• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Vertikalni bi bio, gredu sam simulirao na 25 t u programu te mi zadovoljava po granici plasticnosti. Na sjekiri želim dvije brzine svakako. Tandem pumpe su dosta skuplje, pa bi volio složiti preko jedne, bočno podizanje s cilindrom je izvrsna ideja, i to bi mogao ubaciti.

Znači ako bi imao ventil s dvije ručice, jedna za hidromotor, jedna za bočno podizanje, kako bi se onda spajao cilindar sa sjekirom, u kojem dijelu bi mogao tok preusmjeriti s ovog ventila na dvobrzinski za sjekiru?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,847
Imam dvije ideje:
1. Na dvostruki razvodnik treba maknuti jedan čep i dodati "carry over" nastavak, iza kojega dobiješ tlačni izlaz, pa s njega na razvodnik za sjekiru. To je školski i po PS-u
2. U povratu iza razvodnika za sjekiru serijski spojiti ovaj dvostruki razvodnik i tlak mu ograničiti na ~40 bara. Ovo je improvizacija, i moglo bi se probati, pa ako ne bi valjalo, uvijek ostaje prva varijanta.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,982
ZJ prva ideja je najbolja i najeftinija. sitne novce košta caryy over. Ja sam ga koristio kada sam mjenjao komande na utovarivaču Atlas (od ruke), a od stabilizatora sam odlučio ostavit originalne.. i tu sam iskoristio carry over ventil, da spojim nove komande(4 ručice) sa starom komandom od stabilizatora.
Na komandama je i taj izlaz označen oznakom C. odšarafi se čep i ubaci se caryy over.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,847
Je, samo ima jedan nedostatak: pad tlaka na prvom razvodniku i nemogućnost ograničenja tlaka za vitlo.
JA bi probal drugu varijantu, bar samo za probu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak ti je blizu, probaj doznati bi li bil voljan prodati samo radni stol i po kojoj cijeni. Kad sam kupoval kalač, 700 kn doplate mi je bilo preveč.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,847
Kupljenec, reci gazdi da ima ozbiljnih nedostataka koje treba ispraviti ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma da ima već bi on popravil, napravil ih je na stotine, i nikad nije bilo niš. Ma meni da kalač treba bi mi složil neku cijenu, al za sad nemam potrebe za njim.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma svaki tip kalača je drukčiji, velim ti on ih takve dela i takvi jesu. 😉A da nisu dobri nebi ih prodaval ko šašave.
Isto ko i malčere, takvi jesu i to je to. Ja bum roto malčer zel kod njega.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
350 kuna zame košta 😉👍

A kolika je tvoja provizija? 😉
Za ozbiljno, zanima me njegova cijena za mene, ne za tebe. Tebi možda proda i ispod ck, ali si mu ti onda dužan vratiti na neki drugi način. Najviše volim onu: "čist račun druga ljubav".
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Imam dvije ideje:
1. Na dvostruki razvodnik treba maknuti jedan čep i dodati "carry over" nastavak, iza kojega dobiješ tlačni izlaz, pa s njega na razvodnik za sjekiru. To je školski i po PS-u
2. U povratu iza razvodnika za sjekiru serijski spojiti ovaj dvostruki razvodnik i tlak mu ograničiti na ~40 bara. Ovo je improvizacija, i moglo bi se probati, pa ako ne bi valjalo, uvijek ostaje prva varijanta.

Razmišljam da bi za cilindar klasično prespajao sa dvobrzinskim razvodnikom kao i svaki drugi cjepač, a da bi u paralelu sa zasebnim razvodnikom spojio hidromotor gdje bi mu mogao ograničiti tlak.
Da li bi to funkcioniralo?
Izrezak.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,847
Nemreš paralelno, jer onda nećeš imati tlaka nigdje (ako nisu oba ventila u radnom položaju).
Ako radiš s otvorenim krugom onda razvodnici moraju biti vezani serijski.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Nemreš paralelno, jer onda nećeš imati tlaka nigdje (ako nisu oba ventila u radnom položaju).
Ako radiš s otvorenim krugom onda razvodnici moraju biti vezani serijski.

Tako je kad bolje razmislim, mislim da sam shvatio.
Izrezak.JPG

Pitanje je da li se na dvobrzinski razvodnik može staviti carry over?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh