• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 I 539, EXPRESS POPRAVAK kad zaglavi mjenjač

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
Nigdje nisam našao da netko popravi zaglavljeni mjenjač za 20 sekundi kao ja, pa bih htio sa vama podijeliti ovaj video koji sam snimio danas.

Ovako rješavam problem kad se zaglavi mjenjač i to za samo 20 sekundi:


Potrebno je prvo izbiti osovinicu koja drži mjenjač u kučištu i pobrusiti krajeve tako da se može izvaditi bez alata.
Ne može ispasti jer ju drži mjenjač i osigurava ju manžeta mjenjača.
Ovo koristim od 1994.g. otkad imam IMT 533.
Ljudi skidaju poklopac mjenjača ili otvaraju čep za ulje.
Za ovo ne treba nikakav alat kad vam se dogodi usred polja ili šume.

Dijelite, neka ljudima bude lakše.

Moderatori, molim neka ovo ostane TOP tema mjesec dana dok se malo proširi.

AKO VEC SVI OVO ZNATE, ISPRIČAVAM SE I SRAMIM SE !
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
Vjerojatno ovisi koliko je potrosena stanga mjenjaca. Ja imam osjecaj kao da se iscupa iz onih zareza u klizacima i digne se na njih.
Vjerujem da je do neceg drugog...ima tu majstora koji ce znati bolje.

Gledam...od sinoc ima preko 500 gledanja na youtubeu....
Ovdje ima jedan lajk... :unsure:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,226
Savjet je dobar jedino mi nije jasno ono sa brušenjem krajeva osovinice. Valjda ju treba cijelu pobrusiti?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,275
I ti isto mehanicarima uzimas kruh iz usta.

Druga stvar, kaj ak sam svoj majstor zajebe i napravi jos vecu stetu nego kaj je?

A to ti se sve dogadja jer su ti vilice i potiskivaci poderani kao i birac brzina....
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
Ma.ne
Osovinicu samo malo stanjiti da se moze izvaditi van bez cekica.
Inace je s jedne strane nazubljena pa se zapece... malo ju posmirglas da ide s prstima nutra van i popravak je u trenu gotov
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Zar nije lakse zameniti utvrdjivace nego glumiti Kroku pronalazaca
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,226
Ok, ako je nazubljena s jedne strane onda mi je jasno. (y) Ja sam to rješaval odšarafljivanjem šarafa za točenje ulja i uz pomoć dugog šarafcigera napravljenog za tu namjenu da nemre upasti u rupu. Ovako je to puno brže i ne treba alata.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ja i dalje mislim da je jednostavnije čep za dolijevanje ulja ostavit da se može odvit rukom i nekom šipkom(pajserom) ga izbacit iz brzine.
Male komplikacije nastaju ako ostane u 2. brzini, al i to se lako riješi ako je šipka/pajser adekvatno popigan...

Doduše ako je ruka na mjenjaču opuštena(znači da nema "sportskog" šaltanja brzina) nema tih problema ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Meni se ne sviđa taj sistem odglavljivanja mjenjača jer s godinama upotrebe dobijemo luft u kugli mjenjača da ga praktički možemo vrtjeti u krug.
Osovinica više nije fiksna i stvara luft.

Tražil sam neke svoje slikice pa sam naletel i na jednu gde sam moral popravljati taj luft.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,861
Yubito igrice za starije osobe, bez uvrede molim. Dok pošteno zacvika, navini vekericu, a ne štopericu... Ovo je "iz iskustva"...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
@ Muha i Plus:
Iako ste stariji od mene, nisam ovo snimio kao igrice za vas nego kao brzu pomoc u nevolji.
Istina je, neke stvari trebaju trajati...ni deca se na brzinu ne delaju, ali kad je stiska..... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh