• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Likeri iz domaće proizvodnje

  • Temu pokrenuo Vjerni983
  • Datum prvog posta

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
ja ovako radim uzmem veliku staklenku npr. 10l natoćim 1l KOMOVE rakije ubacim 20dkg šečera i 6 do 8 prepolovljenih oraha. i tako točim i stavljam rakiju i stavljam orahe i šečer dok ne napunim staklenku ili koliko imam rakije, i na kraju stavim limuna za okus. Kad to sve smiksam posuda ide na SUNCE otprilike 40 dana i onda udri
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
ja ovako radim uzmem veliku staklenku npr. 10l natoćim 1l KOMOVE rakije ubacim 20dkg šečera i 6 do 8 prepolovljenih oraha. i tako točim i stavljam rakiju i stavljam orahe i šečer dok ne napunim staklenku ili koliko imam rakije, i na kraju stavim limuna za okus. Kad to sve smiksam posuda ide na SUNCE otprilike 40 dana i onda udri

Hvala svima, pričekat ću koji dan s rušenjem oraha.....mogu i podijeliti zelene orahe
 
H

Hrvach

Guest
Moj recept za orahovac koji radim,a služi za želučane tegobe i podizanje raspoloženja (tek nakon pol litre:mrgreen:)
10 oraha na litru tropice ili u prijevodu komovice. Stavi se malo šećera, po želji, ja stavljam 10-15 dg jel za lijek nesmije bit preslatko. Na to se ubaci jedan vanilin šećer za bolji okus i par grančica majčine dušice (ako ti netreba za lijek ne stavljaš) To odstoji 40 dana na suncu i onda se pretoči u flaše preko gaze da se makne ona sluz koja ostaje od oraha i to je to!
Nakon toga je na redu temeljita degustacija u dobrom društvu uz harmoniku i bačvu vina.
 
M

MOCO

Guest
sad nisam skužio, kad već sve natočite i spremite da stoji 40 dana dali se staklenka zatvori poklopcem da nema zraka ili kako?
 
H

Hrvach

Guest
Orasi, šećer,rakija i ostalo se stavi u veliku staklenku (ko od krastavaca 2,5l ili slično) i to se ostavi na suncu 40 dana. Nakon toga se pretoči, znači u flaše ide samo tekućina iz te staklenke i može se odmah pit. Makar je bolji čim duže stoji. Mi smo ove godine pili višnjevac iz 2004 g, svake godine radimo po istom receptu,ali je ovo bilo predobro. Najbolje bi bilo napraviti više toga i jednu litru zakopati ili spremiti u podrum i čuvati do nekih boljih vremena.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ovde kod nas masovno prave to čudo od oraha!
Jest lepo, ali i udara sa zakašnjenjem...
Budu uši kao od magarca, a noge kao od zmije...:lol:

Samo pažljivo konzumirati...jer, ima kasnije dejstvo, ali ubitačno!
pozzz joe!
Sretna vam, konzumacija orahovine:supz:
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Jest lepo, ali i udara sa zakašnjenjem...
:

ma nemoj:finga::finga::finga:

sad samo pjevam ko bi reko škoda da zanese,da nemogu tebi doć...:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers:


ps

zakaj na ovom forumu nema topic: C2H5OH
 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
sijen žito hladno mi je i rakiju pijem hop sa hop sa

AAAAAAAAAJAJAJJAJAJA JAJ što sam se jućer urokal videl sam 3 higwaya 66 i saturnove obrućine.
Mog jarana fura AAAAAA aaaA rakijica ljuta.Veli mali jebe se tebi a ja vozim al dobro nema murije idemo na pivu još jednu a to do jedne po ponoći bilo.Aman bolan
 
H

Hrvach

Guest
:mrgreen::mrgreen: Znam ja kakve su to muke. Glava ko balon, svaka vlas te boli ko da imaš čavle u glavi. I onda kaj je najgore kad dođeš doma pa dobiješ jezikovu juhu,a niko ne pita kakvu muku ti trpiš. Ali kaj se može takvi su običaji, treba se degustirati da bi se moglo drugome ponuditi i prodati, a ako ima puno toga treba i više degustirat. Kak se kaže red bull daje krila,a rakija pogon na sva 4. A bez 4x4 nema šanse da se izvučeš iz grabe ili jarka.:axe:
 
B

bosniahos

Guest
ima nas svakakvih baždara

Pravo govoriš<pišeš<.Danas mi se ne radi a nešto se mora pa ono i bi i nebi,Brao višnju i skidao grane s lipe pune cvjeta kad tako jadan podignem glavu i vidi jada.Ide moj jućerašnji drink partner nasmijan od uha do uha i odma raspali ćuj znaš nesem zel kljuće daj idemo f podrum nekaj popit.Nema ga metar i žilet al klo klo apetit mu ma popio bi Drinu hahaha.Nego taj liker od orasa što radiš ja bi isto,Nisam ti ja to dosad radil al dok sam kod jedne <svoje<Bosanke jednom probavo ona mi nešto naširoko to objašnjavala a ja ništa nisan upamtio,Spominjala zrna kafe, joj bolan ma imaš tu poooosla ma kaže cieli dan treba ubrat orasa u to doba ovo ono posuda široka da može se rukom miješat ma neznam šta sve ne.Daj ti meni oobjasni što je ona stavljala zrnca kafe i zašto se mora izmiksavat.To bih ja sa onim štapnim mikserom mogo valjdak,šta još.Nek se nađe kažu indijanci da će bit duga i hladna zima hahaha.:rolfer:
 
H

Hrvach

Guest
Ma jooj to kaj je ona objašnjavala, ako nemaš drugog posla onda možeš radit i cijeli dan,a ako ti se ne zaj... s tim onda si gotov za 15 min. Napravi sve kak sam reko i probaj,ako ti nešto fali iduće godine dodaj. Zrna kave su najviše radi arome. O ukusima se ne raspravlja jel svako ima svoj, makar kak se kaže "za dobru svinju nema lošeg napoja" tak da kaj god napraviš za silu bude dobro. Mi smo bili tak pijani da smo popili litru višnjevca koji je zakipio ,a da nismo skužili. Malo je imal mjehuriće ali to je bilo zakon. A nakon par sati muke na WC-u, dušu smo spustili u odvod.. Uglavnom, rijetko ko iz prve pogodi pravi recept, ja isto svake godine dodajem neke sastojke i isprobavam nove kombinacije za liker.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Ma jooj to kaj je ona objašnjavala, ako nemaš drugog posla onda možeš radit i cijeli dan,a ako ti se ne zaj... s tim onda si gotov za 15 min. Napravi sve kak sam reko i probaj,ako ti nešto fali iduće godine dodaj. Zrna kave su najviše radi arome. O ukusima se ne raspravlja jel svako ima svoj, makar kak se kaže "za dobru svinju nema lošeg napoja" tak da kaj god napraviš za silu bude dobro. Mi smo bili tak pijani da smo popili litru višnjevca koji je zakipio ,a da nismo skužili. Malo je imal mjehuriće ali to je bilo zakon. A nakon par sati muke na WC-u, dušu smo spustili u odvod.. Uglavnom, rijetko ko iz prve pogodi pravi recept, ja isto svake godine dodajem neke sastojke i isprobavam nove kombinacije za liker.


Ja sam umjesto šećera primjerice stavio med.
 
H

Hrvach

Guest
Ja sam u liker od mušmule stavio med sa saćem. Predobar okus je imao. Ona pelud sa saća daje baš neki specifični okus likeru.
 
B

bosniahos

Guest
Svašta ljudi stavljaju a misle da je ok.E pa nije da ste ćitali malo knjige i nešto vam kemija draža bila znali bi koji sve spojevi nastaju ako se alkohol miješa sa drugim smiljem i biljem i inim.Tako je moguće uz takvo uvjerenje <baš je dobro< da nastanu velike štete i trajni poremećaji u tijelu a baš je bilo dobro a nesam puno popil.Neki silnik je tako nuđal sve na koje bi naišal kombinacijom rakija plus thc u velika fora vau vau a kroz nekoliko dana na tv u emisiji o nauci se ta kombinacija uspoređivala sa već znanim otrovima protiv predatora a bilo je tim silnicima baš SUPER I COOOOOL.Zato ipak malo više prakse a ne samo rekla moja baba znam 100 posto ma ljeći ovo ono blablabla .
 
B

bosniahos

Guest
brošura rakije travaricei ljećenje biljem

Mene zanima jedino ta orahovaća jer je to sad doba za druge savjete pročitaj brošuru rakije travarice i knjigu ljećenje biljem u njoj ima dio i o rakijama ne likerima.Nedavno je u poljoprivrednom izašlo izdanje o ljekovitim travaricama a imaš i na netu u pdf formatu.Malo veće je to štivo DRMR.:shock::rolleyess:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam spremao orahovacu prije nekih tjedan dva . stavio 10 oraha unutra,750g secera,i rakije sam nalio skoro do vrha.
I sad to mijesam kad se sjetim. Stoji mi na prozoru gdje je sunce samo dopodne.
Gotovo isto sam napravio i sa visnjama.
I iz godine u godinu super na kraju budu okusi i svi rado piju. Ne dodajem nista unutra osim navedenoga.

Jedne sam godine radio i od drenka ali okus mi se nije svidao.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam spremao orahovacu prije nekih tjedan dva . stavio 10 oraha unutra,750g secera,i rakije sam nalio skoro do vrha.
I sad to mijesam kad se sjetim. Stoji mi na prozoru gdje je sunce samo dopodne.
Gotovo isto sam napravio i sa visnjama.
I iz godine u godinu super na kraju budu okusi i svi rado piju. Ne dodajem nista unutra osim navedenoga.

Jedne sam godine radio i od drenka ali okus mi se nije svidao.

Drenak mora biti potpuno zreo da ima pravi okus inače nije baš dobar.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Radi li ko liker od gunje?Ja sam ga ove godine prvi put radio i djeluje mi dosta dobro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh