• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Natjecanja u oranju / natjecenja oraca

B

Bobo

Guest
Ovdje imas sve informacije, gdje, sto, kako i kada...

Obrisan neispravan link.
 
B

bojance

Guest
Na takmicenju u oranju sledeci su rezultati
Preko 200 KW
Fendt 936..........................sa 7 plužnih tela......................izorao 79.4ha/24h
Claas Xerion 3300................sa 7 plužnih tela......................izorao 51.25ha/24h
Massey Ferguson 8480.........sa 6 plužnih tela......................izorao 55.49ha/24h
Od 150-200 KW
Claas Axion 830...................sa 5 plužnih tela.....................izorao51,15ha/24h
Massey Ferguson 6499..........sa 5 plužnih tela....................izorao 49.19 ha/24h
Same Iron 200.....................sa 5 plužnih tela....................izorao 43,52ha/24h
Do 100 KW
Claas Ares 657.....................sa 4 plužna tela....................izorao37.34ha/24h
Deutz-Fahr Agrotron 130........sa 4 plužna tela...................izorao 33,3 ha/24h
Same Rubin..........................sa 4 plužna tela...................izorao 27,9 ha/24h


Fendt je FENDT!!
 
B

Bobo

Guest
Heh, ali ja ne vidim fendta nigdje u ostalim kategorijama, tako da je malo rano da se veselis ;)

A jos da je kaki JD bio, sve bi ih zaoro... SVE
 
R

Ratarko

Guest
O čemu vi govorite ?
Sastavim ja sada sličnu tablicu gdje će rus ili IMT biti najbolji u oranju .
To bacanje kostiju nije u redu od strane člana bojance.
Nije dao nikakav popratni podatak .
Gdje se oralo , kada , kako duboko i kojim plugovima , tko je radio nadzor i inspekciju samog oranja i podataka nakon oranja ... a i koja slika te parcele od sigurno 500 ha ne bi bi na odmet :blackeye
 
S

sapat

Guest
he he he... claas
0001.gif
;)
 
B

bojance

Guest
Polako Ratarko nemoj odmah da se Zestis!!!
Evo malo vise podataka nego nije ih niko trazio i nije valjda da ja koji imam samo IMT izmisljam pobedu Fendt-a u koga bas i nisam zaljubljen. Cak vise volim Massey-a ali ovo su rezultati

Tradicionalna XXIV po redu manifestacija SPIT održana je u Srbobranu 14. i 15 IX 2007 , na imanju AD ''Pionir''. U isto vreme u okviru SPIT-a održano je i takmičenje u oranju.
Na manifestaciji je pokazano 140 eksponata u radu i stacionarnom položaju. Uz prisustvo velikog broja zainteresovanih posetilaca zavrseno je i takmičenje ''24 časa oranja'' te proglašeni pobednici po kategorijama. Ukupni pobednik je ekipa Delta Agrar sa agregatom FENDT 936 + plug Kverneland 7 brazda, koji je ukupno izorao 79,4 ha. Vozač je kao i prošle godine gosp. Petar Krstić.
Izveštaj komisije i ostvarene rezultatima na takmičenju možete pogledati u PDF-fajlu (pdf - 84KB)
Vise o ovome na sajtu
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Bojance ne žestim se nego sam samo objektivan.
Sve što si trebao napraviti u prvom postu je upravo ovo malo objašnjenje i link koje si dao u svom drugom postu da znamo o čemu se radi . Totalno je nebitno što nitko osim mene nije tražio objašnjenje , to ti samo govori koliko su ozbiljno shatili tvoje pisanje . Ja sam prvi koju ću pročitati sa velikim interesom sve što piše na tvom linku jer me to zanima ali da se nisi javio sa popratnim informacijama za mene je ono bio SPAM . Nemoj se ljutiti na moje pisanje ali tako gledam na taj prvi tekst . Sada je sve OK .
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko nemoj se žestit ;) kao da neznaš tko bi odnio pobjedu da je bio u konkurenciji ;) :p :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Haha , pa i ti si pročitao ono što nisam napisao , nema tamo emocija u mojem pisanju ... bio sam hladan kao špricer :mrgreen:
Sada nakon objašnjenja i linka sa zainteresiran za temu ali bez toga ... jok .
 
B

bojance

Guest
OK Mozda sam pogresio sto odmah nisam dao objasnjenje.
Evo javno se izvinjavam.
Mislim da je sada OK.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Kakvu vi imate tamo zemlju,na Belju isti takav Fendt sa 8br Lemken plugom sa reš glavom za 8 odnosno 7 rh izore 14ha i to ima punu kapu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Eh, pa naravno da je Fendt prvi kad nije bilo ruseva da oru...c c c...

:mrgreen: :D :mrgreen: NHF anyone :mrgreen:
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Eh, nemoj fendta ogovarati.Ipak treba dogurati do prvaka drzave ,a tko zna mozda i vise
 
R

robert

Guest
mozete vi tu ovaj-onaj,koji bolje i brze ore ........Case Steiger stx 530 quadtrac....tocka na i...tu na nasim krajevima cisto sumnjam da se moze provoditi jedna mjerodavna odmjeravanja u potrosnji i ucinku,jer sve mora biti savrseno uskladjeno i precizno,a mi jos nismo dosli do tog nivao.....
 
F

fendt

Guest
ima jedan stajger blizu mene isti goji navodis 530 vozio sam se u njemu kad j ae vukao 8 brazdi to je gromada ali bogme ide.
 
R

robert

Guest
sto nisi slikao?ciji je?majku mu ,tezi je od moje vadilice... :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh