• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

instalater

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
13

Prilozi

  • IMG_20220208_192409.jpg
    IMG_20220208_192409.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20220208_192427.jpg
    IMG_20220208_192427.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20220208_192448.jpg
    IMG_20220208_192448.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20220208_192520.jpg
    IMG_20220208_192520.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
I to izgleda ok, probaj samo novu oprugu staviti jer ocito je ova umorna.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Kanđa je na zadnjem mjestu da se podere (kod ove freze), opruga isto tako. Da je opruga puknuta, onda bi se to osjetilo kod kod uključivanja i izključivanja. Problem bi mogao biti u vanjskom dijelu ukapčalice (stavi slike). Ili u opruzi (zatezaču ) lanca.
Zatezač lanca Honda F400
 

instalater

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
13
Ukapčalicu sam slikao na 12 str. Sad je rastavljena i slikao sam, neda mi se sašstavljati ju. Znači može biti još par toga. Prošle godine mi je čovjek rekao da je unutra previše masti pa možda zbog toga ta kanđa iskače. Hvala na pomoći. Naručiti ću oprugu u agrohonor u Osijeku pa ću vidjeti. Neću dalje ići rastavljati. Promijenjen je remen, fergazer očišćen a ti si mi rekao da problem riješiš stegom pa ću i ja ako nije feder.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Da, može biti i zbog puno masti da izbaciva.
Tu treba samo masti na utore po kojima šeta vanjski dio, i malo po kanđi i tanko po zubima. Nema tu velikog trenja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Zbog masti sigurno ne izbacuje. Zašto, zato jer kanđa uzubi jedna u drugu i to okomito jedna strana naspram druge.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Prvo paljenje samo s gasom do kraja , bez čoka i filter zraka moram skinuti.
Jedino tako upali.
Drugacije nece.
Filter zraka je cist i ulje je propisno natoceno u njega.
Poslje pali normalno i radi normalno.
Jedino kod dodavanja gasa opet malo kao zastane i prima gas prvi puta s odgodom.
Karburator japanac i čist.
Svjecica nova, a isto je i sa starom.
Sto bi moglo biti ?
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
B4H NGK je nova , a stara je Bosna F70 (ili tako nesto nisam siguran za broj od Bosne )
Jeli to dobro ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Prvo paljenje samo s gasom do kraja , bez čoka i filter zraka moram skinuti.
Jedino tako upali.
Drugacije nece.
Filter zraka je cist i ulje je propisno natoceno u njega.
Poslje pali normalno i radi normalno.
Jedino kod dodavanja gasa opet malo kao zastane i prima gas prvi puta s odgodom.
Karburator japanac i čist.
Svjecica nova, a isto je i sa starom.
Sto bi moglo biti ?
Kakve je boje dim iz auspuha kad radi, dali troši ulje?
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
20220209_200729.jpg to su iste svjecice.
Sto dalje, do svjecice nije ?

Kakve je boje dim iz auspuha kad radi, dali troši ulje?
Dima nema, ne vidi se, kao da ne radi, razlike nema.
Ulja zanemarivo, mrvicu potroši.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Da, to je onda nešta sa karburatorom, bez obzira što je čist.
A čašica ona na pipi da nije možda prljava i da se nije možda kondenzirala voda u njoj. Dali je ona kad čiščena?
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Nisam časicu cistio, ali je cista, nema taloga unutra.
Sutra cu je rastaviti to nije teško.
Probao sam štelati karburator ali uvjek isto.Da je dizna loša puno bi trošio ili nemirno radio.
Ovako sve radi, samo to prvo paljenje ubija, moram filter skinuti i full gas i jedino tako upali.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ne pratiš se baš! Najprije je karb. čist? Pa kaže nisam ga čistio? Pa dalje nabraja razloge koji nisu uzrok, a to on zna da nisu uzrok (na temelju telepatije). 😩
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Ja ne pratim ???
Karburator je čist, nisam čistio ovu prozirnu čašicu gdje se gorivo otvara jer se na oko vidi da je čista.
Ti se nisi makao od svječice !
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Brgud ti ne misli nista lose,jedino ako nisi cistio spolja a unutra...inace prvo paljenje kad ne ide naj cesce ne dobija gorivo,kad ima goriva odma upali a ako nesto ne stima ne radi lepo i ujednaceno.I Drazen te dobro savetuje koliko puta mi dlaka pravila problem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Opiši malo kako si štelao karburator, koji je postupak pokušaja štelanja karburatora?
 

instalater

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
13
Javljam sa kašnjenjem mjesec dana stanje freze koja se teško ukapčala i brzo izbacivala. Otvorio sam dio koji ukapča sa federom, kanđom i još nekim dijelovima i htio sam zamijeniti feder ali ga nije bilo za kupiti. Rastegnuo sam postojeći , vratio natrag i išao frezati. Radila je bez problema. Hvala na savjetima i sretan Uskrs!
 

Najnoviji postovi

Na vrh