• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
Evo mojih fotki dole.

Što se tiče tega, još nisam zainteresovan mada još ima vremena do isteka roka za prodaju. 33 evra nije baš mala lova, a nisam siguran da bi dimenzijom tega lepo i skriveno smestio ispod zelenog lima-pokrivača, a niti bi rešio problem sa gomilanjem trave na jednom kraju kose.
 

Prilozi

  • DSCN9723.jpg
    DSCN9723.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 96
  • DSCN9722.jpg
    DSCN9722.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 74
  • DSCN9721.jpg
    DSCN9721.jpg
    75 KB · Pregleda: 79

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
A bog ti dao što će ti ova blokada uključenja.

Izvini, ali moram ti reći da si tvrdoglav i ovo nije neka trava da bi pravila bilo kakav problem u kosevini. Jest visoka ali nije nešto gusta.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
Ne razumem (kužim) ove reči:

"A bog ti dao što će ti ova blokada uključenja."

Drugo, u pravu si. Snimio sam deo voćnjaka gde raste najviša trava, ali ima i drugi deo voćnjaka gde je obrasla mnoštvom kupinjaka i raznoraznih travurina i tu se prilikom košenja dolazi usled vuče MTK do okretanja (vrtenja) trave i skupi se u krug u proširivaču između MTK i točka.

U međuvremenu sam rastavio strižnu kosilicu, očistio od prljavštine, rđe,....., ispravio kako gde noževe i na kraju podesio tako da razmak između pokretne kosilice (ona koja ide levo-desno) i nepokretne bude najmanji mogući, i sad malo bolje kosi nego ranije, ali sa malo češće povremenim nakupljanjem trave na kosilici uz jači gas pri sporohodnom rikvercu i najvećem broju obrtaja kardana i sa većim prečnikom točkova.

Treće, naravno da će mi teg trebati, ali je problem što se taj teg prodaje u drugoj državi, pa je rizik kupiti ga, a da ne znaš da li odgovara razmak "U" pričvršćivača u odnosu na prečnik moje IMT strižne kosilice. Skupo mi je da pitam telefonskim putem, a plus čak i da odgovara postavlja se pitanje kompletne cene za naplatu teškog tega od oko 20 do 30 kg poštarinom iz jedne države u drugu i plus carina tako da na kraju nije za mene cena od "samo" 33 evra.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Zapinji ti kao bik da malo skrenes.
A prosvijetli me zašto bi trebala biti uključena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad treba skrenuti onda se isključi ..uglavnom dok je uključena nemaš toliko udarce na ruke kod svakoe rupe , održavati pravac itd..
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
Aha, mislio si na blokiranje diferencijala pogonskih točkova?!

A otkud ideja da sam kosio sa blokiranim diferencijalom pogonskih točkova?!

Taman posla da sam kosio sa blokiranim diferencijalom točkova inače kako bih mogao pratiti i usmeravati pravac košenja sa MTK krivudavi trag između pokošene i nepokošene trave kako bih što manje imao zastoj sa MTK zbog gomilanja trave na kosi?!

Zar si prema mojim fotkama zaključio da mi je blokiran diferencijal točkova?

Koliko vidim na fotki, diferencijal točkova nije bio blokiran!

Blokiranje diferencijala pogonskih točkova se koristi samo u slučajevima kad jedan od točkova počne da šlajfuje u mestu tj. ne može da ide napred, a dešavalo mi se mnogo puta da se tokom košnje sam od sebe uključi blokada diferencijala tj. pomerila se ručica sama od sebe ka blokadi diferencijala. To me je do pre godinu ili dve dana toliko iznerviralo tako da sam ga kanapom zavezao sa ovim crvenim upravljačem MTK.......
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
Obojica grešite. :D:

NIJE ručica u položaju za blokiranje diferencijala. :(shake):

Sinoć sam proverio na MTK položaj ručice diferencijala da bih bio 100% siguran i u pravu sam.

Ako je stvarno blokiran diferencijal kako tvrdite, kako sam ga onda inače jednostavno samo zavezao kanapom na najbliži crveni upravljač kao na slici što vidite kako bih lakše okretao MTK?

NAPOMENA:

Obojica ste u pravu.

Kad sam imao onu prvobitnu neokretljivu ručku, položaj ručice za blokiranje diferencijala je bio u tom položaju to što ste videli na mojoj fotki, ali je majstor za te SS mašine zamenio prvobitni sa sadašnjim okretljivim upravljačem prvenstveno zbog potrebe za košenjem, i stvarno ne znam šta je sve majstor isčeprkao u menjačkoj kutiji tako da je sad blokiranje diferencijala suprotnog položaja ručice od prvobitnog.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ima Puknuti praf, lakše je pod šperom držati pravac dok se kosi.
Tak ja kosim s Maestralom.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ni ja ne kužim, ali mi se čini da "praf" znači (pravo, imaš pravo, u pravu si, tako je) a "šper" znači (blokađo, blokada obadva pogonska kotača).:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije šper, nego je špera, a Brgud ima praf :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Meni imena ili nadimci uvijek počinju Velikim slovom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Da, samo što to nije ni ime ni nadimak, nego je to sinonim, nick (ili bolje rečeno virtualni nadimak). Trebali bi se pisati onako kako ih je sam autor zamislio i dizajnirao. Jer to je na neki način (virtualni nick, prepoznatljiv naziv forumaša). Znači tu ne ti trebalo ništa mijenjati, bez obzira što ta riječ znači u svojoj osnovi.:icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Iza nadimka (nick-a) je uvijek osoba i onda je to njezino ime, a imena se pišu velikim početnim slovima.
Bar su me tak davno učili u školi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Je osoba, ali to nije njezino ime (nego je to nick) kojim se ta osoba predstavila na forumu. Moglo bi se reći da je nick autorsko pravo svakog forumaša (zaštitni znak, identifikacijski znak) pa samim tim nitko nema pravo to mijenjati. Neću više o tome, nije tema ! :8):
 

ljakse

Novi član
Tu od
13 Ruj 2016
Poruka
7
Pozdrav svima i pomažite ako znate.

Na labinu 14 ks koristim striznu kosu IMT i problem koji se pojavio je sljedeci: koljenasto vratilo dobije hod gore dolje umjesto lijevo desno. i kada vratim u normalu nakon dva otkosa ponovo se javlja isti problem.

Nadam se da neko ima predstavu zašto se ovo dešava. Unaprijed hvala!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Potrošili su se elementi koji taj dio drže u svom položaju, ili se otpustio vijak koji to sve drži na okupu. Vjerojatno je tu ležaj ili piksla koji su se potrošili. I zato iskače iz svog položaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh