• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Na šlepanje upali.
Bez kuplunga ni neće jer je šalter ispod koji mora bit stisnut da zaverglam.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,942
A kak ti sad vrti dok si to sve zamjenil oko struje?
Jer daje bar znakove života ili samo vrti u "prazno"
Grijač imaš?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Vrti kao i prije..ispočetka živo,pa sporo..budem snimio sutra jer sam na poslu do 18h pa nisam doma;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kablove i kontakte veliš da si očistil?
Svejedno probaj premostiti još jednim (ako su slabiji može i duplim) kablovima sa akumulatora ali minus spajaj pod vijak koji drži anlaser za motor.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Promijenio sam nove kablove.
Nove stopice,vijak di je masa promjenjen M12,obrušeno ispod šarafa i stavljena nova podloška.
Probat ću tako kako si rekao sa minusom još pod vijkom od alnasera da budem 100% siguran da nije do mase.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Tam bude najbolja masa i najbliži spoj. Ako ima sklopku i ona može krasti.....
Čudno mi je to anlasanje koje se uspori nakon kratkog vremena, ko da se nekaj ugrijalo....

Kad riješiš broj okretaja tek onda napadaj elemente ubrizgavanja ;)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Znam da kad je bio slab akumulator,kad sam spojio klemama na auto,alnaser je vrtio koliko god sam htio.
Imao problema sa lajtungom goriva pa je vukao zrak,sad da moram odzračiti,nema šanse da bi tak veselo alnaser vrtio..
Imam i starter,ništa mu ne znači,kao da nije spojen..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Inače ja svojim mušterijama koje cijenim i za koje je poštenje neupitno zalemim sve spojeve gdje se može..pa i kleme.
Ovo je jedna od prije cca 8 god. Poklopac je čelik.vijci također..uz sve neodržavanje da nije zalemljena odavna bi bilo samo tk! tk!
 

Prilozi

  • 20231206_131005.jpg
    20231206_131005.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 24

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Spoji mu starter direktno na anlaser, a minus na šaraf s kojim je anlaser zašarafljen kak je i Muha rekao, nemoj spajati na akumulator, pa ćeš vidjet da li bolje vrti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Klema i baterija i spoj na njima su bitni, ali masa obično ide daleko od anlasera pa je tu usput još kojekakvih spojeva na dodir....
Zato je dobro dovesti ju, barem za probu, pod sam anlaser.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Rođo ti imaš prerano paljenje..što ,kako ,zašto u novom broju trakavice by poljoprivredni forum
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Kak to riješiti?nije pumpa ni taknuta.
Prije je bilo milina.Da nisam stavio drugi aku,nebi upalio nema šanse...
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Tak se je i moj blesiral . Skidaj dizne , ili vam je jednostavno pumpa oslabila pa vise dizne ne bacaju maglu . On dok pali malo zvati i bum . A isto je bilo ispočetka veselo vrti i poslije sve teze i teze .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hm...pera ,zupčanici,lanci,bregasta,klackalice..brtve.

Meni to tak izgleda na videu..ne mora da je to.Nemam kod sebe viska,xd

Ja bi skinuo poklopac..provjerio ventile,klackalice,otvaranje ,zatvaranje.Ako je to Ok navalio bi na razvod ili prvo mjerio kopresiju...Kad bi dize bile vani s njima na test .tako tim redom.

Da li on tako " frflja " riče klikce i kad se zagrjje?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Mogu snimiti u radu pa probaj procijeniti "frfljanje"..
Na koliko dizne trebaju biti Bar-a?
 

Najnoviji postovi

Na vrh