• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jarenje koza

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas sam poslije berbe grožđa skupio pola ure i pobacao vanka dvije pregrade ostala mi je jedna za sutra i pravljenje zajedničkih jasli,šou program naganjaju se podbadaju bilo švašta,za svaku sigurnost ostavit ću jedan mali box ako mi bude trebalo ta izvanredne situacije!:(giggle):
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas je baš bilo gadno,jednu je toliko strah da jedva jede iz jasli,a i prvi put da se na paši nisu tukle i jele su bez prestanka,neznam koliko vremena će im trebat da se priviknu jedna na drugu.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A trebalo bude ali jednom je to trebalo napraviti , bus videl koliko ti bude lakse
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Ma naviknuti ce se jedna na drugu za 10-ak dana. Moje se i dan danas podbodu pa nikad nista ne bude. Lijep pozdrav
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ove moje se još peštaju i to dobro,ova najstarija je problem ona taraca sve druge!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Odkad su sve skupa kad izađu vanka više nema busanja samo pasu,danas je bilo malo normalnije i dalje se naganjaju ali imam osječaj da se polako smiruju najviše me strah pobačaja pogotovo u kasnijoj fazi,nadam se da če du se do tada smirit i da neće bit nekih problema,činjenica je da sad imaju mista za plesat po štali i da se puno manje čuje amonijak,više sad miriše na štalu,prozračnije je.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma kakvi pobacaj ,ne brini napravil si pravu stvar:icon_thumright:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas dođem u štalu a jedna koza najmanja,šta se uvik drži po strani šepa i to gadno,a ova dvi velike kad me ne vide udri po njoj,popizdi sam i svaku veza posebno tako da nemogu dalje od metra,da bog da se udavile koliko su proklete:icon_mad::fiery::mad:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Uf,ovaj prošli post me je košta gadno!!!

nego vi šta držite koze skupa duže vrimena,šta radite kad jedna od njih treba izleć,stvarno bi trebao savjet?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nista,ona se ojari i gotovo,ode u kut i gotovo,ali joj pri tome niti jedna ne smeta niti ju tuce.Ne mozes vjerovati,kak da suosjecaju.
Isto je i s jaricima,oni su uz nju i gotovo.
Budes vidio ako bi bilo problema onda ju nekak izdvoji:
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Gabro ja sam uvijek koze koje se jare odvajao u za to prostoriju ali mi se jednom desilo da se jedna ojari u prostoru gdje su boravile normalno,Koze su napravile živi štit a ova sa jarićima u ćosku,Nisam mogao da vjerujem,Inače bude problema da koze udaraju tuđe jariće kad dolaze pod nju da sisaju.Kod mene se je znalo 14 koza da se ojari u roku 10 dana.To je bio prvi haos ali izdrži se nekih 20 dana i dalje nema muke.Problem je bio natjerati koze da se pare u tom vremenu ali se je prosto na silu puštao jarac.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tebi je kaos 14 koza u 10 dana,a kaj bi da ti se ojari 14 koza u jednom danu.:(nod):
Samo cekam da pocne! :(rofl):
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Hvala vam,meni se čini da mi je najveći problem to što su mi koze oduvik bile odvojene i sad svaka misli da je cijeli prostor njen,a da su druge uljezi samo sam najstariju odvoji u jedan box jer ta brate nema milosti niti prema ovim zadnjim malicama!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo i jedne radosne vijesti,prvo jarenje ove godine prije tri sata svijet ugledalo troje jarića i tri posteljice tako da sam sretan ko malo dite!!!:drink::drink::drink:
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Gabro čestitam i kad si to izgovorio kao da sam to ja.Ja sa svojih 67 godina radio sam mnoge poslove u životu promjenio dosta mjesta gdje sam živio upoznao dosta ljudi ,većinom pozitivni gotovo 99% valjda su me negativni izbjegavali ali mogu da kažem da sam se najopuštenije osjećao kod koza a posebno u periodu jarenja i ako su tada najveće obaveze.Gabro pošalji mi broj tvog fiksnog na p.poruku.Pozdrav tebi i tvojoj obitelji od Milana Mudrća!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A da,zaboravio sam napisat da je ono troje preživilo 24 sata premda je noćas bilo ispod nule i orkanska bura,je da su u štali ali ipak ni lipo,i da je ova druga juče prošla 150 dana i čekali smo je danas ali ništa,vidit će mo sutra!
 

Najnoviji postovi

Na vrh