruza barem uvijek je bilo tako....
necu mu davati ujutro davati cu mu navecer....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nije ručni rad ali eto stavim tu sliku.. imam ovakve dvije hranilice i mogu reči da su te najbolje što imam , imam i od Verba hranilice nešta slično kako si ti maiky napravio ,sam su od drugog materijala,ali se uopče nemogu mjeriti sa ovima velikima, na toj velikoj mogu jesti negdje oko 40 komada,a na maloj 10 kom max, zato imam i te male i po dvije u boxevima. bolje napreduju sa ovima kakve su na slikama...još dok su na rešetki ma milina imam jedan box na betonu i tu je dobro, jedna je Schauer a druga je Big Deutcman i imam u planu kipit još jednu ili dvije od Schauera..

DSC00208.jpg

DSC00209-1.jpg

DSC00210.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Odlično, dobre hranilice :!: može li još koja slika da vidimo može li se šta "prepisati" ;) tj. dali bi se šta takvo dalo napraviti. Poslikaj je iznutra i iz više uglova izvana i daj neke mjere širinu visinu, kojekakve prečnike itd. :prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
može slika kad poslikam, a dimenzije mi se baš i neda mjeriti, previše je to mjerenja... neznam dal ibi se baš to moglo napraviti dosta ima toga . sam ju šarafil pol dana dok je došla...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ma ne moraš sve dimenzije mjeriti. Biće sasvim dovoljno par informacija a ostalo će biti improvizacija, :supz: Može samo malo više detalja ove cijevi što ide iz ovog koša. Mislim da je ona glavni dio ove hranilice. Znači prečnik cijevi i koliki je razmak između cijevi i ovog uzvišenja na koje se ona naslanja dolje na ovoj posudi iz koje svinje jedu.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
sutra ču napisati , budem se potrudio što više informacija dati...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598


gleda sam takvu na sajmu u Gudovcu ali gospoda koja zastupaju tu firmu su imali pametnijeg posla nego da obijasne koje su prednosti kako radi i slične informacije....

ovo bi bilo teze napraviti jer je okrugla moglo bi se nesto skemiati od vodovodnih cijevi ili oluka bacio sam jedan pogled i najbitnija je one dvije cijevi jedna u drugoj tu se regulira i kolicina padanja hrane i svinje lupanjem tresu cjev i tako pada hrana ova hranilica je bolja jer se moze montirati u sredini boksa i mogu vise svinja jesti odjednom, one sto sam ja napravio pocincane su u konacnici namijenjen jednoj ili dvoje krmaca a za tovljenike i odojke cu raditi puno šire i malo uže....

koja je cijene te okrugle hranilice i koliko smjese stane u nju?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
takva hranilica dođe 1700 kn sa PDV, u nju ide nekih 80-90 kg smijese, ja razmišljam da izbacim ove šta imam i da kupim u sve boksove takve..još bi mi 3 takve trebale ,da bi dva boksa jela s jedne,nemaš šta puno bolje napreduju stalno imaju jesti kolko god im treba...boks gdje imam 30 komada nutra za 2 dana ode tih 80-90 kg smijese....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ovo okruglo korito bi se dalo napraviti od feluge ili kamionske gume rasječene po sred. Bitna je samo ova cijev ili neko reče da su to dvije cijevi jedna u drugoj :scratch. Znači bitni su: međusobni položaj i odnos prečnika, dali je neka duža ili kraća i slično. Pošto su one glavni dio hranilice trebalo bi nešto više slika i detalja upravo tih cijevi.:prayer:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ovo okruglo korito bi se dalo napraviti od feluge ili kamionske gume rasječene po sred. Bitna je samo ova cijev ili neko reče da su to dvije cijevi jedna u drugoj :scratch. Znači bitni su: međusobni položaj i odnos prečnika, dali je neka duža ili kraća i slično. Pošto su one glavni dio hranilice trebalo bi nešto više slika i detalja upravo tih cijevi.:prayer:

e kauboju i ja sam probao slikati na sajmu ali mi je gospodin "lijepo" reka da se nesmije :( :(
unutra je i jedna gljiva ako se dobro sjecam kojom se pomocu nekog primitivnog mehanizna regulira padanje hrane, dslo bi se kupiti jednu pa ju prekopirati....

ovako ja sam racuna da menei iz tri lima pocincana debljine 1,5mm mogle bi ispasti tri hranilice za jednu krmacu u koima bi stalo oko 4-5 kanti hrane (kanta od jupola mislim da je 18-20 lit.)
tri mima dođu nesto manje od 700kn. i susjedu cu dati još 200kn po komadu za savijanje i spajanje jos po svakoi ti ide jedna opruga (napravis dvije od nje) jedna šaraf M8 sa dvije limarske podloške i leptir matica M8 i dva sarafa M6 sa 4 limrske podloske na koje idu one opruge i dvije matice sa plastikom...

problem je so je puno savijanja puno lakse bibilo od običnog zeljeza napravili smo jednu (lim mi dođe skoro ista cijena ) pa se ne isplati jer je cincanje 5kn/kg treba da vidim koja je cijena inoxsa i staviti ga od 1,25mm on je puno zilaviji

na ovaj sistem koi sam ja napravio moze se napraviti duplu jednu nasuprot druge, širine 1m po 25cm za malo vece raspon za jesti 8 komada svinja moze jesti odjedanput















+,
 

Najnoviji postovi

Na vrh