• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator MTD T380M

frezonja

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
2
Navedeni kultivator je proveo u šupi nekoliko zima i ne mogu ga upaliti.
Prije spemanja radio da potroši sve gorivo i sam se ugasi i omotan motor
najlonom da ne bude na vlazi.
Promjenjena svječica i baca iskru, ima kompresiju tj. kada gurnem krpu u rupu za svječicu
i povučem uže uredno je izbaci van.

Kada ulijem gorivo u rupu ispod filtera za zrak upali iz druge i ugasi se za 1 sekundu.
Kao da ga nešto guši. Karburator sam skinuo i očistio koliko sam mogao, ali diznu ne mogu
odvrnuti pa sam je samo ispuhao.

Ako je netko imao sličan problem ili ima kakvu sugestiju slobodno pišite.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Prva greška je kaj je potrošil gorivo iz karburatora i sad ga je to poštopalo jer je bil na suho. Zato se i diza zarasla za tijelo.
A druga kaj si ga omatal u celofan jer se pod njim bolje ukiselil nego da je bil na zraku.
Karburator probaj dati nekome da ga očisti u ultrazvučnoj kadici da odštopa kanale koji su očito počepljeni.
Nekad, kad nismo ni čuli za kadicu kuhali smo karburatore u mineralnoj vodi, nekad je pomoglo, a ponekad je trebalo dodati kakvu kiselinu.... kaj ti nebi savjetoval da nebi bilo upropastil si mi frgič.... Možeš staviti sode bikarbone ili octa ali nemoj dugo ni u tome pacati.
Imaš danas za kupiti i sprejeva a kolko oni pomažu ja nemam pojma jer nemam iskustva sa njima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Iako si ga pustio da potroši svo gorivo iz šalice karburatora ,on to nije potrošio, ustvari nije potrošio sve. Uvijek malo goriva ostane u šalici karburatora. Tako da je sasvim svejedno što si naparavio i isto bi bilo da je šalica karburatora bila puna. Jer za nekoliko godina zima - ljeto - zima - ljeto, gorivo bi ishlapilo iz šalice. I još si ga konzervirao u parnu kupelj. Sad kad ga budeš osposobio i ako ga ne namjeravaš koristiti cijelu zimu ili nekih 5 - 6 miseci, otpusti donju diznu i isprazni šalicu karburatora i da za vrijeme ne korištenja kardurator bude suh bez goriva i bez vlage. Naravno nemoj ga konzervirati vlagom i kondezacijom. Šalicu karburatora možeš navlažiti uljem da ne ruzini jer je od običnog lamrina.
Kako je vremenom to malo goriva (koje je ostalo u šalici) gorivo je hlapilo a vlaga se je kondezirala tako ga gorivo je nestalo a nastala je ruzina i oksidirao centralni dio tijela karburatora zajedno sa diznom. :(
 

frezonja

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
2
Hvala na savjetima, kupit ću čistač za karburatore u spreju u autodijelovima pa ću probat tako.
Šupa mi je od lima pa sam ga želio nekako zaštititi od vlage, u servisu za motorke su nam rekli da gorivo ne smije ostati u motorci preko zime.
Time sam se vodio prilikom BALZAMIRANJA kultivatora.
Čašica nije hrđava niti karburator
 

Najnoviji postovi

Na vrh