• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muta + Rotokos 100

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
attachment.php


Moram priznat ljepo izgleda, tak u redovima izgleda koseno strojem a ne "skakavcem".....

Nisam pratio temu, kolko te ispala kosa, i na koliko okr. radi (onak cca)?
Moze li neki video? bilo bi odlicno....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kosa je nova 680-700e , prihvat sam ja sebi napravio , generalka motora je 230e , polovan motor bez klipa u sebi 100e , mjenjač i taj srednji dio sam ja već imao
Uglavnom izašlo je malo više nego sam očekivao

Video ? Možda nekada ako se poklope kockice da me neko ima čime snimiti pošto ja nemam kameru sa video snimke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo danas konkretan rad sa ovom mojom mini kombinacijom , skoro cijeli dan sam drndao sa njom i ne smijem vam reći koliko sam goriva potrošio
Sve prednosti i mane su izašle na vidjelo , od nedostataka moram napomenuti to što nemam graničnike zakredanja kose u odnosu na MTK i onda na velikim bočnim nagibima dolazi opasnost od prevrtanja MTKa , pričam o velikim bočnim nagibima
Takodje na tim velikim bočnim nagibima prilično je teško održati pravac kretanja jer je kosačica na diskovima koji su na ležajevima u uvijek teži da ide tamo kuda joj je lakše , znači nadole

Na relaziji uz brdo - niz brdo neam nikakvih problema , može da ide uz ekstremno veliki nagib

Drugi manji nedostatak je to što mi se lamela čini na granici snage , možda bi trebalo pojačati intenzitet opruge na korpi

Rad , rukovanje ,okretanje , to je kao u priči , nema stajanja , nema štopanja , samo gas i naprijed
Da ne bude sve bajno naišao sam i na travu koju nisam uspio pokositi sa njom , znači livada koja je jako rodna i nije košena nikako ove sezone , nju nisam mogao kositi jer sam se bojao za lemelu pošto je kako već rekoh na granici snage za ovaj motor , ima previše travne mase i teško prolazi kroz ''prozor'' kosačice te stvara veliko opterećenje

Brzina kretanja je idealna , sa benzincem mi je bila prebrza trčao sam za njom kao lovačka džukela , sada je već malo opuštenije
Da ne napominjem stabilan i pouzdan rad motora što sa benzincem je bila nemoguća misija , uvijek neki dječiji problemi
Takođe okretanje na krajevima , veoma lako baš zbog onih tanjira na kojima kosačica ''pliva'' , Nema potrebe da se kosačica ikako diže od zemlje što je o odnosu na strižnu veliki preporod


Da sumiram , ja sam super zadovoljan , to je ono na šta sam išao iz starta i nisam iznevejeren dobijenim
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Takvi posti su pravi iz kojih se može realno izčitat iskustvo doma urađenih i u vlastitoj praksi sprobanih pomagala.:icon_super:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Uz ovakve dojmove, cini mi se da se neces oprastat od nje duze vrijeme.... :icon_e_biggrin:
Je nemas "stucne" prosirivace za kotace?
prosirivaci_V.jpg
ovakvo nesto, puno bi pomoglo na velikim nagibima. Naravno ne sire od kose. Ja imam od 25cm s svake strane i nema bojazi od prevrtanja, do neke granice naravno...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mogu ja napraviti takve proširivače bez problema ali se bojim da neću dobiti puno teže okretanje na krajevima , uzmi u obzir da muta nema diferencijala nego su točkovi na jednoj osovini
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Meni su isto na jednoj osovini malo je teze ali ide, ako se prekrene veca je steta od malo umora misica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
... ali vjerovatno malo manje jer bi točkovi imali ravnomjerniju težinu , meni je problem na strani jer donji točak primi previše tereta a gornji se rastereti i odmah gubim pravac jer gornji točak prokliza prema naprijed
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se to riješava proširenjem ne bi izmislili one ježe široke pola metra koji se navlače na gumene kotače
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znam ali to na mojoj parceli sa milion okretanja i nepristupačnih ćoškova nebi funkcionisao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo nađi način da donji kotač vrtiš 30% više , ili ako ne možeš izračunati ugradi hidrostatiku ..bla,bal,bla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jedino da nabavim još jednu kosačicu pa da jedna ima veći desni a druga veći lijevi točak :8):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi razmisljal nabavit utege u svaku felgu po 25-30kg,ja kad ih stavim na hondu zaljepi se za zemlju u nagibima,aupravljivost je jos i bolja,jer nema zabacivanja i proklizavanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma ne , pričekaj još koju godinu pa ti bude sinek rekel tata koji si konj da se mučiš po tom brijegu .
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
A da na ljevu stranu stavis manji kotac... kad se jedan kotac odvoji od zemlje (podloge) drugi se zabacuje tako da opet siljci nebi rijesili problem, a sa pola metra siljaka bi te htio vidjet kak bi skrenuo kad su kotaci spojeni na jednu osovinu (nema diff..)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Lako je na hondi kad ima spojke. Mislim da Imt 507 ima eksterne spojke, samo to ja nisam vidio u zivo:icon_rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Željezni kotači bi uvelike pomogli u košnji na strmini, plus još utezi na njima. Naravno da to onda otežava okretanje jer je pogonska osovina blokirana (nema difa.). E sad što je bitnije, lakše kositi na strmini ili teže okretati. Sa željeznim kotačima naravno da je teže okrtetati ali je lakše održavati pravac na kosini (a to se tu pokazalo kao najproblematičnije). Što se tiče lakšeg okretanja pokosi se najprije malo širi prostor za okretanje (da se može napravit veći krug), ili jednostavno napraviti polukrug i stisnuti kvačilo i malo nazad i opet si u pravcu za drugi otkos. Evo kako bi trebali izgledati željezni kotači. Unutarnji opseg kotača veći od vanjskog i poprečno (mogu biti ukoso) zubi. To sam vidio kad koslice Rapid sa željeznim kotačima. Mala primitivna skica. :^):

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tu vjerojatno špera ništa ne pomaže nego baš suprotno , bolje bi bilo da je nema , nažalost osuđen si na muku
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XNXQtUF3eT4[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hLKhj48Gg7k[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dIhFYDFfEoU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh