• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I javi doživljaje! :) Jel sa dva ili 4 rotora?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,180
Ma ne pada mi na pamet kupovat kineze,pa makar bil i batičari
 
Posljednje uređivanje:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
928
Pa stalno pametuješ oko nečega a nemaš argumente. Reduktor natom tvom je comer kina isto kao i na geu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Roto malčer 150cm :(happy):
plačen 5700 kn + posebno kardan (Kardan-spoj Križevci)
Getriba je Made in China naravno (COMER)

Neznam sta ovdje kosta te novce,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,180
Več par ljudi na forumu je napisalo da je to smeće od malčera i da su se raspali u travici tak da...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,843
Dok mu ne istekne rok od 7 dana za povrat novca :D:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,036
Sa vrtnom kosilicom u šikaru hehe nešto će puknut sigurno pa ćeš onda i ti bit jedan od onih koji pričaju o lošoj kvaliteti hehe
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ja imam orginal comer italia, malcer cijeli takoder pa se opet raspal, i to u travici ko na golf terenu. Al vrtit ce se on ponovo :)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kad je u pitanju rucni rad svi su pravili "klasicni roto malcer",mislim pravio sam i ja davno ali nije ispo kako treba pa je otiso u staro zeljezo,strado reduktor a drugi nisam uspio naci,. e sad bi se ja uhvatio u kostac sa izradom pravog malcera sa lopaticama-cekicima sirine 160-180 cm,..nisam gledo ove originalne sto ne znaci da necu negdje otici da malo premjerim i kopiram nekog proizvodjaca,ali ovo su neke moje definicije materijala. Bocne nosive stranice od lima bar 10 mm, manji ne bi stavljo, gornja ploha-pokrov lim bar 8 mm(jer za tu debljinu ima masina da ga izmotam u blizini),cijev za rotor fi 150mm stijena 10mm,reduktor imam masivan sa odonosom 1:1 i obzirom da ima sa tri stane kronere automacki bi pravio malcer da moze biti i na prednju hidrauliku, sad mi je samo pitanje za bocne lezajeve da li da stavljam obicne ili samo udesive,sta je bolje,. osovina na rotoru za lezaj bi bila naj manje fi 50mm(a vjerovatno ce biti 60mm)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,843
Na takvim strojevima moraju biti samoudesivi lageri. Preporučil bi ti bačvaste.

No, upitna je isplativost samogradnje od nule.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj ima osovinu original na prodaju od talijanskog malčera sa puknutim krajem. Za novu je dao 1000€

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nisam precizno racuno koliko bi me kostalo samo materijal,ali ovako odokativnom metodom ako uzmem u obzit da se kod mene ne moze kupiti ista da nije polomljno i izraubano bez 1500€ mislim da bi se smio upistiti u takvu ekspediciju samo izrade,
 

Najnoviji postovi

Na vrh