• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

LIJEKOVI i LIJEČENJE STOKE

M

MOCO

Guest
to je strašno kad hoćeš izliječit životinju i trudiš se, a ne možeš jer nemaš s čim!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

pankin 1

Guest
oni i jesu glavni dobavljači moje veterinarske i nalaze se u osijeku ravno preko puta njih
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Jesi probao pitati u Medical intertrade? Imaš ih u Borovu naselju kod Konzuma prije kružnog toka, a na internetu možeš naći broj pa ih kontaktirati.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Mislim da imaju. Ja nisam ni znao za njih nego sam pričao s jednim njihovim radnikom, slučajno smo radili zajedno na nekom istraživanju pa mi je reko da imaju nekih dobrih stvari za ovce. Ja ga pitam kako to funkcioniše i šta treba, kaže moraš imati samo zelenu karticu da imaš opg i to je to, tamo u Borovu kao da se može kupiti. Da li treba recept ne znam jer nisam kupovao još ništa kod njih. Evo Vam, ovo treba da je njihov broj 032/445-400, pa probajte nazvati da se ne vozate bezveze, a onda ćete čuti i detalje.
 
P

pankin 1

Guest
nisam nabavio sam lijekove izvana. a za Budaka katastrofa mlad čovjek i radno sposoban pade ko muva
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Ovako, junice su nam dobile proljev.. kupljen je onaj prasak egocin 155.. i veterinar je rekao da na 10 kg smjese ide pet kuhinjskih zlica tog praska.. sve je to ok, ali one necu bas jesti smjesu pa bi im to trebalo nalijati u usta na silu.. e sad, koliko toga praska izmjesati u kojoj kolicini vode?
 
F

farmer todor

Guest
zanima me dali kod vas postoji neki lek za telade za izbacivanje sekreta posle upale pluća pošto ga kod mene u srbiji nema a nije loše ga imati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi kakva je situacija u vašim štalama i tovilištima. Dal stoka podnosi ove promjene temperatura?
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
fotografija0417.jpg


Ako se ovo može nazvati štala, onda se moje ovce dobro snalaze. Tu su na + 35°C i na - 15°C.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Imaju nekih 25 kvadrata natkriveno ciradom i okolo su snopovi kukuruzne, ali često budu vani i kad pada.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
šanana ima svega, balavosti najviše... Ali janjci još najbolje podnose. Meni su uglavnom ovce u poluotvorenim štalama pa im je klima kakva je i vani. Svinje također, krmača je po cijeli dan vani, ruje mi jedan ispust,heheh.ne smeta joj ništa,najviše joj smeta kad ju ostavim u boksu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moji bikovi malo kašlju i šmrkavi su njih nekoliko komada, al ovak inače odlično duraju, objekt je isto otvoren s jedne strane, stavljena je samo zaštita od vjetra.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
@abrkili ako su ti ovce balave to su vjerovatno plućni vlasci, pretpostavljam da znaš ali dobronamjerni savjet mislim da nije na odmet.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@abrkili ako su ti ovce balave to su vjerovatno plućni vlasci, pretpostavljam da znaš ali dobronamjerni savjet mislim da nije na odmet.

Nisu vlasci. Ovce su na dubokoj stelji,čim malo zatopli odmah se otpušta više amonijaka, iako je stelja suha da bi čovjek mogao leći da se ne zaprlja. A pošto sam zaštitio štalu od propuha,slabije je prozračivanje. U slučaju da su plućni vlasci, to bi se vidjelo na plućima, ali toga nema. I u slučaju plućnih vlasaca nije balavost, jer balavost dolazi od upale gornjih dišnih puteva,nosa,sinusa,ždrijela.Ako ćemo već o parazitima kao uzročnicima balavosti tada bi vjerojatnija dijagnoza bila štrkljivost ovaca, tj nosni štrk. Ali opet bi to bilo drugačije, više bi ovaca kihalo,trljalo glavom od predmete u štali, bile bi nervozne od crva kojeg imaju u nosu. Radio sam i mikrobiološku pretragu fecesa ovaca i nema jajašca vlasaca.

Paraziti su uvijek uzročnici nekih kroničnih promjena, koje traju dulje vrijeme znači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh