• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

ivo454

Novi član
Tu od
7 Srp 2014
Poruka
6
Počni od svjećice, kad je ugrijana, da li još baca iskru, zatim od goriva, da li je svjećica mokra od goriva ili zamašćena. Imam sličan slučaj koji trenutno rješavam, kod mene na pali nikako. Nakon zamjene platina, isto ništa, skinem onda glavu motora i cilindar i imam što vidjet, gornje karike nema, na klipu se vide tragovi, koje napravila, na donjem dijelu klipa, polomljeno oko pola centimetra. Cilindar mi naoko izgleda neoštećen, naručio klip i karike, pa se nadam da će to riješiti problem. To kod vas, bi moglo biti do paljenja, koje kad se zagrije zakaže. Prelistajte postove na ovoj temi, ima puno o tom vašem problemu već napisano.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivo454

Novi član
Tu od
7 Srp 2014
Poruka
6
Navoj je desni, ali postoje dva tipa navoja. Najčešći je 28 x 1,5, iako jako rijetko sam naletio na colni navoj.
View attachment 52392
Nabavio sam radapciger i ne paše, ovaj koji imam je fini navoj, dok mi ovaj na magnetu izgleda grublji, pa mislim da je onda colni. Godina proizvodnje Agrie odnosno IMT je 1979. Ima li negdje nabaviti ovaj colni, po pretraživanju sam samo nalazio na ovaj, koji ne paše.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Imaš dva tipa izvlakača, ako ne odgovara jedan onda je drugi. Ne nego obratno , pa misliš da je colni? Na slikama se lijepo vidi dva tipa navoja colni navoj je finiji OD 28 x 1,5.

Nema potrebe da citiraš prethodne postove!

Ante 23​

Ha , nalijevanje ulja u motor pa će ići ?????? Ne bi to baš tako išlo. Najlakše je malo pročačkati da upali , i dobro je!
A ovo počni od platina svijećice , je odavno prevaziđeno, svatko će ti to napisati, nič od tega!
Ako kaže da treba neku brtvu zamijeniti, onda to treba odraditi. Lakše je reći nego napraviti!
U najmanju ruku treba provjeriti termo grupu i zamijeniti semering i O ring na šalici kvačila.
Tek kad se to odradi onda n a red dolaze platine _ predpaljenje _ svijećica _ karburator _ gorivo (bez smeća u rezervaru goriva) _ čisti filter zraka _ ispravne gume filter - karburator _ karburator - usisna grana.... 🤞
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
506 nema ulje u motoru,samo u getribi. Meni je je otišel semeriing na radilici i za pol vure je skurila ulje iz getribe. A kak to onda radi,kolega brgud sigurno zna. Il krepa od čađe il beži v iberturažu kad više nema ulja pa vuče falš zrak. A za to vrijeme dok još ima ulja,od dima se ne vidi ko i kaj dela
 

ivo454

Novi član
Tu od
7 Srp 2014
Poruka
6
Evo da opišem razlog neuspješnog paljenja. Nakon svih zamjena na mehanizmu za paljenje, platine, konenzator, kabel svjećice. Nakon svega ništa. Onda skinem glavu motora i cilindar, te imam što vidjet, jedne karike nema, tragovi oštećenja na klipu i na donjem dijelu klipa, polomljno oko 1cm. Cilindar mi naoko izgleda uredno, naručim klip s karikama i promijenim, naravno i obje brtve. Kad sam sve sklopio, potegao jednom i odmah upalio, onaj zvuk, kao kad je bio novi. Radapciger je bio OK, samo je trebalo malo počistiti navoj u magnetu.
 

888nik

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav drugari, ako moze savet..nasledio sam imt 506sx od oca i dede i sad sam imao priliku da radim posle duzeg vremena. Ono sto me buni, a iscitavajuci forum nisam uspeo naci je da li je potrebno da skinem karburator ako hocu promeniti ulje u menjacu? Kupio sam sae90 nisam mogao naci sae80 ali ovaj inbus koji imam ne moze lepo da stane ili postoji neki poseban inbus za to?
Unapred hvala na odgovoru
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Imaš dva imbus vijka, onaj gornji (na kojeg pikiraš ) NE treba da diraš!
Donji imbus vijak (crveni) , on služi za kontrolu i nadolijevanje ulja.
Otpustiš taj vijak i ako ima ulja do navoja , tvojoj brizi je kraj.😒

Inače vijak za ispuštanje ulja iz mjenjača je na desnoj strani mtk, ispod poklopca kvačila, na najdonjem dijelu kućišta, vijak M8 na kacavide (šarafciger ili ti odvijač).
 

888nik

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
3
Hvala Vam puno, zaista od srca, ko zna sta bih ja uradio.
Jedva cekam lepse vreme pa da odem do vikendice i proverim stanje sa uljem. Pa javljam ovde, sigurno ce biti jos nekih nedoumica.
Uzgred da pitam..postoji li neki poklopac ili kapa kako to da nazovem za onaj deo sto se stalno vrti kada freza radi(ne znam da se izrazim lepo, tj. bolje) gde se kaci vrv kosilica ili nesto slicno? Ja sam bio narucio preko interneta navodno poklopac oscilatora(medjutim nije to to-bacio pare bezveze)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Da, postoji PVC kapa i samo se natakne na okrugli izdanak koji na sebi ima utor.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
pozz ljudi da li neko ima od IMT 507 servisnu knjigu da se vidi redoslijed slaganja zupcanika,ispala mi kuglica i sad sve povadio pa trebam vratiti haha budala kud neposlika
 

Najnoviji postovi

Na vrh