• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da mi recite kak izgledaaju oni peraci, kaj sami peru muzne kante, muzne gume i to?
Jel ima to kakve koristi, imamo nekih problema sa mo, pa me zanima jel to sto bolje opere kantu, nego ovako bez toga..

Perači ti rade na podtlak kao i kanta uvlače vodu iz kante i u njima je plovak koji se diže i zatvori zrak pa plovak sa uvučenom vodom pada dole i tak stalno znači uvlaće i vračaju vodu pomažu jer jednu vodu vuku gore dole .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kao valjak na gornjem poklopcu cijev za podtlak dolje 4 cijevi na koje se spaja crijevo od čašice i tak gura kroz čašicu i dude vodu nutra van .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Vidim da imaš problem sa m.o., jesi li mjenjao sisne gume i crijevo kroz koje ide mlijeko?

Sisne gume su stavljene nove prije ovog problema sa m.o., a crijevo sam jucer stavio novo, jer od jucer su nam dozvolili nazad nositi..

Sad budemo vidjeli kako bude, ali ako nam jos jednom zabrane, odu krave..

A sto se tice ovog peraca mozda bi bilo dobro to nabaviti, cul sam da to dosta temeljitije opere, nego sa cetkama i rucno..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemre to nikak temeljitije oprati od četke, ručno sa četkom najbolje skidaš masnoću i prljavštinu, ali za to treba muzilicu u djelove rastaviti.
Ja 2-3 puta mjesečno rastepem sve na stol i zatim perem svaki dio, prvo u lužnatoj otopini, a drugi puta klor i nema majci, a svakodnevno se prepusti malo klora sa vručom vodom da se ispere nakon mužnje.

I još jedna stvar, muzilica nakon pranja treba ostati otvorena i najbolje je da svaki dio visi negdje i da se ocjedi i osuši. Naravno u nekoj zatvorenoj prostoriji, ne na dvorištu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Ja sam sebi napravio prostoriju gdje se pere to od mlijeka. Prije nego se ide musti uvjek se sve još malo propere.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA jel ti pereš muzilicu ili kante ako je muzilica na zidu zakaj nju prati ??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja (žena) pere kante sa peračom nakon mužnje ujutro kiselina navećer lužina i netreba ih četkati uvijek su čiste bez imalo bijelog taloga sisne gume su silikonske kad ih mijenjam izgledaju kao da su tek kupljene . Jedino ako se prevrne kanta onda isperem cijevi do muzilice uljem zalijem pumpu i pustim da to izbaca van . Kante su daleko čišće nego dok nije bilo perača .
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Nema te cetke ni peraca za kante ako se nakon gotove muznje ne opere muzna oprema tj kanta! Cetkanjem unistavate muzne gume zato je definitivno najbolje pranje pomocu peraca uz dodatak deterdenta za pranje i/ili kiseline ,luzine za pranje muzne opreme! Ko nije probao nezna koliko bi si olaksao posao sa peracem!
Ali opet napominjem nakon gotove muznje odmah prati opremu i tako ste 100% sigurni da je sve cisto i spremno za sljedecu muznju!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Jel netko zna gdje bi bilo za kupiti onih bijelih pvc kanti za mlijeko sa sirokim crvenim poklopcima?
Trebale bi mi barem dvije po 10 l..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Nema nitko? U dva veca grada sam prosel sve poljop ducane i neke ducane s plastikom i kante za mlijeko nema ni u snu..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Ovakvo nesto..


Mtd, ovakvu kakva je tvoja sam nasao ali je jako nezgodna za pranje, a ovo sto je puknuti stavio, takve imam..
Posudio sam od neke zene koji vise nemaju krave, ovakve 10 l kakvu je puknuti stavio od 5 l..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Najbolje ti je uzet od nekog ko se presto bavit mljekarstvom aluminijsku,a da je u nekom urednom stanju... najjednostavnija za odrzavanje i higijenski najprihvatljivija... ove raznorazne plasticne mi se nikako ne doimaju,a i iskustva s njima mi bas nisu za pohvalu...mislim ako imas od koga u svom okruzenju tako sta nac ?
Imas na njuskalo od 30-40l original od inoxa s poklopcem ,nova za 450kn,ako ti nije prevelika?
 

Najnoviji postovi

Na vrh