• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako bi poljopriveda trebala izgledati!

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pozdrav forumaši,
Malo u uvodu ne znam gdje bi smjestio ovu temu, radeci na poljoprivredi cijeli svoj život, i sada na zalost usporedujem Hrvatsku poljoprivedu i od EU.
Prvo zao mi sto niti jedan medij u Hr nije dostojan usporediti ovako trznicu i zivot seljaka, zasto? U 45 minuta su obradili na Frankfurtskoj trznici sve poljoprivedne djelatnosti, povrcare, i eko i konvencionalne, uzgajivace stoke i njihove proizvode kao i mesnice koje posjeduju, vinare, pcelare, vocare.
Tezimo zapadnom sistemu, zasto nacionalna televizija koju skupo placate, ja vise NE placam, ne obradi takvu temu nego vec 2000 i kusur emisija toliko je negledljiva da to nije normalno. Najvaznije od ovoga svega jako zanimljivo i nadam se da ce nekada neko ovo obraditi i prevesti na Hr jezik.
Lp
Video
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
ne frštim njemački...ali znam da ova naša država godinama podržava prekupce na tržnicama, i onda se svi čude zašto od proizvođača do kupca cijena naraste tri puta.
Jednostavno inspektorat ne radi svoj posao, a i pošto nisu inspektori nikad probali uzgajati povrće, ne mogu znati što i kada netko može prodavati na placu.
Isto tako ne znaju da sa tri balkona netko ne može 365 dana u godini imati svaki dan kombi robe u prodaji. Najveća nepravda se tako radi proizvođačima, jer smo svjedoci da tržnice pomalo umiru, a razlog su prekupci, roba jednaka izgledom i kvalitetom onoj u supermarketima, te visoke cijene proizvoda.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Potpuno si u pravu. Ali ja se nebi tu previše miješao, iz razloga da se slučajno tema ne zaključa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,772
Nećemo temu zaključati, sve dok je rasprava konstruktivna.
A za sad je, jer, u najmanju ruku, u njoj pišu "ozbiljni" članovi ;)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Nisam mislio ništa loše, no teme kojih se ja dotaknem, ili otvorim, obično završe zatvaranjem. Možda samo sudjelujem u pogrešnim temama. Možda samo " peh" (nemam sreće) tko zna. Budemo vidjeli
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,384
ne frštim njemački...ali znam da ova naša država godinama podržava prekupce na tržnicama, i onda se svi čude zašto od proizvođača do kupca cijena naraste tri puta.
Jednostavno inspektorat ne radi svoj posao, a i pošto nisu inspektori nikad probali uzgajati povrće, ne mogu znati što i kada netko može prodavati na placu.
Isto tako ne znaju da sa tri balkona netko ne može 365 dana u godini imati svaki dan kombi robe u prodaji. Najveća nepravda se tako radi proizvođačima, jer smo svjedoci da tržnice pomalo umiru, a razlog su prekupci, roba jednaka izgledom i kvalitetom onoj u supermarketima, te visoke cijene proizvoda.
I kod tebe i mene i u okruženju je ista stvar ili slična i isti problem ili sličan. Oni koji trebaju da stanu u kraj oni su u stvari bitne karike tog lanca biznisa. Kad bi neki inspektor stao u kraj sverceru, dobio bi težak posao dokazivanja i hodanja po sudu za golu plaću, koju bi potrošio za ta hodanja, pojedao se od pisla, i trpio mnoge pritiske, a od plate nikad nebi otišao na more, zimovanje ili nebi kupio novi automobil itd. Sabzirom da to prećuti dobije redovno svoj kolač od kog lepo i otmeno živi. Pa nije valjda lud da radi protiv sebe, a bas ga briga kako prolazi proizvodjač, i kakvu štetu ostavlja iz sebe novim generacijama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,772
Tak je to kad nema odgovornosti niti morala. Korupcija na svakom koraku. Zato nam i je tak kak nam je, jer se pošteni i vrijedni nigdje ne mogu probiti.
Važno da se proizvođače (seljake) maltretira hrpom administrativnih stvari...dok pretršcima ne treba nikaj.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,384
Pored takvog stanja, mi obični svjesni ili ne prećutno ili zbog nešto sitnog prepustimo i kao to se nas ne tiče. A pravi teret se svali na kupca koji to debelo plati. U suštini dve strane gube i proizvođači i kupci.
 
  • Like
Reactions: H&S

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,255
Nisam mislio ništa loše, no teme kojih se ja dotaknem, ili otvorim, obično završe zatvaranjem. Možda samo sudjelujem u pogrešnim temama. Možda samo " peh" (nemam sreće) tko zna. Budemo vidjeli
Ima nas još, I još se prijeti opomenom i sličnim stvarima, možda i Hanžekoviće angažiraju.
Ovo je stvarno hvale vrijedna tema,slabo razumijem njemački jezik ali dovoljno da shvatim o čemu se radi.
 
  • Like
Reactions: H&S

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,818
Za prijevod na Hrvatski jezik prvo postavljenog "filmeka na yubitu" uključite si u dnu titlove, pa na automatski prijevod i potražite Hrvatski jezik u padajučem izborniku. Ja sam jučer na večer to tako odgledao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh