• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ferđo i uni sa prednjom vučom ga nemreju dič ni 7cm od zemlje,od lemeša do žemlje.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kiša me zeza pa nemogu probat deflektore cemo napravit pomalo u firmi kak ulovim vremena da mi decki mogu i spigat kaj treba!!
Tino trenutno nije u u prodaji al ako ponudis dobru lovu nemoram ja orat s njim ni probat:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bučo deflektori sada po blatu niš ne koriste,dapače štopa se i ljepi za njih.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pitanje je i kad cu ih stic i napravit mozda tek za proljetnu brazdu budu gotovi:(blush)::(blush):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
@oficir, prosim te, to nisu magareče brige :icon_e_smile:
 

Krsman

Novi član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
4
Evo, da se i ja prikljucim ovoj vrlo zanimljivoj temi o retkim IMT plugovima.
Posedujem IMT 754 koji vucem sa IMT 539 i prezadovoljan sam radom ove kombinacije. Ferga ga lepo vuce, mozda za nijansu lakse nego IMT-755, iako je 754 12'' a 755 10''. Odlicno slaze brazdu, i prevrce zemlju i na bocnim nagibima, sto je meni jako bitno.
Evo par slika mog pluga i oranja s njim:
mcaw6w.jpg

69g9dz.jpg

2e6aohu.jpg

332rm7a.jpg

i3z04p.jpg
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Plug lijepo radi. Neka dugo služi na ponos gazdi ;) Na zadnje dvije slike vidi se da ima nosače deflektora (pera) pluga i deflektore. Je li to original Kverneland ili pripasano do nečega?
 

Krsman

Novi član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
4
Hvala, kolega. :)
Deflektori su, kao i nosaci, original Kverneland. Pozajmljeni od prijatelja za sezonu oranja, nisu moji. Sada, kada sam video kako rade, i sam sam u na tenane potrazi po oglasima za njima.
72q1ed.jpg

Inace, identicne deflektore na svom 754 poseduje i clan Bobo, koji mi je i pomogao savetima prilikom kupovine pluga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
755 bi bio 10",756 bi bio 12", za 754 prvi put čujem,al ne bi li on trebal onda biti 8"?
 

Krsman

Novi član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
4
Gospodine Gogo, 754 je plug od 12'', razlikuje se od 756.25 po ramu - krace rastojanje izmedju glava, niski klirens.

Medjutim, 754 je za nijansu ,,prostraniji'' plug od 755NK. Rastojanje izmedju glava mu je 70cm(kod 755 67cm), klirens je tacno 60cm(kod 755NK je 56cm). Moje licno misljenje(kao vlasnika i korisnika oba pluga) je da se lakse vuce od 755 ne samo zato sto ima Kverneland pluzna tela, vec i zato sto je ,,zbijeniji'' uz traktor. Znaci, prednja glava mu je, gledano straga prema napred, bliza zadnjim tockovima nego sto je slucaj kod 755.

Ukoliko ste na srpskom forumu naisli na postove u kojima pise da je 754 pravljen u verzijama od 12, 10 i 8 coli ne uzimajte ih za ozbiljno! To su dezinformacije plasirane od strane jedne osobe koja je svoj plug sekla, suzavala, a sada hoce da ga proda kao fabricki plug od 10''.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma di sam ja do gospodina! :)
Samo pitam,pošto velim da nikad nisam čuo za 754,a vodio sam se logikom da se zadnji broj množi sa dva,i tako se dobije colaža...
U svakom slučaju,plug lijepo ore,a i lagano ide radi KV glava. Osobno sam se uvijerio da 755 pruža skoro isti otpor u radu kao i KV 16"...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jel ima ko kvernelandove nosace deflektora i same deflektore i ako bi bio voljan mi ih precrtat na papir i poslat!!
 

Krsman

Novi član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
4
Prislonicu metar i slikacu kad odem kod kolege Marka, cije sam deflektore bio pozajmio, i vratio kada sam zavrsio oranje.
A mogao bi i Bobo da se javi! :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imao sam ja do nedavno 756.25, bilo mi se teško rastati od njega, ali pošto smo prešli na okretače morao sam ga prodati, srećom kupio ga je jedan naš član foruma :)
 

Varvarinac

Novi član
Tu od
18 Velj 2016
Poruka
1
Malo je poznato da je Imt osamdeseti godina prosloga veka pravio plugove u saradnji sa norveskom firmom Kverneland. Tako je nastao plug Imt 756.25. Pre njega je pravljena verzija Imt 754. Na Imt ramovima montirane su kvernelandove glave i daske kao i lemesi. Tako je bilo sve do 1982 godine kada se Imt osamostalio i poceo da proizvodi plugove Imt 755 i Imt 756. Nesto o dimenzijama pomenutih plugova....Procitao sam ovde da neki clan pise kako je Imt 754 prostraniji plug od Imt 755...sto naraavno nije tacno...Rastojanje izmedju glava pluga Imt 754 je 50cm a kod Imt 755 je 67 cm sto znaci da je citavih 17 cm Imt 755 duzi od 754.. Rastojanje izmedju glava pluga Imt 756 je 80 cm. sto znaci da je Imt 756 duzi od 754 za citavih 30 cm. Moram naglasiti da je ram od Imt 756 i pluga Imt 756.25 potpuno iste duzine i sirine pa i visine. plug Imt 756 mnogo bolje ore od pluga Imt 755 i Imt 754...ponarocito od pluga Imt 754 koji je kratak i koji se nenormalno stopa i nemoze da zaore skoro nista..Sto se tice pluga Imt 756.25 to je naj bolji plug iz ove grupe plugova o kojima pisem..Lako se vuce, prostran je zaorava prilicno dobro...jednom recju,,pravo je uzivanje orati sa njim..Plug Imt 754 je radjen u dve verzije ..10 i 12" i verujem da ga ima jos neki clan. Klirens kod svih pomenutih plugova je 59 cm...Niski klirens. Pozdrav forumasi.
 
Na vrh