• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Trebao si slikati.
Eng moze znaciti engine = motor, ali moze znaciti i English = engleski...pa si izaberi...:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Pozdrav, eto desio mi se problem.
Iskocila mi rucica od kardana 540 o/min i cuo se ne bas ljepi zvuk, ocito zupcenik po zupceniku. Iskljucio sam sam kardan, i povnovno upalio ali nakon nekog vremena opet. Ocito problem malo tezi. Da li netko zna sto je tocno otišlo i da li netko zna majstora, servis tko bi to mogao sloziti. Jasno mi je da je sad sezona i imaju brdo posla svi ali moram poceti traziti rjesenja...

Radi se o lamborghini aqua speed 95, 2004 godina.

Hvala i pozdrav...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Jel ima dvije ili 4 brzine kardana?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
Takav (Same Explorer 95) traktor kod mene je imao 4 brzine kardana, ne znam jel to stvar dodatne opreme ali naš traktor nije imao baš neku opremu pa je vjerovatno standard.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Osnovno je 540/1000. Često su dodane E brzine (na novijima).

Na pogonu kardana ima stalno uzubljene zupčanike, a izbor (540/1000, odnosno N/Eco) brzina je izveden pomičnim kandžama.
Treba pogledati da se nije zdrobil koji igličasti lager i kak ove pomične ogrlice idu po osovini.
 

marko2

Novi član
Tu od
5 Stu 2021
Poruka
3
Pozdrav,
imam problema s traktorom Lamborghini R3 95 (2005) naime kad digne plugove 3 brazde hidraulika kao da se blokra i nece se spustit a niti nece okrenut plug, ako tko moze pomoc bio bih zahvalan.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Pozdrav, ima li netko Workshop Service Manual za Lamborghini 874-90?

Treba mi kat.broj sinhrona 3 brzine
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Pozdrav,
U potrazi sam za novim traktorom, prvi izbor je strike 100+ Lamborghini. Uvoznik je Mikan prom. U pitanju je rataska proizvodnja, gdje bi on bio glavni traktor na manjem- srednjem imanju. Ima li ko iskustva sa uvoznikom, i sa ovim sdf traktorom- deutz 5100g.
Hvala
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Pozdrav,

Molim pomoć oko Lamborghini 874-90 Grand prix.
Jučer sam prije žetve morao nadolijati ulje u hidraulik jer ga je falilo cca 3l. Kad sam došao na polje (traktor je radio cca 30 min) volan je postao tvrd i kad sam otvorio čep za nadoljijeanje ulja opet ga je falilo čak i više nego kad sam ga nadolijao.

Koji bi bio uzrok tome?

Nigdje se ne vidi da bi bila veća fleka ili da bi curilo ulje.

Unaprijed zahvaljujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Pumpe su na getribi, ulje je zajedničko s mjenjačem, nemre rasti razina ulja u motoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako si dolijao u hidraulik možda je ulje u mjenjaču ..ili ide po polju ..ne može nestati
 

markotokic123

Novi član
Tu od
11 Tra 2022
Poruka
12
Pozdrav. Trebam pomoc vezano za traktor lamborghini 1050 premium.

Lamborghini 1050 Premium 1996 godina motor je 1000.4WTI, vodeno hlađenje, 4 klipa, 76 kw.
Svaki klip ima po jednu pumpu visokog pritiska i jedan elektro governer za regulaciju gasa.

Nije znači mehanički gas kao kod 874-90 nego elektronski .

Desava se problem da se ler gas sam od sebe počne povećavati i smanjivati. Dakle, nemirno radi ispod 700 obrtaja. Elektronski je gas i kad malo pojacam onda radi normalno. Ostalo radi sve dobro. Prima gas i vuce ko lud.

U prilogu slika traktora.
Mollim pomoc neko zna kako da to rijesim. Unapred zahvalan.
 

Prilozi

  • IMG_1694237444774.jpg
    IMG_1694237444774.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 16

Najnoviji postovi

Na vrh