• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koje su felge bolje

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma našao sam jednu prednju osovinu s felgama 17.5" od mercedesa kamiončića, neznam kakva je stvar s tom dimenzijom guma, inačo s tog bi radio onu moju prikolicu za bale.
 
B

bosniahos

Guest
Pa zar nisi napisa tandemka da bude.Uvik je to dok tražš nema,a ako baš super trebaš hitno to onda igrači naplate.Bila je jedna labudica u Drenovici-Novo Virije,kod onog šrotara uz cestu,več je štošta bilo skinuto snje,negddje je bila popalita pa to ide svakako.Malo je težak, sam živi, ženomrzac,možda mu se svidiš pa proda po prihvatljivoj cini.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma našao sam jednu prednju osovinu s felgama 17.5" od mercedesa kamiončića, neznam kakva je stvar s tom dimenzijom guma, inačo s tog bi radio onu moju prikolicu za bale.

imas tih dimenzija kod vulkanizera rabljenih a jos u dobrom stanju ili se malo raspitas po prijevoznickim firmama imaju ih sigurno!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A neznam, nisam bil več dugo an tom kraju, morao bi se malo provozati tuda da vidim dal ima još uvijek ili ne.

Odustal sam od tandema, idem na jednu osovinu, ali opet da nebudu previsoki kotači. Balonke 15.3" ili ovakve kamionske 17.5". Neznam sad koliki je kamionski trag, odnosno širina osovine, ali želim što širi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nabavi šasiju od tamića, napraviš pod i najjeftinija varijanta prikolice :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nema ti toga kod mene, sve cigani pokupili.
Prije budem nabavil šasiju od kakve rashodovane samoutovarne prikolice bez osovine.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Bilo bi dobro da nabavis takvu prednju osovinu i slozis sasiju u ravnini osovine tako da kotaci budu izmedu dvije bale
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemože, nije širina te osovine sigurno 2,5m unutarnje mjere!!
Šasija bude postavljena tako da pod prikolice bude 5-10 cm iznad kotača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako te dobro kužim onda opet nemože. Kad staviš dvije bale jednu do druge dobiješ širinu 240 cm, znači da bi osovina morala biti unutarnjeg razmka 250 da bi to moglo normalno funkcionirati.
Jedino ako ti misliš nekako drugačije.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
:D ovako ja mislim: imas prikolicu dugu 5m. Slazes 4 bale po duzini na lijevu stranu i 4 bale na desnu strane prikolice. Zamisli si sad da gledas prikolicu s boka i da je izmedu 3. i 4. bale kotac koji je uvucen u pod, tj. do kotaca di su tri bale imas pod, tamo di je kotac nemas poda jer je pola kotaca "u prikolici" i opet iza kotaca di je jedna bala imas pod.
Tako sam ja zamislio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha...kužim te sad. Nijem i to u planu, mada je i to izvedivo.
Želim ravan pod zbog toga jer bude i za prijevoz kockica bala, možda i paleta umjetnog i slično.
 
B

bosniahos

Guest
majstori,malo olovka i papir,linjer ili neki od programa pa se sve lipo u mm proračuna.Ma dobro ni to nuklearna fizika.Nego šanana jučer na radio Đurđevec haha,tip ponudio baš neku šasiju.Mislim da imate tri zvanična i još desetak nacrno šroteva,ja kad svratim uvik vidim to što trebaš.Ha ha moj rođo sve pare ostavi unjih a kad stigne kako on kaže viže žena odma pakuje se svojim.A ja kao malo zaostanem a kuma dreči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh