• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
ZJ, Imt 539 ima tri brzine naprijed, a Tafe 42 ima četiri brzine naprijed.
Čekaj da vidimo koliko brzina bu imal "novi" 539.
@Željac 28 tko kupi, kupi. Zasto bi bio lud? Novi Tafe ili 8000RS zapadni SDF grupacije... Nekako bih rade novi Tafe.
Zakaj? Imam nekaj od SDF-a i koliko god da je to loše (prema Fendtu ili JD-u), ipak je bar 50.g. je ispred Tafe-a.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,945
I na novim IMT/Tafe bude trebalo...
Tu nema već neke kvalitete i pitanje dal bude uopće izdržalo 8000 rs. Zapadni traktor posložiš i ide još toliko.
A da ne govorim o udobnosti, izboru brzina, hidrauliki, težini traktora..
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Pisem za sebe kako razmisljam, istina ne pridonosim temi u bilo kakvom strucnom smislu, ali neka postova. Meni bolje od imt 539 ne treba. Maksimalno 2 hektara povrsine koju nikad u potpunosti ne obradujemo. Stari 558 mi je tiha patnja jer mi se svida traktor. Naravno, ovo sve je pod uslovom da je povoljna cijena. Ako je novi imt/tafe skuplji od zapadnog polovnog, u nekom donekle pristojnom stanju, nebih ni pogledao novi traktor. Nema loseg proizvoda, samo preskupog. Za malog svrcu koji ceprka po zemlji, mislim da bi bio dobar. Za profesionalnu poljoprivredu, mozda kroz kakvu potporu, opet ako je cijena u redu.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kak odvaja'
Promijenuli lamelu i opet se dešava poskakivanje...potegne brazdu u oranju..stisnem kvačilo i kad puštam on samo skakuće...nije motor da se guši već skače da sam prinuđen stisnut kvačilo...može li biti do korpe..oni šarafći na capcama jednako odvrnuti...gdje stiska druk ležaj...ni ovaj majstor nije siguran..razmišlja se da pogledamo deferencijal...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Koja igla? Ona kaj ide u rep prema balansnoj opruzi?
Naši sam na internetu...dobro stoji...jesi se susretiao sa aksijalni hodom radilice...moja hoda milimetar..nebi smjelo bit to poskakivanje do nje...nema šanse da orem..danas nosim korpu i zamajac na tokarenje
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Donio sve od tokara i postavim na traktor...malu lamelu naštelim na neka 2 milimetra...sad..visina šrafova na capcama mi je 6 centi od lamele a negdje pročitao da je ok između 4 i 5 centi...nisam siguran po tom pitanju i moram čekati majstora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Rekli smo za drugi stepen 1.4 ili manje.
Prvi nema veze koliko je, bitno je da je jednak na sve tri capice.
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Pisem za sebe kako razmisljam, istina ne pridonosim temi u bilo kakvom strucnom smislu, ali neka postova. Meni bolje od imt 539 ne treba. Maksimalno 2 hektara povrsine koju nikad u potpunosti ne obradujemo. Stari 558 mi je tiha patnja jer mi se svida traktor. Naravno, ovo sve je pod uslovom da je povoljna cijena. Ako je novi imt/tafe skuplji od zapadnog polovnog, u nekom donekle pristojnom stanju, nebih ni pogledao novi traktor. Nema loseg proizvoda, samo preskupog. Za malog svrcu koji ceprka po zemlji, mislim da bi bio dobar. Za profesionalnu poljoprivredu, mozda kroz kakvu potporu, opet ako je cijena u redu.
I ja tako mislim. Za male poljuprivrednice nema ništa na EU trgu koje je dostupno. Najeftiniji su LS traktori oko 29k€ koji su i po težini nešto ozbiljniji (više od 2t) da se mogu usporediti rangu traktora IMT 549, Utb, Torpedo.
Zapadni strojevi poskupili su mnogo i sad su svi više nego 35k€. Fali jedan traktor sa 10 sinhro brzina naprijed 10 nazad (inverter), potpuno mehanički, 4wd, disk mehaničke kočnice, masa 2t i više, nizak (ne kao Solis i kinezi svi oko 2,6m), min 2 para hidrauličnog izlaza za rad nezavisan na glavnu hidravliku, motor 50ks snage, gume radialke 20 i 28col, zatvorena kabina sa osnovnom ventilacijom (tapecirung/plastika nije bitna - osnovna argonomija), i kardan 540 i 540E... Ako bi se dobio kvalitetan traktor za oko 20k€, onda bi bio dobro prodavan! Fali jedan UTB 445/550 sa malo poboljšanja za male poljoprivrednice koji bi se mogao prodavat i u EU. Taj tafe oko 70ks i više ima previše konkurence u svojoj segmentu da bi bio interesantan. A svi mali traktori koji su izpod 2t težine, nisu za ozbiljniji/svenamenski rad... a svi proizvodači u EU imaju ovakih igrača ko i solate a i skupi su!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
A kaj ja znam, imaš broj pa zovi.
Možda je to cijena za prikolicu :unsure:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Rekli smo za drugi stepen 1.4 ili manje.
Prvi nema veze koliko je, bitno je da je jednak na sve tri capice.
Opet ista stvar..uzoro 2.5 ha i poče zezati..što više radim češće trza...interesantno..dobro se šalta..dvadeset puta krene dobro i onda kad puštaš kvačilo on samo skakuće...probo sam ga uz brinu sa dignutim plugovima..prva ..malo se osjeti...druga nemoš krenut koliko cima..treća krenu samo malo motor osjeti na gasu..četvrta krenu al je motor dobro osjetio...treća i četvrta bez poskakivanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Neznam više kak bi ti pomogel ovak preko tipkovnice i neznam gde grešiš.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,134
Možda je do kvalitete lamele. I kod mene je bio takav slučaj da je poskakivao. Stara lamela koja nije bila puno potrošena je zamijenjena sa novom lamelom makedonskog proizvođača Ruen i od onda toga problema više nije bilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh