• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad se hladi 10-20 minuta onda teško pali ? - a kako pali drugi dan tj. kad se hladi 12 sati?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Pitanje o 051,
zanima me koliko bi mogel za nju dobiti, ali pila nije potpuno ispravna.
Znači pila upali i na početku super radi, ali se nakon 10min samo ugasi i neče više upaliti sve dok se ne ohladi.
Bila je na popravku i promjenjeno je kučiše i opet ne dela, prije tog popravaka se isto tak gasila ali je nakon što se ugasila iz nje nekoliko minuta nešto pucketalo i dimilo se. Sada više ne pucketa, ali se gasi :(sweat):. Mislim da više nema smisla popravljat pa me zanima koliko bi mogel dobiti za nju u takvom stanju. Več sam za njene popravke dal tolilko novaca da sam mogel kupiti neku manju novu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da u ducanu nemaju nove nego bi ju trebal ostavit u stihlovom servisu i oni rješe.

Jer nakon 8 godina oni navode više nisu duzni imat i prodavat orginalne rezervne djelove.
 

isoldo

Novi član
Tu od
10 Kol 2015
Poruka
4
Lijep pozdrav. Imam malu motorku stihl ms180c, za čišćenje voćaka i tako toga...
Kad ju upalim, ona ne miruje u leru već vrti i to dosta. Zvuk joj je lijep, ali se dosta lanac vrti. Kako se ne razumijem u pile i trimere, molim vas za pomoć. Jel problem u loše naštelanom gasu pri zadnjem servisu ili nešto drugo?
pri punom gasu radi sasvim lijepo, ali je kako sam rekao, problem s radom u leru.
 

isoldo

Novi član
Tu od
10 Kol 2015
Poruka
4
Puno hvala na pomoći. ako se sam upuštam u to, mogu li kakve velike štete napravit na motorki ako krivo podesim?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Tu ne možeš nešto puno pogriješiti, samo nemoj pretjerivati sa odvrtanjem/zavrtanjem ako ne ide lako da nešto ne pokriviš. Najlakše je da skineš poklopac pa ćeš vidjeti sve šta treba.
Probaš u minus četvrt kruga ili pola, sumnjam da će trebati više.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo nakon dva-tri tjedna traženja i ja kupil motorku, odluka je pala na stihl 041av. Nadam se da nisam nikaj fulal sa kupovinom i da bu barem jedno vreme poslužila. plačena 700kn, ima novi stihl mač i lanac.
6e746029ca401f3b79c4214551dd1c0d.jpg

c1fc59df641ebe7b5e1d47717860dd3e.jpg

3140c76be4bc5bc73093b0f712c97acd.jpg

Jel ima kaj posebnoga kaj bi trebalo pripaziti na njoj, koliko ima to konja i kakvu mešavinu raditi za nju? Imam husqvarna ulje za mešavinu pa me zanima dali je dobro za nju i u kojem omjeru mješati?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nek te dugo sluzi i da budes zadovoljan s njom radi joj mijesavinu oko 4% bolje da je malo jaca!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Thx Bučo, znam da stare trebaju malo jaču mješavinu, ali me zanima dali bu joj huski ulje dobro ili moram kupiti baš stihl ulje za mješavine?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Biti će joj dobro husk ulje može ona i na motorno 4% ona je iz vremena kad nije bilo drugo samo motorno ulje .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
jel ima ona 5ks kak piše po internetu i kaj su joj boljke ako netko zna?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
70-tih godina pila koju su jako šumarci hvalil nema neke boljke (velike) hoče zalijati svjećicu jel radi na bogatoj smjesi največa boljka su joj godine pa je teže nači rezervne dijelove . Za ks neznam ali teško ju zadaviti .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači treba ju sam terati na ful gasu kaj stigne skuriti svoga benzina! :) Sad je gore mač 40 cm, namjeravam nabaviti još jednoga 45 ili čak 50cm, mislim da to nebi smelo praviti probleme, ili?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod moje je problem ako joj odmah cim se javi ne vratis cok onda ju zalije i moram rijesit sarafe od finog stelanja inace ok motorka da si prije ju uzeo ja bi ti prodo jeftino dijelove za nju bilo je 3 raskopane u kutiji osto jos samo klip s radilicom:eek:::eek::
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je negdje iz ranih 70tih, ima 3.7ks, i dobro podnosi i duzi mac za tu snagu, al je poprilicno spora. Situacija s dijelovima je dosta losa, al njuskalo je puno rabljenih dijelova. Mane su joj vibracije koje s godinama dovode do otpustanja vijaka na fergazeru, i to je jedina stvar koja moze ubiti tu pilu. Druga stvar je brtva pumpe ulja i mali semering na puzu pumpe(ima 3 semeringa na radilici).
E, da tuba loctitea nek bude u blizini, jer su navoji sigurno skrhani pa bi moglo biti gubljenja dijelova, no to je mana svim starim pilama koje koriste strojni navoj.
A kaj se ulja tice ide ona bez problema i na 2% mjesavinu.

OT: ne postoji pila sa ljepsim ler gasom.:icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh