• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz šećerac

M

martina

Guest
nova sam ovdje i imam pitanje, koliko prosječno šećerac ima klipova? moj neki ima do 6 klipova pa me strah da će biti mali klipovi, molim pomoć
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
nova sam ovdje i imam pitanje, koliko prosječno šećerac ima klipova? moj neki ima do 6 klipova pa me strah da će biti mali klipovi, molim pomoć


Stavi koju sliku ali mislim da si trebla pokidati zaperke kao što mi se čini posijani su u plasteniku kada imaju toliko klipova jedne godine sam i ja probao saditi u plastenik Sndens i nakidao se zaperaka a susjedove ovce uživale u dobrom ručku.
Pozdrav!
 
M

martina

Guest
Zaperke sam trgala već 2 puta, a ima klipova koji idu od baze stabljike, šta da radim s njima?? :rolleyess:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Jel imao tko Honey Bantam od Sakate , jel sladak ? Inače ove godine nisam uspio naći Superslatki od BC Instituta , bila je suša kažu a kad sam pitao jeli nisu to mogli navodnjavati rekli su citiram ; sad ste me dobro nasmijali . Eto zar je tako teško navodnjavati kap na kapom kukuruz :cry::roll:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Danas sam na šećercu primjetio na vrhovima oko metlice nekakvu crnu šugu ili nekakvu lisnu uš (tako nešto),ubrao sam jedan vrh i kod kuće slikao malo je lošija slika pa ako neko zna šta raditi, čime tretirati?
 

Prilozi

  • P6240004.jpg
    P6240004.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 214
  • P6240007.jpg
    P6240007.jpg
    23 KB · Pregleda: 232
  • P6240008.jpg
    P6240008.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 208
  • P6240009.jpg
    P6240009.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 220

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Zavisi kojeg ,ja sam kupovao Gold Cap po 270 kn
hvala, stvarno si se potrudio s opisom, što dođe 270 kn,.... kg, broj zrna,... ja sam prošle godine oko 3000 zrna platio oko 80 kn, bc. ove godine ga nije bilo u prodaji.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nemam iskustva stim ali mi je jedan rekao da je kila šečerca plačal po 300 kuna to mi je malo abnormalna cifra
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Nemam iskustva stim ali mi je jedan rekao da je kila šečerca plačal po 300 kuna to mi je malo abnormalna cifra

Pa ja sam ove godine kupio kilu po 350 kn bez pdv-a , nije mi tolko skupo koliko mi je bitno da bude dobar šećerac .

Meni bi abnormalno bilo da prodajem maltene svinjski kukuruz pod šećerac :?

BC-ov superslatki je bio pravi šećerac ali jbg-a nemaju ga ove godine .
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Nemam iskustva stim ali mi je jedan rekao da je kila šečerca plačal po 300 kuna to mi je malo abnormalna cifra
moguće, jer to zrnje ti ima jako malu težinu, svo je smežurano, suho, uopće nema sličnosti s zrnjem običnog kukuruza.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Danas sam na šećercu primjetio na vrhovima oko metlice nekakvu crnu šugu ili nekakvu lisnu uš (tako nešto),ubrao sam jedan vrh i kod kuće slikao malo je lošija slika pa ako neko zna šta raditi, čime tretirati?

vuš!!!
laser, confidor, vušomor...:p
i kila šećerca je već godinama oko 300 kuna...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj šećerac je slab, razočarao me, prije bude onaj na njivi došao, nego on........

i da, sva zrna su bila neka smežurana, nikakva......već sam bio skeptičan kada sam ga sijao mašinom.......:madmana:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
moj šećerac je slab, razočarao me, prije bude onaj na njivi došao, nego on........

i da, sva zrna su bila neka smežurana, nikakva......već sam bio skeptičan kada sam ga sijao mašinom.......:madmana:

To tako je, zrna su smežurana. Šećerac je puno niži rastom nego standardni hibridi.
Koju si sortu stavio.?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sjeme je neko talijansko, nemogu se sjetiti koja sorta.......uzeo sam 200g i posijao, kultivirao, prihranio......sada ima metlice, al slabo klip izlazi, dok kukuruz koji sam sijao pioneer, za stoku, doći će prije.......
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Normalno je da su zrna smežurana , moj honey bantam tj 800 kukuruza otprilike neće biti ni za k... ono što je par dan niklo kasnije jer sam moro prijeći kultivatorom zbog kore koja se stvorila neće uspijet izgurati klip kako Bog zapovijeda , ugl. za mene će bit i rodbinu valjda , ideem skuhat prve klipove pa javim dojmove.

Nagodinu ništa bez navodnjavanja neću sadit u pm :x samo neznam odakle mi toliko novaca poskupile naknade na 100 kubika za 200 i više kuna :roll:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Normalno je da su zrna smežurana , moj honey bantam tj 800 kukuruza otprilike neće biti ni za k... ono što je par dan niklo kasnije jer sam moro prijeći kultivatorom zbog kore koja se stvorila neće uspijet izgurati klip kako Bog zapovijeda , ugl. za mene će bit i rodbinu valjda , ideem skuhat prve klipove pa javim dojmove.

Nagodinu ništa bez navodnjavanja neću sadit u pm :x samo neznam odakle mi toliko novaca poskupile naknade na 100 kubika za 200 i više kuna :roll:


Ja svoj šećerac navodnjavam već zadnje 3 godine.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Očito će i šećerac morati biti navodnjavan i ostati će mi samo vinograd koji ne navodnjavam :lol: :|

Imaš arteški bunar ili ?

Inače na udaljenosti od mene jedno 4-5 km se pravi jedno jezero koje meni neće biti od neke pomoći jer bih morao onda cjeli dan biti za volanom , a ja još na brdu , tako da je i arteški bunar jedno veliko pitanje...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Očito će i šećerac morati biti navodnjavan i ostati će mi samo vinograd koji ne navodnjavam :lol: :|

Imaš arteški bunar ili ?

Inače na udaljenosti od mene jedno 4-5 km se pravi jedno jezero koje meni neće biti od neke pomoći jer bih morao onda cjeli dan biti za volanom , a ja još na brdu , tako da je i arteški bunar jedno veliko pitanje...

Imam cijevi od fi 60 7 metara duboko.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja svoj šećerac navodnjavam već zadnje 3 godine.
U novijoj literaturi šečerac je svrstan u povrće; ne više u ratarske kulture, tako da je navodnjavanje obavezno :blackeye
Nema više šečerca u suhom ratarenju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh