• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko plačate drva na rastu???

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Iz hobija se bavim stolarijom pa me zanima kako ja mogu kupiti par kubika hrasta, bukve, jasena ili graba. Zanima me za područje podravine, tamo oko Đurđevca. Da li ja mogu otići u šumariju i kupiti ili moram tražiti nekoga tko ima šume s tim drvećem pa njega pitati da mi proda ili kako?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pogle prvo po oglasima ima ljudi koji imaju doma vec ispiljeno na razne dimenzije,i suho,dok u sumariji ili negdje ti bu vlazno.
Ili zovi pilane koje imaju susaru pa imaju suho drvo.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
ne trebam odmah daske pa nije mi bitno da je suho, jer suho je i dosta skuplje. uzeo bi jedan dva trupca, izrezao na daske i stavio susiti, pa kroz par godina se to posusi. jel znate koliko kosta susenje u susari?
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Kaže mi lugar da više nema izdavanja linija za izradu ogrjevnog drva, sve ide na licitaciju pa tko da više. Jedina je nepoznanica mogu li licitirati i ja kao fizička osoba ili samo registrirani koji imaju obrt. Ovo stvarno nema smisla. Opet se pogoduje velikima, netko je opet smislio način kako da napuni novčanik.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ne trebam odmah daske pa nije mi bitno da je suho, jer suho je i dosta skuplje. uzeo bi jedan dva trupca, izrezao na daske i stavio susiti, pa kroz par godina se to posusi. jel znate koliko kosta susenje u susari?

A ok onda,samo vele da kad ti se sam susi doma da treba 1god po cm debljine da bi bio suh kak treba.
Za cjenu susare ti neznam nisam nikad vozil na susenje.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
znam da se toliko susi, samo neki kazu da se susi 1 cm godisnje (pola cm sa svake strane) a neki kazu 2 cm godisnje (po 1 cm sa svake strane), sad neznam koje je istina.
jel mogu onda otici u sumariju po trupce ili ne mogu privatne osobe kod njih kupovati? ili naci nekoga tko ima hrastovu sumu pa uzeti jedan dva trupca?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da u sumariji nemre privatna osoba kupit zdravi trupac.
Neznam kak kod vas al kod nas ljudi znaju prodat po 2-3hrasta vecinom si stranka sama rusi i vozi.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
to bi mi odgovaralo, a kolika je cijena po kubiku? gleda se po onom šumarijinom cjeniku ili..? a jel može kupiti u šumariji netko tko ima opg? ili mora biti baš srodna firma za obradu drva?
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pozdrav
planiram se profesionalno baviti šumarstvom pa me zanima kako vi dolazite do kupovine šume (samo drvo ne zemlja) dali privatno ili se može i od šumarije kupit, jer tu gdje sada živim (područje petrinje, banovina) nedavno sam doselio i nepoznam nikog ko prodaje šumu pa me zanima kako bi se to dalo izvesti kako doći do šume, može li se u katastar pogledati neka čestica šume i tako naći vlasnika ma gdje god bio pa ga pitati bi li prodao šumu. Region gdje živim je bogat šumom. Zanima me kako vi to radite, puno bi mi pomogli kad bi rekli. Hvala!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stvarno ti neznam,mozda se netko javi ko je nedavno tak prodal.
Netko mi je prical da opg ne pomaze kod kupnje industrijskog drva.
Al znaj da drvo za namjestaj je puno skuplje od drva za ogrjev.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
to bi mi odgovaralo, a kolika je cijena po kubiku? gleda se po onom šumarijinom cjeniku ili..? a jel može kupiti u šumariji netko tko ima opg? ili mora biti baš srodna firma za obradu drva?

bitno ti je samo da imaš papire za te trupce koje ćeš kupiti. da je gazda doznačio i lugar ti otpremio, jer ako te uhvate bez toga, platit ćeš kaznu.
ponudi da kupuješ hrastove trupce po cjeniku hš-a i telefon će ti zvoniti od jutra do sutra. kod nas prekupci i dalje haraju s 800 kuna za kubik i uzimaju samo trupac do prve grane.
ako ti treba kvaliteta pogledaj što se nudi na tržištu ili kod tebe u blizini i daj ponudu ljudima.
ti kao fizička osoba možeš kupovati što želiš od druge fizičke osobe, od pravnog subjekta kao što je hš ne možeš kupiti hrastove trupce. nažalost.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pozdrav
planiram se profesionalno baviti šumarstvom pa me zanima kako vi dolazite do kupovine šume (samo drvo ne zemlja) dali privatno ili se može i od šumarije kupit, jer tu gdje sada živim (područje petrinje, banovina) nedavno sam doselio i nepoznam nikog ko prodaje šumu pa me zanima kako bi se to dalo izvesti kako doći do šume, može li se u katastar pogledati neka čestica šume i tako naći vlasnika ma gdje god bio pa ga pitati bi li prodao šumu. Region gdje živim je bogat šumom. Zanima me kako vi to radite, puno bi mi pomogli kad bi rekli. Hvala!

najbolje ti je dati oglas na radio, ili lokalno polijepiti po oglasnim pločama. od šumarije ćeš moći živjeti jedino ako otvoriš obrt. pogledaj i na njuškalo s vremena na vrijeme, zna se naći pristojnih oglasa.
ja sam prošli tjedan kupio jedno jutro jasena sa zemljištem za 10000 kuna. jer sam čuo da se prodaje, nije bilo nigdje oglašeno, nego preko lovaca. tako da ima načina za kupovinu.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
najbolje ti je dati oglas na radio, ili lokalno polijepiti po oglasnim pločama. od šumarije ćeš moći živjeti jedino ako otvoriš obrt. pogledaj i na njuškalo s vremena na vrijeme, zna se naći pristojnih oglasa.
ja sam prošli tjedan kupio jedno jutro jasena sa zemljištem za 10000 kuna. jer sam čuo da se prodaje, nije bilo nigdje oglašeno, nego preko lovaca. tako da ima načina za kupovinu.

Pa ja i planiram otvorit obrt, još moram kupit traktor ursus 335 i mtz belarus 820 i krećem lagano
a od šumarije jel se može kupit šuma il nešt tako ak imaš obrt
 
Posljednje uređivanje:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
a od šumarije jel se može kupit šuma il nešt tako ak imaš obrt

u šumariji možeš ići na licitaciju odjela ili odsjeka za drvnu masu ako imaš obrt.
šumu kao takvu ne možeš kupiti.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
589
najbolje ti je dati oglas na radio, ili lokalno polijepiti po oglasnim pločama. od šumarije ćeš moći živjeti jedino ako otvoriš obrt. pogledaj i na njuškalo s vremena na vrijeme, zna se naći pristojnih oglasa.
ja sam prošli tjedan kupio jedno jutro jasena sa zemljištem za 10000 kuna. jer sam čuo da se prodaje, nije bilo nigdje oglašeno, nego preko lovaca. tako da ima načina za kupovinu.

koliko samo drvo u tvom slučaju vrijedi "na panju"?


Pa ja i planiram otvorit obrt, još moram kupit traktor ursus 335 i mtz belarus 820 i krećem lagano
a od šumarije jel se može kupit šuma il nešt tako ak imaš obrt

kod mene ekipa koja se bavi drvetom uglavnom ima vladimirece za cjepač/cirkular, a ima i jedan usro 335.
a ako imaš para kupi i kamion i direkt vozi u Dalmaciju, isplatit će ti se.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
koliko samo drvo u tvom slučaju vrijedi "na panju"?

a sad, nisam je kupio za rušenje, to je šuma koja je posječena do temelja prije 28 godina. još ima nešto hrastovih panjeva. sada je čisti jasen s pokojim brijestom. po 200 kuna, mislim da bi se moglo nabrati nekih 50-ak metara za van i pokrivanje troškova. kupio sam je samo zato jer je jednolična. i mislim da u ovom stanju vrijedi duplo. početna cijena je bila 13000 kuna. prodavala se zato što je gazda od nje udaljen 35 km i daleko im je ići po drva. ja mogu čekati da se jasen zdeblja.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa ja i planiram otvorit obrt, još moram kupit traktor ursus 335 i mtz belarus 820 i krećem lagano
a od šumarije jel se može kupit šuma il nešt tako ak imaš obrt

ti ćeš propasti prije nego otvoriš obrt dok ti pitaš da od šumarije kupiš šumu još ti moraš učiti o tom poslu:(emo):
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ti ćeš propasti prije nego otvoriš obrt dok ti pitaš da od šumarije kupiš šumu još ti moraš učiti o tom poslu:(emo):

ma neću propast sigurno samo da se dokopam sirovine, za tim je je vječna potražnja bar u mom kraju. ma na bilo koji način sam da dođem do šume pa makar na licitaciju išo pa ko šta dobije

koliko samo drvo u tvom slučaju vrijedi "na panju"?




kod mene ekipa koja se bavi drvetom uglavnom ima vladimirece za cjepač/cirkular, a ima i jedan usro 335.
a ako imaš para kupi i kamion i direkt vozi u Dalmaciju, isplatit će ti se.
a treba za šumu jači traktor slabo je to za vući trupce, ma gledam po oglasnicima velik je izbor ursusa malih ali je to sve skršeno do kraja, pa se nešto razmišljam za imt 539 i čeza za 3 metra drva a osovinu bi pomjerio nazad što više tako da pritisne ferdžu da bolje vuče, to je za početak a tek poslije ako to krene onda bi trebao doći i veći traktor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
potraži SI rađe imt542 bolji je u sumi i vislji i teži.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
nekako mi je nespretan i težak na volanu i oni veliki blatobrani koji zapinju za sve, a što se tiče težine to se male razlike mislim da bi 539 sa novim gumama bio dovoljan a po potrebi se stave i lanci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh