• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

jednocilindrični dizel motor

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
bok!

imam priliku povoljno nabaviti ovaj jednocilindrični motor, u funkcionalnom stanju je al bio ga u slucaju kupnje sigurno dao kod majstora na sredjivanje da to bude kako treba..

da li mi netko na temelju slike moze reci iz koje god je to cca motor i na koliko okretaja radi? da li bi po vama taj motor isao na loz ulje ili jestivo suncokretovo ulje bez problema?

namjena je da posluzi kao pogonski motor za cirkular...
hvala svima!
 

Prilozi

  • 22.jpg
    22.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 144
  • 11.jpg
    11.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 146

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na ložu može , ali zar je baš potrebno na suncokretovo?..koliko misliš piliti godišnje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Najprije vidi da li imaš dostupnih dijelova za taj motor a poslije možeš razmišljati za popravak i sa kojim gorivom ga pogonit.

Da, naravno i koliko će koštati dijelovi i popravak?:(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Majku mu staru, pa taj motor potroši 10 litri nafte godišnje... Čemu ga tjerati na lož-ulje???
Ima hrpa Farymanna po brodovima, pa mislim da nebi trebalo biti problem s dijelovima. No, kak beli Brgud, bolje je provjeriti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
A kaj mu more od lože biti?
Garant mu bolje paše nego današnji "dizeli". U vreme "loše" kvalitete goriva je i nastal taj motor.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ak ne radi onda je skup a ak je skup, ja bi radije uzel kineza ;) pa ga baciš i kupi drugog..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Nemre mu niš biti, no čemu se zafrkavati s lož uljem?
Samo mu još treba carina da ga vlovi s "krivim" gorivom.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
motor kao takav funkcionira bez problema, al ponavljam, ja bih ga dao nakon kupnje nekom majstoru da ga rastavi, pocisti i sredi sve sto ne valja pa bih ga onda koristio... eventualno dao ispjeskarit kuciste i pofarbat da to bude sve fino lepo...

godišnje do nekih 70ak m drva, što sebi što susjedima... imam stalak za motorku al mislim da bi sa cirkularom islo brže i lakše?

čudno mi je da po pločici koja je na slici ne nalazim nikakvih previše informacija o samom motoru na netu..

za suncokretovo ulje ili ložu pitam jer eto moj ford iz 94 uredno ide na jestivo suncokretovo ulje (60:40 ili 70:30 ulje:diesel) i radi bez greške pa pretpostavljam da i ovi stariji još bolje rade s tim uljem ili sa ložom.. carine nema tako da to nije problem :)

usput, jel ima netko nekog meštra za preporučiti za servis u istarskoj ili primorsko-goranskoj zupaniji (ili zgb ako vec nema ovdje)?

hvala

lp
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako radi ne diraj ga a najmanje pjeskari ..promjeni ulje , ispuši rebra za hlađenje i gas
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Slažem sa sa #puknutim. Bilo bi dobro ne samo spuhati rebra nego skinuti zaštitni lim oko cilindra i sve lijepo očistiti.
Isto tako rasraviti filtre zraka (očistiti i staviti čisto ulje), još eventualno odšarafiti auspuh i očistiti ispušni kanal na glavi.

Ako negdje pušta gorivo ili ulje pobrtviti i u pogon s njim pa ćeš vidjeti kako će se ponašati u radu.:rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh