• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Jedno pitanje vezano za malčere, da li je bolje uzeti malčer iste duljine s manjim brojem čekića ili malčer s većim brojem čekića?

Hvala

Složit ću se s kolegom @lijeskakc.

Osobno bih uzeo malčer s manje čekića koji su teži jer će izmaličarati deblji promjer biljke (naravno i jačina traktora ima veliku ulogu u tome). Recimo skraćeno ovako: više čekića - manja težina po čekiću, manje čekića, veća težina čekića i jači traktor.

Moj primjer: imao sam "Nova" malčer od 1,6m s 24 čekića (750g) i IMT539 ga je mogao tjerati. Sada imam "Tehnos" od 2,2m s (mislim) 22 čekića (1,3kg) i traktor od 85 KS ga tjera, ovaj IMT ga ne bi mogao niti podići.
 

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
26
Pa šta uradi?

Ja malčirao prošle godine jednoj baki malu zaraslu njivu(kupina,glog,zlatošipka). Pitam ja nju,"bako je li čista njiva,nema panjeva i smeća?" Kaže ona "je,sinko, je,samo se dugo nije radilo na njoj".
Nisam radio ni 15 minuta malčer povuče od madraca one čelične opruge. Rekoh divota.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Pa šta uradi?

Ja malčirao prošle godine jednoj baki malu zaraslu njivu(kupina,glog,zlatošipka). Pitam ja nju,"bako je li čista njiva,nema panjeva i smeća?" Kaže ona "je,sinko, je,samo se dugo nije radilo na njoj".
Nisam radio ni 15 minuta malčer povuče od madraca one čelične opruge. Rekoh divota.
tak sam i ja prošle godine. Malčiram jednu parcelu kad evo ti jednog "poletarca" i veli "joooj, jel bi mi mogli proći samo sim i tam i gotovi ste za par minuta" (ko da uvijek nije tak kad te netko traži :rolleyes:). Ajd, reko, kad sam već u blizini budem i njemu riješio. Dođem na tu parcelu, prvo kaj sam vidio je bunt žice za ogradu. Pitam ga kaj je to, veli on da to samo preskočim. Pitam ga jel to sve (jer se nije vidjelo od travurine koja je narasla). Veli on ma 100% je sve čisto. Krenem ja tak i nakon možda 5, 6 minuta malčiranja naletim na drugi bunt žice koja je bila polegnuta iobrasla travom. Malčiranje je bilo gotovo, a sljedeći dan sam morao malčer na viličar i otpetljavati jedno 3 sata kaj se zapetljalo oko rotora...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
I, jesi li mu naplatil i tri vure čišćenja?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Nema potrebe, to mi čisti valjak.
Samo cu jos zatvorit ovu rupu do valjka da mi ne baca masu na njega i na taj kutnik
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo i kod mene se krenulo... 2 ha.. Dosta za danas.

Pol sata sam prvo lupao po kardanu jer se nije dao izvući...
IMG_20240415_185730.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh