• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
@Propali Poljoprivrednik to ti kažeš da ako nastavim točit to gorivo da ću ja bit Propali no.2🤣 To ti je onaj diesel one neke boje koji nam država poklanja😂

Ovo sa slike je 6300 i na njemu smo ispumpali gorivo i ispustili sve iz rezervoara na čep dole. Isto ću sad napravit i na 6620 jer imam neke probleme sa PVP (j***m ti konstruktora VP44) pa da se skroz sanira sistem goriva.
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi modela 6100 iz 90ih godina ako ga netko ima.
Kakav je po pitanju snage? Jel bi mogao raditi s plugom 3 brazde u srednje teskoj zemlji?
Traktor bi bio prvenstveno za lagane poslove (sijanje, kultiviranje, prskanje itd.) ali ne bi bilo lose kad bi mogao pripomoci u oranju sa 3 brazde.
 
Posljednje uređivanje:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Ako bi htio da može pomoći u oranju uzmi 6400 onda. Gabaritno vrlo slično a puno življe. Znam da će bit svakakvih komentara i ne znam što smatraš pod "srednje tešku zemlju" ali kod nas bi 6400 sa 3 brazde pjevao. Brat uzeo 6300 i vjv će uzeti 3 brazde plug.
 

đole

Novi član
Tu od
15 Ruj 2023
Poruka
3
Pozdrav, jedno pitanje ako ko moze pomoći. Imam traktor john deere 3400, grijao se motor, promijenili smo vodenu pumpu i termostat i bilo je oko 5 mj dobro, sad je opet počela divljati temperatura ( dođe do 95, dok se vozi po cesti, provjerili vodenu pumpu, ona je ok. Na sta obratiti pažnju ako neko moze pomoci. Hvala
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
A pa začepljenost kilera i cijevi za rashladnu tekučinu te i samih kanala u motoru posebno ako je voda bila u njemu. Naravno i čistoću kilera iz vana no to je banalno.
 

đole

Novi član
Tu od
15 Ruj 2023
Poruka
3
Kileri su oprani izvana i iznutra, cijevi za rashladnu tekučini čiste... da li ima kakva tekučina da se stavi u sistem za pročiščavanje, da motor izvrti, pa da se očiste kanali? Hvala
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Baš sam htio reći, provjeri dali Visko radi kako spada ako ga ima, i ako je zamjenski termostat stavljen, nebi ga bilo loše pregledati, jer znaju zacvikat nakon par mjeseci ako su neka bzvz marka.

Čišćenje: ocat, limunska kiselina i soda bikarbona, umutiti s vodom 1:1 ili 1:2 i da odradi neko vrijeme, samo računaj da će kipiti.

Na povratno crijevo ubaciti filter za gorivo da pokupi smeće i to je to, samo pripremi par filtera jer će vjv prvi začepiti ako ima smeća.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,538
Suncokret je u prikolici, nekakvih 9t netto, malo vise. Oko 19t kombinacija cijela bruto. Ide vrlo zadovoljavajuce. Kocnice uljne, koci super.
Ide sa tih 9t suncokreta otprilike kao 6620 (125ks) sa 15tak tona žita. Možda mrvicu slabije, veliki sad pršti od snage nakon popravka pumpe.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Jedno pitanje za vas koji ste možda već servisirali ovaj dio. Naime kada zakvačim neki priključak, nekada mi se kod skretanja zna malo nagnuti u jednu stranu priključak, imam dojam kao da su Zubovi potrošeni. Da li dobro mislim , te na koji način je najjeftinije sanirati to. Da li je problem u osovini , ili u rukama ili oboje? Te da li preporučujete taj zahvat odrađivati sam, ili prepustiti majstoru? Screenshot_2023-11-29-22-00-34-256-edit_com.android.chrome.jpg
 
Na vrh