• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jezerce ili bazen za flance

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Razmišljao sam o onome što englezi nazivaju " deep water bed" za uzgoj flance gdje sadnice trebaju sisati vodu odozdo, kako razumijem iz ovog videa trebam grijanje, prozračivanje i pumpanje vode. Okvir bi se napravio od drveta, a zatim bi prekrio tlo s stirporom prije postavljanja folije za bolju izolaciji


U Hrvatskoj ima neke trgovine koje prodaju folije za jezerca i ribnjake i ostale potrepštine, ali nisam siguran koliko će to biti skupo na kraju, grijanje i pumpanje vode se vjerojatno može obaviti solarnom energijom


Ima li netko iskustva s ovim sustavom, dobra ili loša?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
to naši duhanci rade...
geomembrana, ili folija od plastenika, a ako nije za dugo, može i običan građevinski najlon...
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ne treba nikakvo grijanje.
Bitno da je temperatura vode 10 ili više stupnjeva.
Neznam dali bi konstantno držao na vodi ili bi se sklanjalo s nje.
Ima prednosti ali i mana ovakav naćin uzgoja.
Naravno prvo i osnovno pitanje flanci čega bi se uzgajalo u hidroponiji.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
to naši duhanci rade...
geomembrana, ili folija od plastenika, a ako nije za dugo, može i običan građevinski najlon...
Ne bih rekao da moze bas gradjevinski najlon.... moze da posluzi ali bas na kratkoooo
Ovo na video snimku je mnogooo kvalitetnije i deblje od gradjevinskog najlona.
Posto sam planirao malo jezero u dvorisu i po koji koi saran.... ide neki crni najlon/spuzva jebes ga- mada i on vremenom ode. (zaboravio sam strucan naziv)
I ispod metalna mreza- zbog krtica.
Sto sam citao (za manje jezero) najlon svakako se probusi...dal krtica, dal biljka korenom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh