• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Korov visok i 2m, uglavnom amrozija. Kako spricati

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Zakasnili sa spricanjem totalom pa narasla uglavnom ambrozija, neki korovi i do 2m. :icon_weed:
Kak to pospricat? Mozda nekak spilit korov na pola pa onda? Ali s cime ga popilit na neku visinu?
Radi se o 4Ha.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I to malčer dok je još u cvatu, prije nego se osjemeni.
Ako nemaš malčer, ili ga ne možeš unajmiti, onda tanjurača, ako ništa drugo, da je povaljaš, pa zaoravanje.
Grijati će se tu traktor, to je masa, a i polen se zna nataložiti na hladnjak.....

Drugi puta ili total ili Afalon, on ambroziju pali i dok je visine koljena.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ak malciram nemam kaj spricat jer vise nema zelene mase na koju se hvata herbicid.
Sadimo cesnjak pa je borba s korovom zajebana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Naravno.
A šta bi ti, to sada pošpricao - da je i moguće - dobio tvrde sasušene stabljike koje ne možeš niti zaorati bez da ih i opet starupaš. Suhe će potrošiti i to malo vlage koje u zemlji sada nema za razgradnju, a pošto je nema, dočekati će tako nerazgrađene sadnju češnjaka i potrošiti tokom jeseni i proljeća sav dostupan dušik na razgradnju. Umjesto da ga troši češnjak.
Tarupaj, na što sitnije, istoga dana zaori, moli Boga malo kiše da se to razgrađuje polako.
Ovo se sada odrađuje sa mozgom.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Odluka pala na tanjuranje. To ce sasjec korov, lagano ga zatrpat, pobacat sjemenke itd u jednoj radnji.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja bih to ipak radije zmalčirala ako imaš čime.
Ili si možeš dozvoliti da platiš nekome da odradi.
Ako to nisu opcije, i tanjuranje bude dobro, ali pazi da radiš u dva smjera po pola, a onda tako i zaoravaš. Da ne ideš plugom kontra polegnutog, bude to onda teška jebada......
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Da, 4ha 2000kn. Na nekim mjestima mora 2x proci

Sent from my D6503 using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko vremena je utrošil na samo malčiranje? Jel više od 6 sati?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Vidim da ostaje malo čupavo pa zato pitam i ide dosta brzo. Ja tako visoku travu nebi mogao tako brzo malčirati. Mislim da bi išla 2 ili 3 spora ali onda ostaje kao tepih. :(y):
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Puno vise jer je dole brazda i malcer skace pa nemre brzo a kak mu ambrozija lupa po kileru grije mu se traktor.

Da, istina....no zato ce neke dijelove proci 2x. A ja kasnije drljacom da jos malo pocupam korjenje na povrsinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Zračno hlađeni motor nema tih problema :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gadno je kad su brazde. Pogotovo poprećno na brazde. Vjerojatno je zbog njih malo podigel malčer da ne freza brazde sa čekićima.
Ja si naprijed popreko pričvrstim jednu dasku na utege, ali svejedno se nakupi prašine na zaštitnoj mrežici hladnjaka.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
gusenje traktora smo rijesili mrezicom za komarce i kvazi ralicom ispred trakotra. stvar radi.
prije toga smo sa kompresorom ispuhali hladnjak. gomila smeca je bila unutra.

 

Najnoviji postovi

Na vrh