• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3090

tomy

Novi član
Tu od
2 Lip 2018
Poruka
5
Pozdrav
Zanima me da li ima tko kakvo iskustvo o MF 3090 1987god. 110ks.
Kakvi su traktori, koje su im mane, se isplati uzimati za kojih 11k€?
Zahvaljujem na pomoći.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako je ispravan vrijedi te pare.
Mane su im uglavnom vezane sa strujom i neodržavanjem.
Dolaskom hladnijih dana ostaju bez kočnica i kvačila,uglavnom.
Neadekvatno ulje i filter hidraulike dovode do većih havarija vezanih uz mjenjač.
Ako ne svijetle nikakve lampice na tabli,upregnite ga i ako prednja vuća,kardan,prednja vuća i špera rade,onda je ok kupnja.
Glatko mora mjenjač ušaltati u brzine,kada je hladno ulje hoće pružati veći otpor.
 

tomy

Novi član
Tu od
2 Lip 2018
Poruka
5
Pozdrav ekipa
Kupio sam nedavno mf 3090 i stajao je kojih tjedan dana. I sad sad ne zeli upaliti. Ima kontakta i okrene se kljuc traktor ne vergla ni nista. Na kompu na desnom stubu piše Err.1
Ako tko zna šta bi bio problem ili moram majstora zvati.
Hvala na pomoći
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Slab akumulator?ako nije možda je do alnasera..za početak provjeri napon?pa idemo dalje...
 

Massey

Novi član
Tu od
9 Ožu 2022
Poruka
3
Pozdrav,prije par dana kupio sam massey ferguson 3090,87god.
Ne radi mi kompjuter onaj sa desne strane jedna lampica samo svijetli,evo i slika
 

Prilozi

  • 20220309_112137.jpg
    20220309_112137.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 32
Posljednje uređivanje:

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Pozdrav, imam problem sa mf 3090 mjenjac je 16x16, kada ga prebacim u spore neda mi birati sve brzine vec mogu samo sa mjenjacem napred nazad. Kada je u brzim sve se super salta. Da li je tko imao takav problem? Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Nisam imao takav problem,ali prvo otvoriti sa strane pa vidjeti da li se šta vidi,možda nešto sprečava ubacivanje u brzinu a da je vidljivo..
Zec/kornjača lampice prebacuje normalno?
To se dogodilo samo od sebe,ili je nešto prethodilo tome?zvukova nema nekih novih kojih nije bilo?
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Zec/kornjaca prebacuje normalno, nema nikakvih zvukova. Sve je radilo normalno do prije par dana. Budem kad uhvatim vremena otvorio sa strane pa provjeril.
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Pozdrav, traktor mi izgubi pritisak goriva, ac pumpa je nova. Zanima me da li ac pumpa mora biti tvrda kada se napumpa gorivo, jel meni je pumpa tvrda samo kada je odsarafljen saraf za odzracivanje cim ga stegnem ona postane mekana.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Meni nakon par pumpanja kao da nema otpora..pa sve radi normalno.
Kak znaš da gubi pritisak?
Da li ga nemožeš upaliti?ili ga upališ pa se gasi,ili nešto treće?
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Muci me paljenje, upali ali treba dosta verglati da navuce gorivo.
Grijac je ispravan, ali nema plamena kao da nema goriva do njega. Lajtung od filtera do grijaca propuhan nije zacepljen.


IMG_9375.jpeg Da li je ovo oznaceno mozda nepovratni ventil?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Tu bi trebao biti ulaz goriva,unutra imaš mikro filter,2 federa,valjčić(barem je tako na 4 cilindara modelu)..ako je filter zamazan,traktor nema snage..
Ja sam mijenjao crijevo od rezervoara do ac pumpe jer je bilo u lošem stanjuni vukao je zrak...
Mogu i dizne biti loše,ali prvo sve lajtunge provjeri.
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Ulaz goriva mi je sa gornje strane, tamo je mikrofilter i federi. Svakako cu jos jednom sve lajtunge provjerit. Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Onda je ovo zaokruženo povrat goriva..da li je nepovratni ventil,to bome neznam.
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
34
Nisam ni ja siguran, ali na internetu gledam taj dio ima kuglicu unutra, a u mojem nema. IMG_9377.jpeg 371fa994-bd27-4a67-9114-a0f8c646e06c.jpeg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako je do sada bez toga radilo,onda nebi trebalo imati veze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh