• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

DMaxim

Aktivni član
Tu od
9 Ožu 2020
Poruka
58
To do 30.06 je HR zakonodavstvo a ne EU a smatram da ipak EU ima odlučujuću riječ,pa zamislite šta bi to bilo u npr.Njemačkoj,Francuskoj itd da nisu do sad isplatili potpore..gorilo bi sve a kod nas mogu kako žele i HR svake godine smanjuje svoj dio potpora za poljoprivredu i usmjerava ga na druge loše sektore
Evo baš jedan zanimljiv članak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loory

Član
Tu od
20 Srp 2023
Poruka
39
Lose nam se pise vjeruj te mi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
70
Vidim da kod JZ i trajnih nasada postoji opcija "usijavanje". Da li ima nekih benefita/koristi/poticaja za prijavljivanje opcije usijavanja? hvala!
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Lose nam se pise vjeruj te mi
Bogati mi uvijek placemo,,,a ništa nećemo da napravimo,,,ja kažem gori povrh ono 3 ljudi se slaže sa mnom,,,pa onda ajmo nek nas jeb....
Evo danas meni kolega zvao ja više neću kažu mu tek krajem mjeseca neke isplate idu,,,pa mam....vam vašu kako su ovi dobili Zpp gpp itd a naš ostatak ne ma kog jeb....više!!!!!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Probajmo se organizirati. Recimo da je dosta kukanja i da ćemo nešto poduzeti u cilju promjena. Prvo probajmo ustanoviti koliko ima zainteresiranih za promjene. To znači da bi svi zainteresirani trebali iskazati svoj interes. Imenujmo nekoga tko bi prikupio podatke o zainteresiranima za poduzimanje konkretnih mjera. Nekako mi se čini da bi to bila tek nekolicina forumaša. Volio bih da sam u krivu.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Neki dan sam napisa da ću izdvojiti svoje vrijeme i ajmo ja ću do svakoga od nas osobno doći i izabrati ćemo najbolji kadar i ajmo,,,ja sam spreman jel mislim da je dosta,,,i ne neću odustati kad legnu novci šta je neki dan kolega napisa,,,,jep opet dogodine nas opet isto čeka,,,ma daj više dosta je!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Poljo2022

Član
Tu od
8 Tra 2022
Poruka
40
S obzirom da smo iz različitih županija,jeste li suglasni da se odredi neko mjesto sastanka?
I jeste li suglasni da se pozove osoba koja se ne bavi poljoprivredom ali je upucena u problematiku poljoprivrede s obzirom da je bila zaposlena dugo godina u toj branši i iako ne zna upaliti traktor,upoznata je sa svim pravilnicima,zakonima,direktivama i ima iskustva u tom dijelu.
 

Ll00

Novi član
Tu od
3 Svi 2024
Poruka
3
Ovo mi je prvi post na ovom forumu. Slažem se da se ljudi trebaju skupiti i pokrenuti. Da se skupi četvrtina opgovaca plus glasovi obitelji, poljoprivrednici bi imali dobru poziciji za pregovore i nebi se događale ovakve stvari, da nas se može razvlačit, čak ni dat normalnu informaciju. Nikom poljoprivrednici nisu zanimljivi, šute i bore se za sebe a ekipa kupi vrhnje. Još da se osvrnem na komentare oko zaposlenika u agencijama i ostali državnim službama. Iz prve ruke nakon godina rada u sustavu, 40 % ljudi odrađuje za ostale, 20% su zaštićene vrste koje su došle preko debele veze i ne rade apsolutno ništa, neki su zaposleni samo na papiru. Ostatak je li-la, nešto i odradi, efektivno vjerojatno 2-3 sata, nema sustava ocjenjivanja rada i na kraju ljudi koji se trude i drže koliko toliko normalan sustav nakon x godina shvate da ne mogu ništa promjeniti i da ispadaju budale. Da ne govorim o mobingu ako pokušaš napravit nešto korisno za društvo. To nije u interesu politike, u interesu je da se namire oni koji su blizu izvora. Osnujte stranku, udrugu, imate moj glas. Na žalost, alternative kod nas nema, a šteta je da se s ovolikim potencijalnim biračkim bazenom barem ne proba.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Poljo2022,,,pomalo o suglasnosti o pozivanju osoba itd..itd još nismo nit krenuli već pozivamo,,,ajmo samo pomalo napravit temelje pa iza temelja dizati zidove,,,ama baš ništa ne ide preko noći tako ko god misli nešto pozitivno napravit neće to ići baš tako lako stoga treba nam jeb....puno puno puno volje za krenut nešto napravit da bude svima dobro,,,sad na nama je hoćemo il nećemo,,,ko je za muku muku i muku nek kaže!!!!!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Još jedna stranka ili udruga mislim da neće riješiti problem. Umirovljenici nisu glasali za stranku umirovljenika, poljoprivrednici nisu glasali za HSS. Treba na drugi način okupiti one koji se bave poljoprivredom. Vlast priznaje samo masovnost i silu. Njih drugo ne interesira i ne obraćaju pažnju na sitniš.
Postoji HPK kao institucija koja bi trebala zastupati poljoprivrednike. Da su u njoj ljudi kojima je to interes onda bi se i preko nje moglo puno toga riješiti. Ona može pregovarati sa vlastodršcima. Ona može organizirati prosvjede. Ona ima novac koji se treba iskoristiti za borbu za boljitak poljoprivrede i poljoprivrednika. Dok vidim postojećeg začesanog direktora HPK u novome odijelu vidim i znam da on puše u istu tikvu na kojoj piše ¨vlast je slast¨.
Osobno mislim da bi to bio najbolji put za promjene na bolje. Može se organizirati i peticija kojom se mogu zatražiti smjene i novi izbori. Pitanje je samo da li ima sloge među onima koji se bave poljoprivredom. Na zadnjem prosvjedu svinjogojaca baš se nije to vidjelo. Za malo škuda i obećanja za čas se kaputi preokrenu.
Jedan za sve, svi za jednoga. E. onda bi se moglo nešto riješiti.
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
91
Ja bih na osnovu mog iskustva izvan poljoprivrede mogao reći da postoji jednostavan put kojim možemo krenuti...treba malo raditi izvan naših poljoprivrednih poslova i to je sve.
U biti svakome od nas nebi oduzelo ni 0,1% vremena kojeg utrošimo na tekuće poslove.
Ja sam u lici i ako koga interesira rado ću platiti kavu u Gospiću.
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
70
Postoji HPK kao institucija koja bi trebala zastupati poljoprivrednike. Da su u njoj ljudi kojima je to interes onda bi se i preko nje moglo puno toga riješiti. Ona može pregovarati sa vlastodršcima. Ona može organizirati prosvjede. Ona ima novac koji se treba iskoristiti za borbu za boljitak poljoprivrede i poljoprivrednika. Dok vidim postojećeg začesanog direktora HPK u novome odijelu vidim i znam da on puše u istu tikvu na kojoj piše ¨vlast je slast¨.
Osobno mislim da bi to bio najbolji put za promjene na bolje. Može se organizirati i peticija kojom se mogu zatražiti smjene i novi izbori. Pitanje je samo da li ima sloge među onima koji se bave poljoprivredom. Na zadnjem prosvjedu svinjogojaca baš se nije to vidjelo. Za malo škuda i obećanja za čas se kaputi preokrenu.
Jedan za sve, svi za jednoga. E. onda bi se moglo nešto riješiti.
HPK je definitivno najbolji put! Stranke/udruge će se pretvoriti u osobnu promociju.
Ali treba biti i zreo i shvatiti da je politika umijeće mogućeg. Ne treba imati nerealna očekivanja.
I potrebno se je uskladiti oko prioriteta. Naravno da svatko od nas vidi prioritete u onome čime se sam bavi, ali ako se ne uskladi oko prioriteta (i radi kompromise oko toga), ne treba ni početi trošiti vrijeme...
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
116
Pozdrav! Ima li tko kakvu informaciju kad ide uplata za Izvorne i zaštićene pasmine?
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
230
Ajmo sad ozbiljno,,,,jel se jeb...zna što,,,dal ovi misle što uplaćivali,,,jel ja osobno sam računao na taj novac,,,ne treba sad komentari čeka se poticaj samo itd,,,jel nije tako imam ja previše davanja za novac koji dobijem!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh